Kliniki Salve Medica i Gameta z programem dopłat do in vitro. Trwają zapisy

Urząd Miasta w Łodzi wybrał kliniki, które zajmą się realizacją programu miejskich dopłat do in vitro: pacjenci mogą leczyć się w klinikach Salve Medica w Łodzi oraz Gameta w Rzgowie. Wnioski należy składać nie do urzędu miasta, a bezpośrednio do wskazanych placówek.

Mieszkańcy Łodzi, którzy mają problem z niepłodnością, mogą liczyć na dofinansowanie leczenia z budżetu miasta. Łódzcy urzędnicy postanowili stworzyć własny, miejski program refundacji in vitro. Do końca roku na wsparcie niepłodnych par miasto przeznaczyło pół miliona złotych, w kolejnym kwota wzrośnie według zapowiedzi do miliona. Urząd Miasta wybrał także kliniki, które zajmą się realizacją programu: pacjenci mogą leczyć się w klinikach Salve Medica w Łodzi oraz Gameta w Rzgowie.

Łódź jest drugim miastem po Częstochowie, które zdecydowało się na wprowadzenie do miejskiego budżetu punktu o dofinansowaniu niepłodnym parom procedury in vitro.

Z dofinansowania in vitro będą w Łodzi mogły skorzystać małżeństwa i pary pozostające w związkach nieformalnych. Kobieta jednak nie może przekraczać 40. roku życia, a w wyjątkowych i udokumentowanych medycznie przypadkach 42 lat. Pary ubiegające się o dofinansowanie muszą spełnić warunek zamieszkania w Łodzi, ale nie zameldowania.

Dofinansowanie obejmie maksymalnie trzy procedury in vitro. Do każdej z nich do 5 tys. zł, ale nie więcej niż 80 proc. całkowitych kosztów procedury. Wszelkie różnice kosztów oraz większą liczbę procedur pary będą musiały pokryć z własnych pieniędzy.

Jak powiedział Adam Wieczorek, przewodniczący komisji zdrowia i ochrony środowiska Rady Miejskiej, osoby chcące skorzystać z dofinansowania nie będą musiały składać wniosku do urzędu miasta, ale od razu bezpośrednio kontaktować się z wybraną kliniką: Salve Medica w Łodzi lub Gameta w Rzgowie.

Niebawem ma ruszyć strona: invitrodlalodzi.pl Wnioski o leczenie w klinikach realizujących program można składać od 21 lipca. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Przeczytaj także: Nowoczesna Klinika Leczenia Niepłodności w Łodzi

Źródło: dzienniklodzki.pl

 


Dziennikarka, redaktorka, graficzka. W serwisie www.plodnosc.pl odpowiada za redakcję artykułów w obszarze: niepłodność, leczenie niepłodności, in vitro, starania o ciążę. Redaktor naczelna Plodnosc.pl. Kontakt: agata.daniluk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *