Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny – jako patronka wydarzenia – serdecznie zaprasza na konferencję naukową Seksuologicznego Koła Naukowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Konferencja „Dla nas nie ma tematów tabu. Medyczno-prawna konferencja o zdrowiu reprodukcyjnym” odbędzie się w sobotę 9 listopada 2019 r., w godz. 10:00-15:30, w Auli Katedry i Zakładu Patomorfologii WUM, ul. Pawińskiego 7. W trakcie bezpłatnej konferencji organizatorzy zapewniają lunch, kawę i herbatę.
Konferencja jest skierowana do studentek i studentów (nie tylko medycyny). Ma na celu poszerzenie wiedzy i świadomości na temat różnych obszarów zdrowia reprodukcyjnego. Do wystąpień zapraszamy ekspertki i ekspertów, którzy naświetlą zagadnienia takie jak:
- antykoncepcja awaryjna,
- diagnostyka prenatalna,
- terminacja ciąży w kontekście ustawy o planowaniu rodziny,
- prawny wymiar zdrowia reprodukcyjnego,
- komunikacja z pacjent(k)ami oraz przerywanie ciąży w świetle badań psychologicznych.
„Jako przyszli lekarze i lekarki chcemy zgłębiać wszelkie obszary wiedzy medycznej. Dla nas kwestie seksualności i rozrodczości są elementem zdrowia. Poszerzanie świadomości w tych obszarach uczyni nas lepszymi specjalist(k)ami. Chcemy w sposób profesjonalny, w oparciu o naukę, standardy międzynarodowe oraz ustalenia Światowej Organizacji Zdrowia dyskutować o sprawach, które są marginalizowane w programie nauczania. Chcemy stale zdobywać wiedzę o zagadnieniach, które żywotnie interesują nasze przyszłe pacjentki i pacjentów, a które zbyt często w dzisiejszym świecie podlegają upolitycznieniu i tabuizacji.” – zachęcają organizatorzy.
Aktualności i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie wydarzenia na FB.
Konferencja odbywa się pod patronatem Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, inicjatywy Lekarze Kobietom i Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.
PROGRAM:
- 10:00-10:15 Rozpoczęcie – Olimpia Ryś, Przewodnicząca Seksuologicznego Koła Naukowego WUM10:15-11:00 Antykoncepcja awaryjna – Małgorzata Gawlik, inicjatywa Lekarze Kobietom
- 11:00-11:45 Badania prenatalne – prof. Jacek Zaremba, genetyk, Instytut Psychiatrii i Neurologii
- 11:45-12:30 Medyczne procedury przy przerywaniu ciąży – lek. Milena Sęp, ginekolożka
- 12:30-13:15 Lunch
- 13:15-14:00 Prawny wymiar zdrowia reprodukcyjnego – mec. Kamila Ferenc, prawniczka, koordynatorka Zespołu Prawnego Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
- 14:00-14:45 Psychologiczne konsekwencje przerywania ciąży w świetle badań naukowych – Maria Milewska, psycholożka
- 14:45-15:30 Komunikacja z pacjent(k)ami – Patrycja Wonatowska, seksuolożka, terapeutka, edukatorka seksualna Grupy Ponton
źródło: informacja prasowa
Dodaj komentarz