Jest firma, która sfinansuje in vitro kobietom samotnym i parom homoseksualnym

To pierwsza tego typu inicjatywa na świecie – startup Gusto z San Francisco w założeniu swej działalności będzie pokrywał koszty procedury in vitro dla samotnych kobiet oraz par homoseksualnych.

To dość kontrowersyjny, choć zdaniem niektórych także nie pozbawiony sensu pomysł. Kontrowersje wzbudzać może jedynie fakt, że in vitro, z którego skorzystałyby także samotne i zdrowe kobiety (a jedynie nie będące w związku) oraz pary homoseksualne, staje się rzeczywiście czymś w rodzaju fanaberii, a z taką opinią walczą ci, dla których metoda jest jedynym ratunkiem, by stać się rodzicami.  

W USA aż 15 stanów wymaga od pracodawców pokrywania chociaż części wydatków na leczenie niepłodności, ale tylko w przypadku par heteroseksualnych, u których niepłodność jest zdiagnozowana przez lekarzy.

Startup Gusto chce pochylić się nad innymi, którzy chcieliby skorzystać z tej metody i decyzją prezesa Johna Reevesa, firma wykupiła ubezpieczenie, które pokrywa do 20 tys. dolarów w wydatkach na leczenie. Jak mówi Reeves w rozmowie z „Business Insiderem”: Gusto może dać przykład i zainspirować innych w biznesie, by zrobili to samo.

Startup Gusto zdecydowała się pod tym kontem ubezpieczyć firma Cigna. I tylko cztery spółki na świecie mają taką ofertę.

Tymczasem u nas: Minister Zdrowia: Dziecko tylko dla wybranych przez Boga

Źródło: BusinessInsider.com.pl 

 


Dziennikarka, redaktorka, graficzka. W serwisie www.plodnosc.pl odpowiada za redakcję artykułów w obszarze: niepłodność, leczenie niepłodności, in vitro, starania o ciążę. Redaktor naczelna Plodnosc.pl. Kontakt: agata.daniluk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *