Jak zebrać siły do walki

Zbierz siły do walki o dziecko

Zbierz siły do walki, na pewno Ci się przydadzą!

Związek jest najważniejszy

Leczenie niepłodności jest dużym wyzwaniem. Wyzwaniem zarówno dla medycyny, jak i dla pary, która się medycznym procedurom poddaje. Dobrze się w tym nie zatracić bez pamięci, pomyśleć o sobie i o swoim związku.

Niezależnie od moich poglądów dziś (z pewnej perspektywy) na akupunkturę, to akupunkturzystka była ostoją spokoju, drogowskazem w dbałości o nasze wzajemne relacje i przekazywaniu pozytywnej energii.

Zanim państwo zaczniecie, spędźcie razem trochę czasu. Oderwijcie się od wszystkiego. Zróbcie coś, co lubicie robić razem. Usłyszeliśmy to mniej więcej w lutym, gdy planowaliśmy na marzec podejście do in vitro. Przypomniało nam to, że musimy zadbać, zatroszczyć się o siebie. Zebrać siły, naładować akumulatory. Powinniśmy zaspokoić potrzebę bycia razem, blisko, tylko dla siebie.

Piękne wspomnienia

Wypożyczyliśmy wówczas raki i pojechaliśmy na kilka dni w Tatry. Bardzo dobrze wspominamy te dni, wspólnie spędzone w górach. To była fantastyczna przygoda i duża frajda. Wówczas przeszliśmy po powierzchni Morskiego Oka, robiąc sobie zdjęcia na środku skutego lodem jeziora. Wyszliśmy też na krótką trasę dolinką (tylko do schroniska i z powrotem), a zrobiliśmy chyba ze dwadzieścia kilometrów, wracając wyczerpani do samochodu po dziewięciu godzinach (dawno po zmierzchu, żona z obtartymi nogami).

Na chwilę wtedy zapomniałem o naszych kłopotach. Poczułem się tak, jakby nic się nie wydarzyło. Było tak, jak zanim poznaliśmy diagnozę. Po prostu byliśmy razem. MY i nasze góry.

Zbierz siły – bądź gotów do walki o dziecko

Do każdej walki trzeba się przygotować. Każda walka wymaga treningu. Przed każdą trzeba zebrać siły. Ważne, aby czuć, że jesteście razem i razem w to brniecie. W rakach czy bez – raz jest pod górę, raz z górki. Jak to w życiu.

Zresztą o moich kochanych górach napiszę oddzielny felieton.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *