Refundacja in vitro w Warszawie - która klinika zrealizuje program?

Refundacja in vitro w Warszawie – która klinika może realizować program

W czerwcu Rada Warszawy podjęła decyzję o rozpoczęciu programu refundacji in vitro dla mieszkańców stolicy. 13 września ogłoszono konkurs, w ramach którego wyłonione zostaną kliniki, które będą jego realizatorami. Ogłoszenie wyników 4 października.

W konkursie na placówkę realizującą program polityki zdrowotnej „Stołeczna kampania na rzecz wspierania osób dotkniętych niepłodnością z wykorzystaniem metod zapłodnienia pozaustrojowego w latach 2017-2019” mogą wziąć udział kliniki leczenia niepłodności, które mają pozwolenie ministra zdrowia na prowadzenie takiego ośrodka oraz przeprowadzanie w nim procedur in vitro.

Kliniki, które mogą zgłaszać się do konkursu, muszą mieć ponadto co najmniej 5-letnie doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów in vitro, odpowiednio wykwalifikowaną kadrę medyczną oraz specjalistyczny sprzęt i aparaturę pozwalającą na diagnozowanie, leczenie oraz przeprowadzanie procedur związanych z zapłodnieniem pozaustrojowym.

W Warszawie działa pięć placówek przeprowadzających zabiegi in vitro: Centrum Płodności FertiMedica, Klinika INVICTA, Przychodnia Leczenia Niepłodności nOvum, Klinika Leczenia Niepłodności InviMed oraz Klinika Bocian.

Jak dowiedział się serwis NieplodniRazem.pl, do konkursu przystąpi na pewno Klinika Leczenia Niepłodności InviMed w Warszawie. Iwona Pokwicka, Prezes Zarządu klinik InviMed, nie kryje zadowolenia z faktu, że stolica jest kolejnym miastem, które zdecydowało o realizacji programu wspierającego finansowo pary starające się o dziecko.

– Jak ważne jest to dla wszystkich pacjentów, widzimy codziennie w naszych klinikach. Bez refundacji, część z nich nie mogłaby sobie pozwolić na podjęcie lub kontynuację leczenia. Mamy nadzieję, że pacjenci będą mogli skorzystać z miejskiego dofinansowania procedur in vitro w naszej klinice – powiedziała w rozmowie z serwisem.

Która z placówek wygra konkurs, przekonamy się 4 października. Składanie wniosków potrwa do 27 września. Realizacja programu ruszy jeszcze w tym roku.


PRZECZYTAJ TAKŻE:

“Nie nadajecie się nawet do in vitro.” Czy warto ufać jednemu lekarzowi?

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *