Dofinansowanie in vitro w Tarnowie

Prawie milion złotych na dofinansowanie in vitro w Tarnowie!

Ogłoszono konkurs na realizację programu

Miasto zrobiło kolejny krok do realizacji programu in vitro – magistrat ogłosił konkurs na realizatora dla placówek medycznych. Na dofinansowanie in vitro w Tarnowie przeznaczono aż 900 tys. zł! Sprawdź, jakie kryteria obowiązują i do kiedy będzie można skorzystać z refundacji.

Dofinansowanie in vitro w Tarnowie – wyczekany program!

Przewidziany na lata 2022-2026 „Program polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Gminy Miasta Tarnowa” to efekt inicjatywy społecznego komitetu „In vitro dla Tarnowa” z 2021 r. W styczniu tego roku zyskał on pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w Warszawie i większością głosów został przyjęty przez tarnowskich radnych.

Aktualnie trwa konkurs na placówkę medyczną, która zajmie się kwalifikacją par oraz przeprowadzaniem samych procedur. Zgłaszać mogą się kliniki z województw małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

W ciągu 5 lat miasto wyda na to 900 tysięcy złotych. W bieżącym roku będzie to kwota 30 tysięcy złotych, w kolejnych po 210 tysięcy. W tym roku będzie sześć zabiegów. To krótki okres. Trzeba przygotować wszystkie wymogi, które realizator będzie musiał spełnić. Więcej par w tym roku nie uda się przebadać – powiedziała Dorota Krakowska, dyrektorka Centrum Usług Społecznych.

Oferty na realizatora programu placówki medyczne mogą składać do 8 czerwca 2022 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w drugiej połowie miesiąca. Po zawarciu umów z klinikami chętne pary zostaną poinformowane, gdzie mogą zgłaszać się po dofinansowanie.

Kto może liczyć na wsparcie

Dofinansowanie in vitro w Tarnowie obejmie pary, które mieszkają tu i płacą podatki od minimum 12 miesięcy (wymagane będzie złożenie kopii pierwszej strony zeznania podatkowego za ostatni rok podatkowy). Wiek kobiety musi mieścić się w zakresie 20-42 lata, a mężczyzny – 20-50 lat.

Każda zakwalifikowana para otrzyma dofinansowanie w wysokości 5 tys. złotych do jednego zabiegu in vitro.

To już jest taka namiastka pomocy takim parom, które chcą mieć dzieci i robią wszystko, żeby zostali rodzicami. Może nie jest to zbyt wysoka kwota, ale dla par, które o to pytają, jest to duże dofinansowanie. Dzwonią, pytają, jest bardzo duże zainteresowanie” – dodaje Dorota Krakowska.

Władze miasta przewidują, że dzięki dofinansowaniu in vitro w Tarnowie urodzi się co najmniej 54 dzieci.

 

 

Źródło:


https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/tarnow/ruszyl-konkurs-dla-placowek-medycznych-ktore-chca-realizowac-tarnowski-program-in-vitro

http://www.tarnow.net.pl/articles/s/i/371933
https://tarnow.naszemiasto.pl/tarnow-oglosil-konkurs-na-realizacje-programu-in-vitro-w/ar/c15-8830581

 

 

ZOBACZ TAKŻE:

In vitro w Polsce. Kosztowna droga do macierzyństwa

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji – miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały. W serwisie plodnosc.pl jest odpowiedzialna za obszar niepłodność, starania – dofinansowanie do in vitro, dieta propłodnościowa, dziecko, ciąża. Email: anna.kruk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *