Obudź w sobie życie - pokonaj niepłodność

Z 32. piętra wszystko widać lepiej… także niepłodność. Perspektywa, która daje nadzieję na macierzyństwo

Za nami kolejne spotkanie z cyklu Obudź w sobie życie. 8 grudnia wjechaliśmy na 32. piętro Warsaw Trade Tower, by na niepłodność i starania o dziecko spojrzeć z nieco innej perspektywy… takiej, która daje nadzieję i przywraca wiarę w marzenia.

         „Gdy spotkanie opuszcza ostatnia uczestniczka, ukradkiem wycierając łzy i dziesiąty raz dziękując nam za taki dzień, czasem zdarza mi się samej uronić łzę. Każde takie spotkanie to dla mnie osobiste przeżycie – nie tylko dlatego, że pragnę, by kobiety, które nam zaufały, dostały podczas jednego dnia maksymalnie dużo wiedzy, wsparcia, atmosfery bliskości i zrozumienia, ale także dlatego, że w ich oczach znów widzę to, co sama czułam kilka lat temu. Nie muszę czytać, czym jest niepłodność i nie muszę już pytać, jak sobie z nią poradzić…

Doskonale wiem, jak choroba zmienia życie, jak bardzo niszczy emocje, jak bardzo zaburza poczucie własnej wartości, jak bardzo boli.  I jak bardzo wycofuje z życia, blokuje normalne odruchy, zabiera radość z sytuacji, które powinny cieszyć. Mnie się udało pokonać niepłodność – mam synka, najcudowniejszy skarb, dzięki któremu każda przeciwność codzienności staje się dziś drobnostką. Mam wszystko, czego pragnęłam – to niezrozumiałe dla kogoś, dla kogo macierzyństwo to po prostu kolejny etap życia. Dla nas, niepłodnych, to bitwa, z której niekiedy trudno wyjść cało bez pomocy innych ludzi. 

Dlatego właśnie powstały spotkania Obudź w sobie życie, które mają pomagać podnieść się kobietom po kolejnym ciosie, po kolejny nieudanym miesiącu starań, po latach starań… Mają dodać siły, podpowiedzieć z pomocą najlepszych specjalistów skuteczną strategię, opatrzyć poranioną psychikę… I kiedy słyszę od kobiet: “Dzięki wam jest mi lżej”, “Dzięki tobie, Sylwio, poczułam znów siłę do walki”, “Przyjść tutaj to najlepsze, co mogłam zrobić…” – czuję i nieopisaną radość, i nieopisane wzruszenie, ale i nieopisaną odpowiedzialność za te kobiety. Gdy po jakimś czasie otwieram w mailach od kolejnych uczestniczek załączniki, w których widzę zdjęcie USG z widoczną ciążą – czuję, że nie zawiodłam, a to, co robię, ma sens. I wiem, że dalej będę to robić, bo są miliony kobiet, które chcą obudzić w sobie życie…”      Sylwia Bentkowska, założycielka serwisu Plodnosc.pl, pomysłodawczyni i organizatorka spotkań Obudź w sobie życie.

Partnerem merytorycznym spotkania w Warszawie była Klinika Gameta. Dzięki najlepszym specjalistom leczenia niepłodności z tej placówki, nasze uczestniczki mogły dowiedzieć się znacznie więcej na temat swoich problemów z płodnością, skonsultować wyniki badań i dostać rzetelną poradę medyczną. Szczególne podziękowania dla dr hab. n. med. Iwony Szymusik oraz dr n. med. Joanny Żołnierowicz, które z kobiecą wrażliwością przekazywały wiedzę na temat leczenia niepłodności.

O duszę i ciało zadbały z kolei Maja Herman – znakomita specjalistka psychiatrii i psychoterapeutka, Joanna Płuciennik – uwielbiany przez kobiety coach niepłodności, oraz Monika Staruch – najlepsza seksuolożka kliniczna, która pomogła uczestniczkom zrozumieć mechanizmy, które włączają się w obszarze seksualności podczas zmagań z niepłodnością.

Sponsorami upominków dla wszystkich kobiet, które wzięły udział w spotkaniu, były firmy Sylveco i Vianek – producenci naturalnych kosmetyków do pielęgnacji ciała, oraz Ovarin – suplement diety.

Partnerami spotkania były firmy: Teva oraz MSD Polska (partner strategiczny). Wszystkim partnerom i sponsorom dziękujemy z włączenie się do naszej misji  – RAZEM naprawdę możemy więcej. 

Kolejne spotkania już na początku 2019 r. Śledźcie www.plodnosc.pl 


Partner merytoryczny:

Partner:

 

Sponsor Strategiczny:
MSD Polska Sp zoo

Sponsorzy upominków:

 

 

 

Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *