In vitro a koronawirus

Epidemia koronawirusa. InviMed kontynuuje rozpoczęte cykle do inseminacji i do in vitro

Dostosowanie bezpieczeństwa działalności klinik InviMed do sytuacji epidemicznej

W trosce o zdrowie Pacjentów i Pracowników, a w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 kliniki leczenia niepłodności InviMed postanowiły realizować  tylko te wizyty, badania i zabiegi, których wykonanie jest kluczowe dla zdrowia pacjentów. “Działamy zgodnie z procedurami bezpieczeństwa epidemiologicznego i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.” – czytamy w komunikacie.

Wszystkie pary, które aktualnie są w procesie leczenia technikami wspomaganego rozrodu w klinikach InviMed, mają kontakt z koordynatorem opieki medycznej lub lekarzem prowadzącym. Ich wizyty nie zostały odwołane. Mogą też wykonać u nas wszystkie badania niezbędne do przeprowadzenia procedury. Zlecenia opracowywane są indywidualnie dla każdej pary, z uwzględnieniem aktualnej sytuacji w kraju i przekazywane telefonicznie lub mailowo.

Pierwsze wizyty kontrolne Pacjentek, u których dzięki technikom wspomaganego rozrodu udało się uzyskać ciążę, odbywają się planowo. A przebieg takiej wizyty jest przygotowany tak, by uwzględniał bezpieczeństwo pacjentki.

Naszą misją jest niesienie pomocy pacjentom przy jednoczesnym zadbaniu o bezpieczeństwo własnego otoczenia. W klinikach InviMed przyjmujemy tylko te pacjentki, których badanie, konsultacja lub zabieg są konieczne w tym czasie. Odwołaliśmy wszystkie inne wizyty do końca marca. Nie oferujemy, m.in. inseminacji, badań ginekologicznych i nie rozpoczynamy nowych procedur.

Nowe wizyty umawiamy na terminy majowe i czerwcowe. Nasze dalsze działania, będą podobnie jak teraz, adekwatnie do sytuacji w kraju. Z Pacjentami, którym odwołaliśmy wizyty, pozostajemy w stałym kontakcie.  Wszystkich niezbędnych informacji, także tych dotyczących możliwości odnowienia e-recepty wystawionej przez specjalistę InviMed, udzielają Konsultanci Infolinii InviMed: 500 900 888.

Poniżej prezentujemy odpowiedzi doktora Roberta Gizlera, ginekologa-położnika, Dyrektora Medycznego kliniki InviMed we Wrocławiu, na trzy kluczowe pytania dotyczące funkcjonowania klinik InviMed w obliczu zagrożenia epidemicznego.

1. Dlaczego InviMed kontynuuje rozpoczęte cykle do inseminacji i do in vitro?

Doktor Robert Gizler: Proces zaawansowanej stymulacji do procedury OPU (punkcja jajników) oraz inseminacji musi zostać zakończony pobraniem komórek jajowych lub podaniem leków wywołujących owulację. Niewykonanie tego, może skutkować wzrostem licznych torbieli, pęknięciem jajnika, masywnym krwawieniem do jamy brzusznej i koniecznością interwencji chirurgicznej. W InviMed przerywane są tylko procedury w początkowym okresie, kiedy istnieje możliwość samoistnego wygaśnięcia procesu.

2. Czy te procedury, które są kontynuowane, kończą się inseminacją, transferem zarodka?

Nie. Po procedurze punkcji jajników lub indukcji owulacji odstępujemy od dalszej kontynuacji procedury – nie wykonujemy transferu lub samej inseminacji. Uzyskane po punkcji komórki jajowe lub zarodki są witryfikowane (poddawane szybkiemu mrożeniu), co pozwoli nam dokończyć procedury po ustaniu sytuacji epidemicznej w kraju. W przypadku zarodków i komórek, które były zabezpieczone metodą witryfikacji, szanse na uzyskanie ciąży oraz urodzenie zdrowego dziecka są identyczne z wynikami klinicznymi uzyskanymi z zastosowaniem „świeżych” zarodków czy komórek jajowych.

3. Dlaczego InviMed utrzymał wizyty po transferze?

Pacjentki po transferze powinny być ocenione pod względem bezpieczeństwa dalszego funkcjonowania i oceny ewentualnych odległych skutków stymulacji. Wizyty po transferze dotyczą jednak głównie pacjentek w ciąży, stosujących szereg leków, które muszą być stopniowo redukowane, żeby zapewnić prawidłowy i bezpieczny rozwój ciąży. Kontrola obejmuje jedną wizytę w okolicy 6. tygodnia ciąży. Pragnę podkreślić, iż nasz personel został specjalnie przeszkolony i przygotowany, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentkom i sobie.

Kliniki InviMed to pięć klinik leczenia niepłodności działających w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Gdyni. W diagnostyce i leczeniu niepłodności korzystamy z najnowocześniejszych technologii. Z powodzeniem stosujemy procedury inseminacji domacicznej oraz in vitro: IVF/ICSI, IVF/IMSI-6600, IVF/hbIMSI, IVF/PICSI.

Od 2001 roku do końca 2019 roku dzięki leczeniu w InviMed na świat przyszło przeszło 13 tysięcy dzieci. Zgodnie z oficjalnymi danymi, które raportujemy do ESHRE, skuteczność wszystkich cykli in vitro, które zostały przeprowadzone w latach 2015-2017 wyniosła w InviMed 54%.

W 2020 roku realizujemy programy dofinansowania leczenia niepłodności metodami zapłodnienia pozaustrojowego finansowane ze środków Warszawy, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Słupska, Sosnowca, Częstochowy oraz województwa mazowieckiego i lubuskiego.

Aktualny komunikat dotyczący naszych działań >>> TUTAJ

Informacja na temat zmian godzin pracy klinik >>> TUTAJ

 

Źródło: Informacja prasowa InviMed

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Koronawirus a ciąża. Najnowsze informacje dla kobiet!

Koronawirus a ciąża. Najnowsze informacje dla kobiet!

 

 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *