„Dla nas nie ma tematów tabu. Medyczno-prawna konferencja o zdrowiu reprodukcyjnym”

Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny – jako patronka wydarzenia – serdecznie zaprasza na konferencję naukową Seksuologicznego Koła Naukowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Konferencja „Dla nas nie ma tematów tabu. Medyczno-prawna konferencja o zdrowiu reprodukcyjnym” odbędzie się w sobotę 9 listopada 2019 r., w godz. 10:00-15:30, w Auli Katedry i Zakładu Patomorfologii WUM, ul. Pawińskiego 7.  W trakcie bezpłatnej konferencji organizatorzy zapewniają lunch, kawę i herbatę.  

Konferencja jest skierowana do studentek i studentów (nie tylko medycyny). Ma na celu poszerzenie wiedzy i świadomości na temat różnych obszarów zdrowia reprodukcyjnego. Do wystąpień zapraszamy ekspertki i ekspertów, którzy naświetlą zagadnienia takie jak:

 • antykoncepcja awaryjna,
 • diagnostyka prenatalna,
 • terminacja ciąży w kontekście ustawy o planowaniu rodziny,
 • prawny wymiar zdrowia reprodukcyjnego,
 • komunikacja z pacjent(k)ami oraz przerywanie ciąży w świetle badań psychologicznych.

„Jako przyszli lekarze i lekarki chcemy zgłębiać wszelkie obszary wiedzy medycznej. Dla nas kwestie seksualności i rozrodczości są elementem zdrowia. Poszerzanie świadomości w tych obszarach uczyni nas lepszymi specjalist(k)ami. Chcemy w sposób profesjonalny, w oparciu o naukę, standardy międzynarodowe oraz ustalenia Światowej Organizacji Zdrowia dyskutować o sprawach, które są marginalizowane w programie nauczania. Chcemy stale zdobywać wiedzę o zagadnieniach, które żywotnie interesują nasze przyszłe pacjentki i pacjentów, a które zbyt często w dzisiejszym świecie podlegają upolitycznieniu i tabuizacji.” – zachęcają organizatorzy.

Aktualności i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie wydarzenia na FB.

Konferencja odbywa się pod patronatem Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, inicjatywy Lekarze Kobietom i Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

PROGRAM:

 • 10:00-10:15 Rozpoczęcie – Olimpia Ryś, Przewodnicząca Seksuologicznego Koła Naukowego WUM10:15-11:00 Antykoncepcja awaryjna – Małgorzata Gawlik, inicjatywa Lekarze Kobietom
 • 11:00-11:45 Badania prenatalne – prof. Jacek Zaremba, genetyk, Instytut Psychiatrii i Neurologii
 • 11:45-12:30 Medyczne procedury przy przerywaniu ciąży – lek. Milena Sęp, ginekolożka
 • 12:30-13:15 Lunch
 • 13:15-14:00 Prawny wymiar zdrowia reprodukcyjnego – mec. Kamila Ferenc, prawniczka, koordynatorka Zespołu Prawnego Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
 • 14:00-14:45 Psychologiczne konsekwencje przerywania ciąży w świetle badań naukowych – Maria Milewska, psycholożka
 • 14:45-15:30 Komunikacja z pacjent(k)ami – Patrycja Wonatowska, seksuolożka, terapeutka, edukatorka seksualna Grupy Ponton
źródło: informacja prasowa

 

Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *