Para sprawdza warunki skorzystania z programu in vitro dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego

Wolne miejsca w programie in vitro dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego

Gorzów Wielkopolski wciąż prowadzi zapisy par chcących skorzystać z dofinansowania in vitro! Na realizowany do 2024 roku program miasto przeznaczy prawie 2 mln złotych. Sprawdź, gdzie zgłosić się po refundację in vitro dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego i jakie kryteria obowiązują.

Dofinansowanie in vitro dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego

Program “Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców Gorzowa w latach 2021-2024” to odpowiedź na potrzeby mieszkańców – par zmagających się z niepłodnością. Ze względu na likwidację rządowego programu, osoby chcące choć w części odciążyć swój budżet z kosztownych procedur, poszukują wsparcia w programach miejskich, gminnych i samorządowych.

W ubiegłym roku do programu zgłosiło się gorzowskich 18 par, z czego 10 z nich otrzymało pozytywną decyzję o przyznaniu dofinansowania. Dla części z nich skorzystanie z procedury in vitro przyniosło efekt w postaci wyczekiwanej ciąży!

W 2022 r. niepłodna para zamieszkująca na terenie Gorzowa Wielkopolskiego może skorzystać z dofinansowania w wysokości 5.000 zł do jednej procedury in vitro oraz 2.000 zł do adopcji zarodka.

Kwalifikacją par oraz procedurami medycznymi zajmuje się klinika wybrana przez miasto. Każdemu uczestnikowi przysługuje wsparcie w ramach jednej procedury.

Gdzie zgłosić się do programu in vitro w Gorzowie?

Zakwalifikowane do programu in vitro dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego mogą zostać pary, które spełniają poniższe kryteria:

  • pozostają w związku małżeńskim lub partnerskim
  • wiek kobiety mieści się w zakresie 20 – 43 lat (według rocznika urodzenia) 
  • mieszkają w Gorzowie Wielkopolskim
  • wyraziły zgodę na poniesienie kosztów kriokonserwacji (mrożenia) i przechowywania zarodków,
  • spełniają ustawowe warunki podjęcia terapii metodą in vitro w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka

W 2022 r. jedynym realizatorem dofinansowania in vitro dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego jest klinika InviMed w Poznaniu. Na stronie placówki dostępny jest formularz, za pomocą którego można zgłosić się do programu.

Kontakt do kliniki: tel. 500 900 888, e-mail: invimed@invimed.pl.

Warto zgłosić się jak najszybciej. Choć miasto wciąż ma wolne miejsca i budżet do rozdysponowania, liczba osób, które będą mogły wziąć udział w programie, jest ograniczona.

 

Źródło:
https://wielkopolskie.naszemiasto.pl/nawet-5000-zl-w-programie-dofinansowania-do-in-vitro-dla/ar/c14-8826843
https://um.gorzow.pl/aktualnosci/efekty-programu-in-vitro.html

 

ZOBACZ TAKŻE:

Sylwia Bentkowska: „Moje dziecko jest z miłości…” – o niepłodności, trudnej walce o ciążę i Obudź w sobie życie

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji – miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały. W serwisie plodnosc.pl jest odpowiedzialna za obszar niepłodność, starania – dofinansowanie do in vitro, dieta propłodnościowa, dziecko, ciąża. Email: anna.kruk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *