in vitro, metoda Ane Vivo, Klinika leczenia niepłodności Complete Fertility z Southampton, szalka Petriego, niepłodność leczenie

In vitro z naturalnym zapłodnieniem

Klinika leczenia niepłodności Complete Fertility z Southampton proponuje pacjentom nową technikę zapłodnienia in vitro (IVF), pozwalającą na zapłodnienie w macicy, a nie w szalce Petriego. Dzięki temu jest skrócony czas przebywania zarodka poza organizmem matki.

Koszt metody Ane Vivo

Jedno podejście w ramach metody z Ane Vivo kosztuje 700 funtów. Ane Vivo to kapsułka z jajem i plemnikami, którą umieszcza się w macicy. Została ona zaaprobowana przez Human Fertilisation and Embryology Authority (HFEA), która nie znalazła dowodów na nieskuteczność bądź szkodliwość urządzenia.

Kto może skorzystać z metody Ane Vivo

Z nowej metody mogą skorzystać na razie wyłącznie klienci prywatni. Zdaniem prof. Nicka Macklona międzynarodowe testy na ok. 250 kobietach pokazały, że metoda zapewnia podobny odsetek ciąż, co konwencjonalne zapłodnienie in vitro.

– Celem jest zmaksymalizowanie czasu spędzanego w ciele, a nie w laboratorium, zwłaszcza że chodzi o wrażliwy okres ludzkiego rozwoju, gdy geny są włączane i wyłączane – dodaje profesor.

Choć samo zapłodnienie zachodzi w ciele kobiety, zarodek i tak jest wydobywany do zbadania. Później następuje reimplantacja.

źródło: kopalniawiedzy.pl

Zobacz także:

Ane Vivo – już w Polsce!  Sprawdź, gdzie, za ile i dla kogo?

Sposób na niepłodność – plemniki z silniczkiem

Narodowy Program Prokreacyjny zastępuje refundację in vitro

Nasienie na zamówienie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *