Dziecko urodzone dzięki programowi in vitro we Włocławku

Pierwsze dziecko urodzone dzięki programowi in vitro we Włocławku! Witamy małą Maję

Maja przyszła na świat 26 sierpnia 2022 r. – to pierwsze dziecko poczęte dzięki wsparciu miejskiego programu dofinansowania in vitro we Włocławku. Radosną nowinę przekazał prezydent miasta Marek Wojtkowski. Na wsparcie niepłodnych par miasto przeznaczyło 150 tys. zł rocznie.

Nowina od szczęśliwych rodziców

Uruchomiony we wrześniu 2021 r. program in vitro we Włocławku spotkał się ze sporym zainteresowaniem. Spośród kilku par, które zgłosiły się po dofinansowanie jeszcze w ubiegłym roku, pierwsza już doczekała się upragnionego potomstwa! O przyjściu na świat zdrowej dziewczynki – maleńkiej Mai – poinformował na Facebooku wzruszony prezydent Włocławka:

Dzisiejszy poranek zacząłem od wspaniałej wiadomości, którą otrzymałem od dumnych i niezwykle szczęśliwych rodziców maleńkiej Majeczki. Maja jest pierwszym dzieckiem, które urodziło się we Włocławku dzięki wsparciu Miasta w ramach programu In Vitro! Muszę przyznać, że ta wiadomość niezwykle mnie wzruszyła… Rodzicom jeszcze raz serdecznie gratuluję, a małą Maję witam w gronie mieszkańców Włocławka!

Napisał prezydent Włocławka Marek Wojtkowski

Początkowo na realizację programu zabezpieczono w budżecie 100 tys. zł rocznie. W 2022 r. zdecydowano się jednak podnieść tę kwotę do 150 tys. zł.

Program in vitro we Włocławku – kto może skorzystać

Każda para zakwalifikowana do programu może otrzymać do 5.000 zł dofinansowania do procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Warunkiem jest zamieszkanie na terenie Włocławka od co najmniej 12 miesięcy przed zgłoszeniem oraz rozliczanie tu podatku dochodowego. Wiek kobiet podczas pierwszej wizyty u realizatora programu musi mieścić się w przedziale od 25 do 40 lat. Ponadto wymagane jest posiadanie przez parę dokumentacji medycznej potwierdzającej przyczynę niepłodności lub bezskutecznego jej leczenia przez okres 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie.

Dodatkowo para musi wyrazić zgodę na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania kriokonserwowanych zarodków oraz ich ewentualnych kriotransferów. Para musi pozostawać w związku małżeńskim lub partnerskim.

Do realizacji programu in vitro we Włocławku wyznaczone zostało siedem klinik z całej Polski:

Gravida Sp. Z o. o.  z Płocka. (80 tys. zł)

Salve Medica Sp. z o.o. Sp. Kom z siedzibą Brzezinach (60 tys. zł.)

Gameta – Szpital Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. Kom. z Rzgowa (50 tys. zł)

Centrum Bocian Sp. z o.o. Sp. Kom z Białegostoku (50 tys. zł)

Gameta Gdynia Centrum Zdrowia Sp. z o.o. (20 tys. zł)

Medi Partner Sp. z o.o. z Warszawy (20 tys. zł)

Salve Medica Warszawa Sp. z o.o. Sp. kom. (20 tys. zł)

Zgłoszenia do programu należy składać bezpośrednio w wybranej klinice. Placówki te zajmują się kwalifikacją par oraz przeprowadzaniem samych zabiegów.

Czekamy na nowiny o kolejnych maluszkach urodzonych dzięki dofinansowaniu in vitro!

 

Źródło:
https://ddwloclawek.pl/pl/11_wiadomosci/52971_maja-pierwszym-dzieckiem-z-miejskiego-programu-in-vitro-prezydent-wzruszony.html

 

ZOBACZ TAKŻE:

Jak wygląda poród bliźniaków? Czy zawsze kończy się cesarką?

 

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji – miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały. W serwisie plodnosc.pl jest odpowiedzialna za obszar niepłodność, starania – dofinansowanie do in vitro, dieta propłodnościowa, dziecko, ciąża. Email: anna.kruk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *