Obudź w sobie życie - pokonaj niepłodność

Z 32. piętra wszystko widać lepiej… także niepłodność. Perspektywa, która daje nadzieję na macierzyństwo

Za nami kolejne spotkanie z cyklu Obudź w sobie życie. 8 grudnia wjechaliśmy na 32. piętro Warsaw Trade Tower, by na niepłodność i starania o dziecko spojrzeć z nieco innej perspektywy… takiej, która daje nadzieję i przywraca wiarę w marzenia.

         „Gdy spotkanie opuszcza ostatnia uczestniczka, ukradkiem wycierając łzy i dziesiąty raz dziękując nam za taki dzień, czasem zdarza mi się samej uronić łzę. Każde takie spotkanie to dla mnie osobiste przeżycie – nie tylko dlatego, że pragnę, by kobiety, które nam zaufały, dostały podczas jednego dnia maksymalnie dużo wiedzy, wsparcia, atmosfery bliskości i zrozumienia, ale także dlatego, że w ich oczach znów widzę to, co sama czułam kilka lat temu. Nie muszę czytać, czym jest niepłodność i nie muszę już pytać, jak sobie z nią poradzić…

Doskonale wiem, jak choroba zmienia życie, jak bardzo niszczy emocje, jak bardzo zaburza poczucie własnej wartości, jak bardzo boli.  I jak bardzo wycofuje z życia, blokuje normalne odruchy, zabiera radość z sytuacji, które powinny cieszyć. Mnie się udało pokonać niepłodność – mam synka, najcudowniejszy skarb, dzięki któremu każda przeciwność codzienności staje się dziś drobnostką. Mam wszystko, czego pragnęłam – to niezrozumiałe dla kogoś, dla kogo macierzyństwo to po prostu kolejny etap życia. Dla nas, niepłodnych, to bitwa, z której niekiedy trudno wyjść cało bez pomocy innych ludzi. 

Dlatego właśnie powstały spotkania Obudź w sobie życie, które mają pomagać podnieść się kobietom po kolejnym ciosie, po kolejny nieudanym miesiącu starań, po latach starań… Mają dodać siły, podpowiedzieć z pomocą najlepszych specjalistów skuteczną strategię, opatrzyć poranioną psychikę… I kiedy słyszę od kobiet: “Dzięki wam jest mi lżej”, “Dzięki tobie, Sylwio, poczułam znów siłę do walki”, “Przyjść tutaj to najlepsze, co mogłam zrobić…” – czuję i nieopisaną radość, i nieopisane wzruszenie, ale i nieopisaną odpowiedzialność za te kobiety. Gdy po jakimś czasie otwieram w mailach od kolejnych uczestniczek załączniki, w których widzę zdjęcie USG z widoczną ciążą – czuję, że nie zawiodłam, a to, co robię, ma sens. I wiem, że dalej będę to robić, bo są miliony kobiet, które chcą obudzić w sobie życie…”      Sylwia Bentkowska, założycielka serwisu Plodnosc.pl, pomysłodawczyni i organizatorka spotkań Obudź w sobie życie.

Partnerem merytorycznym spotkania w Warszawie była Klinika Gameta. Dzięki najlepszym specjalistom leczenia niepłodności z tej placówki, nasze uczestniczki mogły dowiedzieć się znacznie więcej na temat swoich problemów z płodnością, skonsultować wyniki badań i dostać rzetelną poradę medyczną. Szczególne podziękowania dla dr hab. n. med. Iwony Szymusik oraz dr n. med. Joanny Żołnierowicz, które z kobiecą wrażliwością przekazywały wiedzę na temat leczenia niepłodności.

O duszę i ciało zadbały z kolei Maja Herman – znakomita specjalistka psychiatrii i psychoterapeutka, Joanna Płuciennik – uwielbiany przez kobiety coach niepłodności, oraz Monika Staruch – najlepsza seksuolożka kliniczna, która pomogła uczestniczkom zrozumieć mechanizmy, które włączają się w obszarze seksualności podczas zmagań z niepłodnością.

Sponsorami upominków dla wszystkich kobiet, które wzięły udział w spotkaniu, były firmy Sylveco i Vianek – producenci naturalnych kosmetyków do pielęgnacji ciała, oraz Ovarin – suplement diety.

Partnerami spotkania były firmy: Teva oraz MSD Polska (partner strategiczny). Wszystkim partnerom i sponsorom dziękujemy z włączenie się do naszej misji  – RAZEM naprawdę możemy więcej. 

Kolejne spotkania już na początku 2019 r. Śledźcie www.plodnosc.pl 


Partner merytoryczny:

Partner:

 

Sponsor Strategiczny:
MSD Polska Sp zoo

Sponsorzy upominków:

 

 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *