Białostocka klinika Kriobank wydała niezwykłą książkę pt. “Dzieci gorszego Boga, czyli 19 dróg do szczęścia”. Są to historie par, które skorzystały z procedury in vitro. Poruszające, dające do myślenia, zwłaszcza dziś, gdy przyszłość in vitro stoi pod wielkim znakiem zapytania w naszym kraju. Czyżby właśnie wydano lekturę obowiązkową, którą politycy powinni przeczytać podczas tegorocznych wakacji?
“Dzieci gorszego Boga, czyli 19 dróg do szczęścia” to książka, którą napisały pary, które mają dzieci właśnie dzięki in vitro. Wszystkie opowieści postanowiła zebrać i wydać białostocka klinika Kriobank. – Myślę, że ta książka będzie dużym wsparciem dla osób, które rozpoczynają leczenie. Bo jeśli się przeczyta, że wcześniej ktoś już miał podobne odczucia, chwile zwątpienia, ale się nie poddał, to taki przykład zawsze daje większą siłę do walki. Co innego jak to mówi lekarz, a co innego, jak inny pacjent. Siła przekazu jest inna – mówi prof. Waldemar Kuczyński, szef Kriobanku.
Wierzę w Boga i w in vitro
Porusza też to, że spora część par to osoby wierzące, które zdecydowały się na in vitro mimo że Kościół krytycznie odnosi się do tej procedury. To ludzie, którzy na kolanach prosili Boga, by tym razem zarodek się przyjął, by powstało z niego nowe życie, by szczęście i radość zagościły w ich domu.
Zbiór historii to suma prac, które wpłynęły na konkurs “Podziel się mocą” zorganizowany przez klinikę Kriobank z okazji 25-lecia istnienia. Została wydana w nakładzie tysiąca egzemplarzy. Książki nie można jednak kupić w żadnej księgarni. Jest ona dostępna bezpłatnie w klinice.
Debata “Co dalej z in vitro”
1 lipca w Białymstoku (Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, ul. Żurawia 71) “Gazeta Wyborcza” organizuje debatę na temat “Co dalej z in vitro?” Jako ekspert medyczny wystąpi w niej prof. Waldemar Kuczyński, założyciel i szef Kriobanku. W dyskusji wezmą również udział psycholog, filozof, prawniczka oraz mama dwójki dzieci z in vitro. Organizatorzy debaty liczą, że będzie to merytoryczna dyskusja, bez polityki i ideologii, a podczas której omówiona zostanie obecna sytuacja pacjentów cierpiących na niepłodność, a także zagrożenia, jakie lada moment mogą się w Polsce pojawić. Debata ma charakter otwarty, mogą wziąć w niej udział wszyscy – osobiście lub oglądając transmisję online. Początek o godzinie 17.00.
Źródło: bialystokonline.pl
Dodaj komentarz