Dziewczynka urodzona dzięki programowi in vitro w Koszalinie

„Warto walczyć, bo nagroda jest najwspanialsza” Pierwsze dziecko urodzone dzięki programowi in vitro w Koszalinie!

W poniedziałek 16 maja o godzinie 10.15 na świat przyszła dziewczynka – mała koszalinianka, ku ogromnej radości swoich rodziców! To pierwsze dziecko urodzone dzięki wsparciu z miejskiego programu dofinansowania in vitro w Koszalinie. Niepłodne pary wciąż jeszcze mogą zgłaszać się po refundację na 2022 r.

Najwspanialsza nagroda

Dziewczynka urodzona dzięki wsparciu finansowemu z programu in vitro w Koszalinie jest zdrowa, silna, waży około 3500 gram, mierzy 59 cm i już przebywa w domu ze swoimi rodzicami. To piękny efekt uruchomionego w czerwcu 2021 r. programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. W ubiegłym roku skorzystało z niego 13 par. Leczenie zaowocowało czterema zdrowymi ciążami. Kolejne porody spodziewane są na czerwiec i lipiec.

Warto walczyć, bo nagroda jest najwspanialsza! Mimo całego bólu, którego się doświadcza podczas tej procedury, naprawdę warto. Teraz wszyscy z rodziny i znajomi się cieszą, bo znają naszą historię i są przeszczęśliwi. Pytają, jak się ma malutka, i domagają się zdjęć – powiedziała świeżo upieczona mama małej koszalinianki.

Radosną nowinę jako pierwszy przekazał Przemysław Krzyżanowski, zastępca prezydenta Koszalina, odpowiedzialny m.in. za politykę społeczną. Wpis wraz z gratulacjami dla rodziców zamieścił na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Wygrana walka o szczęście

Rodzice dziewczynki starali się o dziecko od 2019 r. Od tamtej pory przeszli kilka procedur, niestety żadna nie przyniosła oczekiwanej ciąży. Z kliniki, w której się leczyli, dowiedzieli się o możliwości skorzystania z dofinansowania. Nie zastanawiali się długo. Jak wspomina mama dziewczynki, klinika przygotowała wszystkie dokumenty i historię leczenia, wystarczyło tylko podpisać. I tym razem się udało!

Gdy mała przyszła na świat, nie mogłam przestać płakać z radości. Łzy same płyną do oczu, jak się patrzy na tę małą Smerfetkę. Szczęście niesamowite! Jest bardzo niewymagającym dzieckiem: je, śpi i patrzy na nas tymi pięknymi ciemnymi oczami. Nie mam z nią żadnych problemów – dodaje mama dziewczynki.

Dofinansowanie in vitro w Koszalinie

W miejskim programie in vitro w Koszalinie wciąż są pieniądze do rozdysponowania! W 2022 r. z dofinansowania może skorzystać aż 20 par. Warunki to m.in. wiek kobiety w zakresie 20-40 lat (warunkowo do 42 lat), zamieszkanie i rozliczanie podatków w Koszalinie oraz posiadanie dokumentacji medycznej o stwierdzonej niepłodności.

Informacja, że Kołobrzeg i Koszalin przystępują w 2022 r. do realizacji programów in vitro, bardzo cieszy. Wierzę w dobry skutek, bo warto w ten sposób inwestować w rodzinę. Nie ma nic wspanialszego dla rodziców niż radość z posiadania potomstwa – mówi Anna Bańkowska, członkini zarządu województwa.

W 2022 r. program dofinansowania in vitro w Koszalinie realizują dwie kliniki. Pary chcące skorzystać ze wsparcia muszą zgłosić się bezpośrednio do jednej z nich:

Klinika INVICTA w Sopocie, ul. Polna 64, tel. 58 58 58 800

Klinika GAMETA Gdynia, ul. Św. Piotra 21, tel. 58 526 10 02, 501 757 111

Nadzór nad realizacją Programu sprawuje Gmina Miasto Koszalin.

Zdjęcie: Adobe Stock

Źródło:
https://www.koszalin.pl/pl/page/program-polityki-zdrowotnej-pn-dofinansowanie-leczenia-nieplodnosci-metoda-zaplodnienia
https://koszalin.wyborcza.pl/koszalin/7,179397,28493430,urodzila-sie-pierwsza-koszalinianka-z-programu-in-vitro-sa.html
https://gk24.pl/w-koszalinie-urodzilo-sie-pierwsze-dziecko-z-programu-in-vitro-to-dziewczynka/ar/c14-16359089

 

ZOBACZ TEŻ:

Badania przed i w trakcie ciąży – jakie należy wykonać?

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji – miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały. W serwisie plodnosc.pl jest odpowiedzialna za obszar niepłodność, starania – dofinansowanie do in vitro, dieta propłodnościowa, dziecko, ciąża. Email: anna.kruk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *