dofinansowanie in vitro w Zgierzu

Będzie dofinansowanie in vitro w Zgierzu! Radni zatwierdzili uchwałę na lata 2022-2023

W budżecie miasta zabezpieczono 103 tys. zł na refundację leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Dofinansowanie in vitro w Zgierzu obejmie około 10 par – każda zyska 5 tys. zł na leczenie. Sprawdź, jakie warunki przewidziano dla osób chcących zakwalifikować się do programu.

Dofinansowanie in vitro w Zgierzu już w 2022 r.!

Starania o wprowadzenie programu dofinansowania in vitro w Zgierzu trwały w zasadzie od momentu likwidacji rządowego programu w roku 2016. Do tej pory ostatecznie odrzucano przedstawiane projekty. Niepłodne pary wkrótce jednak otrzymają wsparcie, na które czekały! Podczas sesji 28 lutego 2022 r. radni przyjęli program polityki zdrowotnej, w ramach którego zakwalifikowane pary otrzymają od Gminy Miasto Zgierz jednorazowe wsparcie na pokrycie kosztów leczenia in vitro.

Mając na uwadze wysokość środków przeznaczonych na ten cel w budżecie Gminy Miasto Zgierz, szacuje się, iż z programu w każdym roku będzie mogło skorzystać 10 par – mówi Przemysław Staniszewski, Prezydent Miasta Zgierz.

Kwota refundacji wyniesie 5 tys. zł. Z dofinansowania in vitro w Zgierzu będą mogły skorzystać pary, które tu mieszkają i są zameldowane. Dodatkowo muszą pozostawać w związku małżeńskim lub partnerskim oraz spełniać określone kryteria medyczne.

Czekamy na realizatora

Program dofinansowania in vitro w Zgierzu jest inicjatywą zgodą z przepisami Konstytucji RP i odrębnych ustaw, które dają gwarancję pomocy Państwa w ochronie rodziny i macierzyństwa.

Leczenie niepłodności metodami zapłodnienia pozaustrojowego może być prowadzone w specjalistycznych ośrodkach, które zapewniają możliwość takiego leczenia oraz dysponują odpowiednią kadrą, doświadczeniem oraz stosowaną aparaturą medyczną – powiedziała Renata Malinowska-Koralewska, Naczelnik Wydziału Zdrowia, Spraw Społecznych i Polityki Senioralnej UMZ.

Kolejnym krokiem w realizacji programu dofinansowania in vitro w Zgierzu będzie więc wybór placówki medycznej, która zajmie się wykonywaniem procedur. Klinika leczenia niepłodności lub szpital będą musiały spełniać szereg wymogów. Specjaliści z takiego ośrodka będą m.in. przeprowadzać kwalifikację par, wykonywać niezbędne badania, a na koniec – docelową procedurę zapłodnienia pozaustrojowego.

Do tej pory uruchomiono programy refundacji in vitro m.in. w Łodzi, w Warszawie, Częstochowie, Wrocławiu i wielu innych.

 

Źródło:
https://ezg24.net/wiadomosci/lodzkie/program-leczenia-nieplodnosci-metoda-in-vitro-w-zgierzu-zatwierdzony
https://lewica.org.pl/aktualnosci-powiat-zgierski/3254-program-in-vitro-dla-zgierza-sld-skierowalo-pismo-do-wladz-miasta

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Adenomioza jest jednym z klasycznych wskazań do leczenia niepłodności metodą in vitro

Adenomioza jest jednym z klasycznych wskazań do leczenia niepłodności metodą in vitro

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji – miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały. W serwisie plodnosc.pl jest odpowiedzialna za obszar niepłodność, starania – dofinansowanie do in vitro, dieta propłodnościowa, dziecko, ciąża. Email: anna.kruk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *