Dofinansowanie in vitro w Skokach

Gmina Jastrowie, Skoki i Mieściska – nowe miasta z dofinansowaniem in vitro w Wielkopolsce!

Kolejne gminy i miasta przystępują do programu dofinansowania in vitro w Wielkopolsce! Tym razem budżet na wsparcie niepłodnych par przeznaczyła gmina Jastrowie, a także dwa miasta – Skoki i Mieściska. Sprawdź, jak zakwalifikować się do programu i gdzie zgłosić po refundację.

Dofinansowanie in vitro w Wielkopolsce – coraz więcej par korzysta ze wsparcia!

Od początku roku co chwila słyszymy o kolejnych miastach i gminach, które decydują się przystąpić do „Programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Województwa Wielkopolskiego w latach 2022-2023”. Jeszcze do niedawna takie wsparcie było zarezerwowane głównie dla mieszkańców największych miast. Dziś coraz więcej małych gmin i miejscowości decyduje się przeznaczyć część budżetu na dofinansowanie in vitro.

Miasto i gmina Jastrowie udzieliła na ten cel pomocy finansowej w wysokości 20.000 zł. Pozwoli to na refundację zabiegu in vitro w kwocie 5.000 zł dla maksymalnie 4 par, które pozytywnie przejdą kwalifikację. Pieniądze ze środków budżetu Gminy i Miasta Jastrowie na 2022 rok zostały rozdysponowane w formie dotacji celowej. Każda para może skorzystać maksymalnie z trzech zabiegów – pod warunkiem dostępności miejsc i pozytywnego przejścia procedury kwalifikacyjnej. Przy czym kwota dofinansowania może być niższa, jeśli nie zostaną wykonane wszystkie przewidziane w programie usługi medyczne.

Część budżetu ze środków publicznych na wsparcie par bezskutecznie starających się o ciążę przeznaczyły też dwa miasta z powiatu wągrowieckiego: Skoki i Mieściska. Zasady przyznawania dofinansowania in vitro są takie same jak w innych gminach województwa wielkopolskiego – maksymalna kwota refundacji do jednej procedury wynosi 5.000 zł.

Gdzie zgłosić się po wsparcie?

Realizacją programu dofinansowania in vitro w Wielkopolsce zajmuje się poznańska klinika InviMed. To właśnie do niej muszą zgłaszać się pary, które chcą skorzystać ze wsparcia:

Klinika Leczenia Niepłodności InviMed Poznań ul: Abp A. Baraniaka 88 E/budynek F, 61-131 Poznań nr. tel.: 500 900 888

Aby liczyć na pozytywną ocenę lekarza zajmującego się kwalifikowaniem par do programu, trzeba spełniać poniższe warunki:

  • W dniu zgłoszenia ukończone 25 lat, a w przypadku kobiety – nieukończone 40 lat według daty urodzenia;
  • Zamieszkanie odpowiednio na terenie gminy Jastrowie, miast Skoki lub Mieścisko;
  • Posiadanie stwierdzonej i potwierdzonej dokumentacją medyczną, bezwzględnej przyczyny niepłodności bądź nieskutecznego leczenia niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do programu, wraz ze wskazaniem do procedury in vitro;
  • Przedłożenie realizatorowi druku świadomej zgody na udział w Programie oraz oświadczenia, że para nie jest obecnie uczestnikiem innego Programu o podobnym charakterze finansowanym ze środków publicznych ani nie uczestniczyła w podobnym programie w ciągu ostatnich 3 lat.

Zapisy już trwają! Warto jak najszybciej zgłosić się do kliniki. Czekamy na wieści o pierwszych szczęśliwych rodzicach oczekujących swojego dziecka dzięki wsparciu programu in vitro w gminie Jastrowie, Skokach i Mieściskach!

 

Źródło:
https://www.portalwrc.pl/wagrowiec/aktualnosci-z-powiatu/16283-dofinansowanie-in-vitro-w-miescisku-i-skokach#close
https://zlotow.naszemiasto.pl/dofinansowanie-do-programu-leczenia-nieplodnosci-metoda-in/ar/c14-9013727
https://wagrowiec.naszemiasto.pl/pary-z-dwoch-gmin-w-powiecie-wagrowieckim-moga-skorzystac-z/ar/c14-9006821

 

ZOBACZ TAKŻE:

90 tys. zł na dofinansowanie in vitro w Koninie! Już można zgłaszać się po wsparcie

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji – miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały. W serwisie plodnosc.pl jest odpowiedzialna za obszar niepłodność, starania – dofinansowanie do in vitro, dieta propłodnościowa, dziecko, ciąża. Email: anna.kruk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *