wsparcie

Witam na Dobry Początek! Bądźmy Razem!

Nowe miejsce, nowa nadzieja, nowe możliwości!

Witam Cię bardzo serdecznie na nowym portalu poświęconym tematyce niepłodności. Poświęconym? Hmm… to brzmi jakoś tak… traumatycznie.

Już wiem!

Witam na nowym portalu INSPIROWANYM tematyką niepłodności!

Czy nie brzmi to lepiej?

To nowa przestrzeń dla osób leczących niepłodność, czekających na dziecko. Będę dzielić się dobrą energią, pomysłami na oswojenie trudnych chwil, które są elementem leczenia, ćwiczeniami poprawiającymi codzienne funkcjonowanie, razem będziemy szukały sposobów i możliwości na oswojenie niepłodności.

Tak, to trudny temat, ale… szukajmy rozwiązań!

Na początek kilka słów o mnie. Nazywam się Monika Szadkowska, jestem terapeutą, coachem płodności, autorką artykułów związanych z tą tematyką i autorką najważniejszego mojego projektu związanego z niepłodnością: „Chcę Mieć Dziecko”.

Być może w otchłaniach internetu wpadłaś na moją osobę i czytałaś newslettery, pobierałaś bezpłatne materiały, polubiłaś stronę na facebooku, a być może nawet korzystałaś z sesji coachingowych. Jeśli dopiero teraz zaczynasz swoją przygodę z leczeniem niepłodności lub nie miałaś okazji poznać mnie wcześniej, serdecznie Cię witam i zapraszam do zaznajomienia się z tym co robię, jak pomagam.

Zapraszam do przyjrzenia się czym jest coaching i… coaching płodności w szczególności 🙂

Jestem mamą trójki cudownych dzieci, ale moją przygodę z macierzyństwem zaczęłam od ponad 6 długich lat leczenia niepłodności, starań, in vitro, poronień, lęku, złości, poczucia winy… Dziś wiem jak można sobie pomóc w tym trudnym czasie i sprawić, żeby czekanie na dziecko było… łatwiejsze. Żeby nie był to czas w Twoim życiu, kiedy wszystko staje w miejscu i kręci się wokół czekania, leczenia, pilnowania dni płodnych, ale czas pracy nad sobą, swoim rozwojem, zmianą nawyków, przekonań, sposobów radzenia sobie z lękiem, napięciem.

Zdaję sobie sprawę, że kiedy słyszysz diagnozę „niepłodność” to pierwsze myśli (oczywiście po ochłonięciu po tej wiadomości) kierują się w stronę wyboru metody leczenia, lekarza, kliniki.

Pewnie szukałaś informacji o tym jak wpłynąć farmakologicznie na płodność, jakie stosować suplementy diety, lepiej poznałaś swój cykl – wszystko po to, żeby zwiększyć szansę na naturalne zajście w ciążę.

Tylko, że jeśli czas mija, a Ty stoisz w miejscu, zaczyna to bardzo mocno wpływać na Twoją psychikę… Pojawia się dużo nieprzyjemnych emocji, ciągły stres. Każdy kolejny cykl to huśtawka wzrostu nadziei i kopniaka od losu, bo znowu się nie udało… To wpływa na całe Twoje życie. Wpływa na Twoją relację z mężem, z rodziną, ze znajomymi. Wpływa na Twoje plany zawodowe, życiowe.

Wydaje się więc niezbędne zadbanie o „suplementację psychiki” – znalezienie profesjonalnego wsparcia, nauczenie się sposobów radzenia sobie w sytuacji, która stała się Twoim udziałem, częścią Twojego życia.

Ponieważ leczenie niepłodności trwa często latami, dobrze by było, tak jak dbasz o ciało, zadbać o wsparcie dla duszy, emocji, psychiki. Po prostu będzie Ci łatwiej.

Życie i czas idą swoim torem, w swoim tempie. Nie poczekają na Twoje dziecko, żebyś mogła wrócić do życia, odblokować zatrzymany czas.

Naucz się żyć czekając na dziecko. Możesz to zrobić dla siebie, dla swojego męża i dla dziecka. Jestem przekonana, że szczęśliwe dziecko to takie, które ma szczęśliwych rodziców, szczęśliwą mamę.

Bądź szczęśliwa już dziś!

Może Ci w tym pomóc coaching płodności!

No właśnie – co to w ogóle jest?

Coaching to wsparcie Twojego osobistego rozwoju. Pomaga w sposób prosty i bezpieczny osiągnąć nowe, pożądane rezultaty Twoich działań. Skoro to, co robiłaś do tej pory (radzenie sobie z emocjami, z realizacją życiowych zadań) nie działa, coaching pomoże znaleźć  i odkryć drzemiący w Tobie potencjał, siłę, energię i moc.

Żeby czuć się szczęśliwą i spełnioną musisz wiedzieć co chcesz osiągnąć, czego potrzebujesz od innych, a czego dla siebie. I musisz wiedzieć jak to zrobić! Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi szeroko rozumiany coaching.

Coaching płodności pomaga osobom, które pragną mieć dziecko i długo na nie czekają. Jest to jeden ze sposobów zwiększenia Twojej szansy na zajście w ciążę. Kiedy pragniesz zostać mamą cały czas masz nadzieję, jednak pojawiające się napięcie i ciągłe czekanie jest trudne i powoduje spadek życiowej energii, potrzebnej przecież do zajścia w ciążę.

Jeśli zastanawiasz się ile jeszcze wytrzymasz rozczarowań, pojawiających się wraz z kolejną miesiączką, to znak, że należy zadbać o życiowe siły. Pomoże Ci w tym na przykład coaching płodności.

Jestem tu specjalnie z myślą o Tobie! Będziemy spotykały się regularnie i razem poszukamy najlepszej dla Ciebie drogi ku Twojej płodności, Twojej radości życia, Twojemu szczęściu.

Będę się z Tobą dzielić swoimi doświadczeniami i wiedzą. Zaproponuję Ci ciekawe techniki i strategie radzenia sobie w sytuacjach związanych z niepłodnością. Będę motywowała Cię do zmiany nastroju – na weselszy, bo taki sprzyja płodności.

Ufam, że w moich felietonach i proponowanych ćwiczeniach znajdziesz INSPIRACJĘ, która pozwoli uczynić czas czekania na dziecko twórczym, kreatywnym i rozwojowym.

Zapraszam do wspólnej pracy 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *