Refundacja in vitro w Warszawie - która klinika zrealizuje program?

Refundacja in vitro w Warszawie – która klinika może realizować program

W czerwcu Rada Warszawy podjęła decyzję o rozpoczęciu programu refundacji in vitro dla mieszkańców stolicy. 13 września ogłoszono konkurs, w ramach którego wyłonione zostaną kliniki, które będą jego realizatorami. Ogłoszenie wyników 4 października.

W konkursie na placówkę realizującą program polityki zdrowotnej „Stołeczna kampania na rzecz wspierania osób dotkniętych niepłodnością z wykorzystaniem metod zapłodnienia pozaustrojowego w latach 2017-2019” mogą wziąć udział kliniki leczenia niepłodności, które mają pozwolenie ministra zdrowia na prowadzenie takiego ośrodka oraz przeprowadzanie w nim procedur in vitro.

Kliniki, które mogą zgłaszać się do konkursu, muszą mieć ponadto co najmniej 5-letnie doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów in vitro, odpowiednio wykwalifikowaną kadrę medyczną oraz specjalistyczny sprzęt i aparaturę pozwalającą na diagnozowanie, leczenie oraz przeprowadzanie procedur związanych z zapłodnieniem pozaustrojowym.

W Warszawie działa pięć placówek przeprowadzających zabiegi in vitro: Centrum Płodności FertiMedica, Klinika INVICTA, Przychodnia Leczenia Niepłodności nOvum, Klinika Leczenia Niepłodności InviMed oraz Klinika Bocian.

Jak dowiedział się serwis NieplodniRazem.pl, do konkursu przystąpi na pewno Klinika Leczenia Niepłodności InviMed w Warszawie. Iwona Pokwicka, Prezes Zarządu klinik InviMed, nie kryje zadowolenia z faktu, że stolica jest kolejnym miastem, które zdecydowało o realizacji programu wspierającego finansowo pary starające się o dziecko.

– Jak ważne jest to dla wszystkich pacjentów, widzimy codziennie w naszych klinikach. Bez refundacji, część z nich nie mogłaby sobie pozwolić na podjęcie lub kontynuację leczenia. Mamy nadzieję, że pacjenci będą mogli skorzystać z miejskiego dofinansowania procedur in vitro w naszej klinice – powiedziała w rozmowie z serwisem.

Która z placówek wygra konkurs, przekonamy się 4 października. Składanie wniosków potrwa do 27 września. Realizacja programu ruszy jeszcze w tym roku.


PRZECZYTAJ TAKŻE:

“Nie nadajecie się nawet do in vitro.” Czy warto ufać jednemu lekarzowi?

 


Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *