“Kalendarzyk” w telefonie. Nowa aplikacja do obserwacji cyklu kobiety
Pary, które starają się o dziecko za pomocą metod naturalnych, m.in. poprzez prowadzenie kart obserwacji cyklu menstruacyjnego kobiety, będą mogły skorzystać z INER Cycle – aplikacji na telefon, dzięki której zyskają także łatwy kontakt z doradcą NPR.
Kalendarzyk małżeński, jak niektórzy nazywają karty obserwacji cyklu menstruacyjnego kobiety, to nic innego jak jedna z metod w ramach naturalnego planowania rodziny. Metodę w latach 70. opracował austriacki lekarz, prof. Josef Rötzer, umożliwiając tym samym kobietom rozpoznanie okresów płodności i niepłodności w cyklu miesiączkowym. Prof. Rötzer w naukowy sposób wykazał zależność między cyklicznie występującymi, łatwymi do zaobserwowania objawami w przebiegu cyklu miesiączkowego, a możliwością określenia aktualnego stanu płodności kobiety.
Metoda Rötzera jest pierwszą na świecie metodą objawowo-termiczną. Jej pierwotną nazwę (Sympto-Thermal Method) rozszerzono później na całą grupę metod rozpoznawania płodności wykorzystujących obserwacje śluzu i pomiar podstawowej temperatury ciała. Pomiary i zapisy dokonywane są w specjalnych kartach obserwacyjnych.
Choć metoda jest niezmienna od lat 70., teraz, by ułatwić kobietom prowadzenie kart obserwacji, stworzono aplikację INER Cycle, dzięki której łatwiejszy będzie także dostęp do trenerów czy doradców w zakresie Naturalnego Planowania Rodziny.
– W ramach tego systemu będzie istniała możliwość stworzenia poradni wirtualnych przez doradców rodzinnych. Dzięki temu narzędziu użytkownik jednym kliknięciem udostępni doradcy kartę cyklu, nawet z historią, do konsultacji. Pary małżeńskie mogą utworzyć na aplikacji oddzielne konta. Żona dostarcza danych, ale mąż może mieć wgląd do nich i je interpretować, mogą też ze sobą flirtować on-line – wyjaśnia „Gościowi Tarnowskiemu” Michał Pielorz, który tłumaczył działanie aplikacji instruktorom podczas zjazdu w Starym Sączu.
System już działa i przez stronę internetową (TUTAJ) można wprowadzać do niego dane. Aplikacja jest na etapie testów i po około dwóch tygodniach powinna pojawić się sklepie Play.
Więcej o metodzie, kartach obserwacji i aplikacji można znaleźć m.in. TU.
Źródło: tarnow.gosc.pl
Dodaj komentarz