In vitro w Sosnowcu w 2019 roku

Refundacja in vitro w Sosnowcu w 2019 roku – rusza nabór wniosków

Będzie kontynuacja refundacji in vitro w Sosnowcu. 14 marca rusza nabór wniosków o dofinansowanie procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Z pomocy samorządu skorzysta ok. 41 par.

Sosnowiec jako jedno z pierwszych miast w Polsce zdecydowało się na finansowe wsparcie leczenia niepłodności za pomocą in vitro, teraz po raz kolejny przedłuża program. Samorząd w 2019 roku przeznaczy na ten cel 200 tysięcy złotych i jak mówił rzecznik urzędu miejskiego w Sosnowcu Rafał Łysy to naturalna kontynuacja poprzednich programów, z których skorzystało kilkadziesiąt par, a kilkanaście cieszy się już macierzyństwem. W tym roku na refundację będzie mogło liczyć 41 niepłodnych par, które pomyślnie przejdą procedurę kwalifikacyjną.

Dofinansowanie in vitro w Sosnowcu – kryteria naboru

Aby otrzymać pieniądze na in vitro, pary muszą spełnić odpowiednie kryteria:

  • Kobieta powinna mieć 23-40 lat (liczy się rocznik urodzenia),
  • pary są w związku małżeńskim lub partnerskim,
  • od roku zamieszkują na terenie Sosnowca,
  • posiadają dokumentację medyczną potwierdzającą pełną diagnostykę przyczyn niepłodności lub roczne leczenie zachowawcze i/lub chirurgiczne uniemożliwiające naturalne poczęcie.

Kwalifikacji par ubiegających się o refundację in vitro dokonywać będą realizatorzy programu zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii.

Rada Miasta wybrała cztery kliniki, które będą realizowały program. Są to Invimed-T, GynCentrum Clinic, Centrum Bocian oraz Centrum Medycyny Rozrodu Artvimed.

Dofinansowanie in vitro – ile?

Program “Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Sosnowca w latach 2017-2020” pokryje 80 proc. kosztów jednej procedury in vitro, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych. 

Nabór wniosków rusza 14 marca o godzinie 8.00, a zgłoszenia należy składać bezpośrednio w wybranych klinikach, które będą realizować program:

  • W Katowicach: Invimed Europejskie Centrum Macierzyństwa (ul. Piotrowicka 83),  GynCentrum Clinic (ul. Żelazna 1), Centrum Bocian (ul. Dąbrówki 13)
  • W Krakowie: Centrum Medycyny Rozrodu Artvimed (ul. Legendy 3 lok. 1).

O kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń liczona od daty i godziny rozpoczęcia naboru.

Źródło: twojezaglebie.pl, 

POLECAMY: Warszawa zwiększa kwotę dopłat do in vitro. Będzie więcej niż 5 tys. zł.

Warszawa zwiększa dofinansowanie do in vitro. Niepłodni dostaną więcej niż 5 tys. złotych

 

Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *