Leczenie niepłodności - źródła wiedzy

Skąd czerpać wiedzę na temat leczenia niepłodności? Wiarygodne źródła

Leczenie niepłodności to temat trudny dla osób, które świeżo otrzymały diagnozę bądź starania się przedłużają, a powodu niepłodności wciąż brakuje. W głowie kłębi się mnóstwo pytań i niewiadomych, a mnogość klinik, opracowań, lekarzy, specjalistów wcale nie pomaga. Gdzie szukać wiedzy o leczeniu niepłodności? Pytamy o to Sylwię Bentkowską, założycielkę serwisu www.plodnosc.pl i prezes Fundacji PoMOC dla Płodności.

 

Nie stać mnie, żeby każde badanie konsultować z 5 różnymi lekarzami.
Te opracowania dotyczące niepłodności napisane są tak skomplikowanym językiem. Nic nie rozumiem.
W internecie jest wszystko i nic. Nie umiem znaleźć potrzebnych treści.
Nie wiem, do którego lekarza zgłosić się najpierw – mój ginekolog rozkłada ręce….

 

Gdzie szukać wiedzy o leczeniu niepłodności?

Miejsca, gdzie szukać wiedzy o leczenia niepłodności, to placówki i lekarze specjaliści z dziedzin wspierających płodność, tj. immunolodzy, endokrynolodzy, ginekolodzy leczenia niepłodności, dietetycy, psycholodzy, androlodzy. Wszystkich tych ekspertów spotkać będzie można na II edycji Ogólnopolskiej Konferencji “Płodność, Strefa Specjalistycznej Wiedzy”. 

Osoby, które otrzymały diagnozę niepłodności, chcą wiedzieć jak najwięcej o swojej przypadłości, która uniemożliwia im zajście w ciążę. To normalne, że w pierwszym odruchu chce się przeczytać pół internetu.

Szczególnie, jeśli dotychczas temat PCOS, hashimoto, niskiej rezerwy jajnikowej, jakości plemników, endometriozy czy wad macicy był zupełnie nieznany, a para sądziła, że zajście w ciążę zajmie im 1-2 cykle.

 

Sylwia Bentkowska o leczeniu niepłodności

“Opowiem Ci dzisiaj, ja – Sylwia Bentkowska, która przed paroma laty była na Twoim miejscu, co po tym czasie mogę Ci doradzić: wiedz, że przede wszystkim byłam dokładnie tam, gdzie Ty. Zagubiona, z diagnozą, której nie rozumiałam, z mglistą przyszłością, w której mogło nigdy nie być dziecka.

Co robić, gdzie szukać pomocy, z kim porozmawiać?

W mojej głowie również, podobnie jak w Twojej teraz, kłębiło się mnóstwo pytań i wątpliwości.

Przede wszystkim weź głęboki oddech, pamiętaj że diagnoza nie przekreśla jeszcze macierzyństwa, jest obecnie tyle różnych możliwości i rozwiązań, że najtrudniejsze przypadki mają szczęśliwy finał.

Zadbajcie przede wszystkim o znalezienie ginekologa specjalizującego się w leczeniu niepłodności – takiego, któremu zaufacie. i który nie zmarnuje Waszego cennego czasu. Jeśli nie macie żadnych poleceń, możecie poszukać lekarza w naszej Bazie Lekarzy lub poradzić się członkiń naszej grupy na Facebooku, o której zaraz opowiem więcej. 

 

Gdzie szukać wsparcia przy problemach z zajściem w ciążę?

Teraz chciałabym Ci polecić te miejsca, w których znajdziesz wsparcie i wiedzę:

 

1. Grupa na Facebooku „Obudź w sobie życie – grupa dla kobiet starających się o dziecko”

To niesamowite miejsce i niezwykła społeczność kobiet na różnych etapach starań o ciążę.

Znajdziesz tu wsparcie, pomoc, zrozumienie, dobrą radę, ale też bardzo praktyczne wskazówki dotyczące konkretnych lekarzy, placówek. W grupie znajdują się kobiety dokładnie w takiej sytuacji jak TY.

Część z nich ma za sobą skomplikowane i długie leczenie, a tym samym posiada ogromną wiedze praktyczną na temat leczenia niepłodności – członkinie grupy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i doradzają sobie nawzajem. Skorzystaj z tego wsparcia. Grupa jest darmowa. Zapraszam Cię serdecznie do dołączenia.

2. II Ogólnopolska Konferencja „Płodność. Strefa Specjalistycznej Wiedzy”

To wydarzenie, którego bez rezultatu szukałam, gdy sama starałam się pozyskać jakiekolwiek sprawdzone informacje na temat leczenia niepłodności.

Nie chciałam umawiać się do 10 różnych specjalistów, szukałam miejsca, w którym udałoby mi się pozyskać kompleksową wiedzę. Zarówno od ginekologa, jak i immunologa, embriologa i dietetyka.

Wiem, że konferencja okazała się być dla Was ogromnie potrzebną. Świadczą o tym opinie uczestniczek I edycji. Dlatego organizujemy II edycję konferencji, na którą serdecznie Cię zapraszam.

Tutaj znajdziesz wszelkie informacje i formularz zapisu:

II Ogólnopolska Konferencja „Płodność. Strefa Specjalistycznej Wiedzy”

Bądź z nami 28. października 2023 w Warszawie i spotkaj się z 23 specjalistami leczenia niepłodności oraz klinikami, fundacjami i stowarzyszeniami, które wesprą Cię na drodze do rodzicielstwa.  

 

3. Serwis www.plodnosc.pl.

Tak, polecam Ci nasz serwis, bo to miejsce, które tworzę już od kilku lat i które jest prawdziwą kopalnią wiedzy na temat leczenia niepłodności. Znajdziecie tu bazę klinik, bazę lekarzy i kilka tysięcy artykułów napisanych we współpracy z ekspertami.

Poczytacie na temat chorób wywołujących niepłodność, diagnostyki i leczenia niepłodności, a także historie pacjentek, które szczęśliwie zawalczyły o marzenia i obecnie są już matkami.

Poleciłam Ci 3 źródła, które wspierająco wyposażą Cię w wiedzę na temat leczenia niepłodności. Podstawą jest sprawdzony i godny zaufania lekarz ginekolog, który pokieruje Was na dalsze badania i skieruje do lekarzy innych specjalizacji, jeśli będzie taka potrzeba. Ważne jednak, abyście samodzielnie również zdobywali wiedzę, wgłębiali się w zasadność badań, możliwości jakie oferuje współczesna medycyna.

To Wasze życie, Wasza przyszłość i Wasze plany rodzicielskie, więc to Wy musicie wziąć sprawy w Wasze ręce.”

 

fot. pixabay.com/JESHOOTS-com

POLECAMY TAKŻE:

Ciąża przy wysokim AMH – jak przyspieszyć starania o dziecko

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *