In vitro w Sosnowcu w 2019 roku

Refundacja in vitro w Sosnowcu w 2019 roku – rusza nabór wniosków

Będzie kontynuacja refundacji in vitro w Sosnowcu. 14 marca rusza nabór wniosków o dofinansowanie procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Z pomocy samorządu skorzysta ok. 41 par.

Sosnowiec jako jedno z pierwszych miast w Polsce zdecydowało się na finansowe wsparcie leczenia niepłodności za pomocą in vitro, teraz po raz kolejny przedłuża program. Samorząd w 2019 roku przeznaczy na ten cel 200 tysięcy złotych i jak mówił rzecznik urzędu miejskiego w Sosnowcu Rafał Łysy to naturalna kontynuacja poprzednich programów, z których skorzystało kilkadziesiąt par, a kilkanaście cieszy się już macierzyństwem. W tym roku na refundację będzie mogło liczyć 41 niepłodnych par, które pomyślnie przejdą procedurę kwalifikacyjną.

Dofinansowanie in vitro w Sosnowcu – kryteria naboru

Aby otrzymać pieniądze na in vitro, pary muszą spełnić odpowiednie kryteria:

  • Kobieta powinna mieć 23-40 lat (liczy się rocznik urodzenia),
  • pary są w związku małżeńskim lub partnerskim,
  • od roku zamieszkują na terenie Sosnowca,
  • posiadają dokumentację medyczną potwierdzającą pełną diagnostykę przyczyn niepłodności lub roczne leczenie zachowawcze i/lub chirurgiczne uniemożliwiające naturalne poczęcie.

Kwalifikacji par ubiegających się o refundację in vitro dokonywać będą realizatorzy programu zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii.

Rada Miasta wybrała cztery kliniki, które będą realizowały program. Są to Invimed-T, GynCentrum Clinic, Centrum Bocian oraz Centrum Medycyny Rozrodu Artvimed.

Dofinansowanie in vitro – ile?

Program “Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Sosnowca w latach 2017-2020” pokryje 80 proc. kosztów jednej procedury in vitro, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych. 

Nabór wniosków rusza 14 marca o godzinie 8.00, a zgłoszenia należy składać bezpośrednio w wybranych klinikach, które będą realizować program:

  • W Katowicach: Invimed Europejskie Centrum Macierzyństwa (ul. Piotrowicka 83),  GynCentrum Clinic (ul. Żelazna 1), Centrum Bocian (ul. Dąbrówki 13)
  • W Krakowie: Centrum Medycyny Rozrodu Artvimed (ul. Legendy 3 lok. 1).

O kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń liczona od daty i godziny rozpoczęcia naboru.

Źródło: twojezaglebie.pl, 

POLECAMY: Warszawa zwiększa kwotę dopłat do in vitro. Będzie więcej niż 5 tys. zł.

Warszawa zwiększa dofinansowanie do in vitro. Niepłodni dostaną więcej niż 5 tys. złotych

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *