Są pierwsze bliźniaki, a kolejne dzieci w drodze. Oto dowód, że in vitro ma sens!

Są pierwsze bliźniaki, a kolejne dzieci w drodze. Oto dowód, że in vitro ma sens!

Pierwsze doniesienia o programie „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Poznania w latach 2017-2020” pojawiły się na początku zeszłego roku, a sam program zaczął działać od połowy 2017 roku. Pierwsze rezultaty programu in vitro to urocze bliźnięta, które już przyszły na świat.

Bliźnięta urodziły się w szpitalu znajdującym się na ul. Polnej w Poznaniu. Zarówno mama, jak i dzieci czują się bardzo dobrze. A kolejnych 87 par już oczekuje potomstwa.

Program zatwierdzony przez Radę Miasta Poznań zakłada pomoc dla par, u których stwierdzono niepłodność, a wcześniej zostały wykorzystane wszelkie inne metody leczenia niepłodności bądź tych metod brak w odniesieniu do konkretnej pary.

W ramach programu zostanie zwrócone 100% kosztów (jednak nie więcej niż 5 000 zł) na minimalnie jedną, a maksymalnie trzy próby zapłodnień metodą in vitro.

Koszt całego programu poznańskiego opiewa na 1,8 mln zł rocznie. Dofinansowanie procedur in vitro będzie możliwe do 2020 roku. Szpitale, które biorą udział w programie to: Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny przy ul. Polnej, klinika InviMed oraz klinika IVITA.

Sprawdź: In vitro – ważne rozmowy na trudny temat.

Jakie są warunki skorzystania z programu “Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Poznania w latach 2017-2020”?

– zamieszkanie na terenie Poznania,

– wiek kobiety między 20 z 43 lata,

– bezskuteczne próby leczenia niepłodności i odpowiednie ich udokumentowanie.

Na jakiej podstawie wybierane są zgłoszenia?

Decyduje kolejność zgłoszeń, potwierdzona kwalifikacją formalną i medyczną. Ciężko dokładnie ustalić, ile par będzie mogło skorzystać z programu, gdyż wszystko zależy, ile prób podejmie każda z nich. Poznańscy urzędnicy szacują jednak, że może to być nawet blisko 370 par.

Sprawdź: Małgorzata Rozenek-Majdan pierwszy raz tak ostro i szczerze mówi o in vitro

Program to szansa dla setek osób na spełnienie swoich marzeń o dziecku. In vitro to nie tylko procedura medyczna, ale też możliwość posiadania upragnionej rodziny. Dobrze, że Poznań inwestuje w szczęście i przyszłość swoich mieszkańców.


POLECAMY TAKŻE:

Jaka dieta przed in vitro? Czy stosować suplementy i czy warto oczyścić organizm?

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *