Dofinansowanie do in vitro na Mazowszu

Dofinansowanie in vitro na Mazowszu. Dzięki programowi na świat przyszło już prawie 300 dzieci!

Aż 265 dzieci urodziło się dzięki programowi in vitro na Mazowszu. Takimi danymi pochwaliła się rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Marta Milewska. Od września 2019 r. na dofinansowanie in vitro na Mazowszu przeznaczono już 8,7 mln zł. Program, dzięki któremu setki niepłodnych par doczekały się upragnionego dziecka, będzie kontynuowany aż do 2025 roku.

Dofinansowanie in vitro na Mazowszu

Program dofinansowania in vitro na Mazowszu już na etapie projektu wzbudził duże emocje. Pary zainteresowane wzięciem w nim udziału pytały o warunki, zanim jeszcze przegłosowano uchwałę. Początkowo zakładano przeznaczenie prawie 6,7 mln zł na leczenie w latach 2019-2022. Wiadomo jednak, iż Mazowsze będzie pomagać niepłodnym parom jeszcze przez kolejne 3 lata. Na cel ten przeznaczono dodatkowo 10,5 mln zł.

Pierwsze dziecko poczęte metodą zapłodnienia pozaustrojowego dzięki programowi dofinansowania in vitro na Mazowszu przyszło na świat 4 czerwca 2020 r. w Płocku. Od tamtej pory łącznie rodzice powitali 265 takich maluszków.

Warunkiem skorzystania z dofinansowania in vitro, poza zamieszkaniem w województwie mazowieckim, jest posiadanie dokumentacji medycznej stwierdzającej bezwzględną przyczynę niepłodności lub jej nieskuteczne leczenie przez 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do programu. Placówkami realizującymi program są Klinika leczenia niepłodności InviMed, Klinika leczenia niepłodności Gameta oraz Gravida Sp. z o. o.

 

Źródło:
https://mazovia.pl/pl/bip/zalatw-sprawe/zdrowie-i-polityka-spoleczna/priorytetowe-dzialania-w-obszarze-zdrowia/programy-polityki-zdrowotnej/zaplodnienie-pozaustrojowe–in-vitro.html

 

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji – miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały. W serwisie plodnosc.pl jest odpowiedzialna za obszar niepłodność, starania – dofinansowanie do in vitro, dieta propłodnościowa, dziecko, ciąża. Email: anna.kruk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *