In vitro we Wrocławiu. Wiemy, ile par skorzysta z programu oraz kiedy należy złożyć wniosek

15 kwietnia rusza program in vitro we Wrocławiu. Do końca 2019 r. z refundacji może skorzystać ponad 300 par. Podajemy najważniejsze informacje na temat naboru i kryteriów kwalifikacyjnych.

Wrocławski program „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Wrocławia w roku 2019” rusza w poniedziałek 15 kwietnia. Według szacunków z dofinansowania in vitro będzie mogło skorzystać do końca roku 307 wrocławskich par mających problem z poczęciem. Na realizację programu samorząd Wrocławia przeznaczył 1,5 miliona złotych.

Niepłodni, którzy spełniają kryteria naboru, już 15 kwietnia mogą składać wnioski w Klinice INVICTA, która została realizatorem programu. Program potrwa do 31 grudnia 2019 r.

Para może skorzystać z dofinansowania do jednego zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego lub adopcji zarodka w kwocie nie wyższej niż 5000 złotych.

In vitro we Wrocławiu: Kryteria kwalifikacji niepłodnych par

Do programu zostaną zakwalifikowani mieszkańcy Wrocławia spełniający poniższe kryteria:

  • pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim, (zgodnie z definicją dawstwa partnerskiego określoną w art.2 ust. 1 pkt. 8 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności),
  • rozliczają podatek dochodowy w Urzędach Skarbowych we Wrocławiu (z wyłączeniem I Urzędu Skarbowego przy ul. Klimasa 34, 50-515 Wrocław),
  • stwierdzona została przyczyna niepłodności lub leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do Programu okazało się nieskuteczne,
  • kobieta powinna mieć nie więcej niż 40 lat (dopuszcza się kwalifikację kobiet do 42. roku życia w przypadku dobrze rokującej rezerwy jajnikowej (AMH) lub przy procedurach biorstwa komórek jajowych lub zarodka),
  • pozytywnie przejdą proces kwalifikacji medycznej zgodnej z wytycznymi towarzystw tj. PTMRiE, PTG oraz NICE.

 

Szczegółowych informacji o programie in vitro we Wrocławiu udziela personel Kliniki INVICTA:

telefonicznie: 58 58 58 801; osobiście w Klinice Leczenia Niepłodności INVICTA, przy ul. Grabiszyńskiej 186/1b; przez chat i aplikację Call Page na stronie www.klinikainvicta.pl oraz przez formularz na stronie. 

Klinika INVICTA – realizator programu in vitro we Wrocławiu

W latach 2014-2016 Klinika Leczenia Niepłodności INVICTA realizowała Rządowy Program Leczenia Niepłodności. Współpracuje również z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie badań prenatalnych. Klinika ma ponad 18-letnie doświadczenie w kompleksowej diagnostyce i leczeniu zaburzeń płodności, a skuteczność zabiegów in vitro u pacjentek do 35. roku życia sięga nawet 72%.

INVICTA posiada własne Laboratoria Medyczne, w tym Laboratorium Genetyczne, co umożliwia spersonalizowanie diagnostyki i profilowanie badań pod kątem potrzeb prowadzenia leczenia niepłodności. Klinika prowadzi także wiodący ośrodek badawczo-rozwojowy, zajmujący się poszerzaniem wiedzy nt. skutecznych terapii zaburzeń płodności i opracowywaniem innowacyjnych metod w tym obszarze.

Źródło: wroclaw.pl

 

WARTO PRZECZYTAĆ: Jak zwiększyć skuteczność in vitro. Dlaczego czasem leczenie IVF kończy się niepowodzeniem

Jak zwiększyć skuteczność in vitro. Dlaczego czasem leczenie IVF kończy się niepowodzeniem

 


Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.