Co pomaga zajść w ciąże

Co pomaga zajść w ciążę: 10 sposobów do wypróbowania!

 

  1. Akupunktura

 Przywraca równowagę energetyczną w całym ciele, tym samym, ma leczniczy wpływ na nasz organizm.

 

2. Akupresura

Jest to leczenie organizmu za pomocą masażu stóp. Metoda akupresury jest oparta na przekonaniu, że narządy wewnętrzne naszego ciała, mają swoje odzwierciedlenie na powierzchni stopy.

 

3. Mikroskop owulacyjny

Jest to przyrząd wielokrotnego użytku (alternatywa dla testów owulacyjnych) o wymiarach szminki do ust. Mikroskop powiększa obraz, wybranej próbki śliny bądź śluzu szyjkowego. W ten sposób, można określić kiedy u kobiety występują dni płodne.

 

4. Termometr owulacyjny

Termometr owulacyjny nie różni się zbytnio wyglądem od zwykłych termometrów. Natomiast co jest bardzo istotne, mierzy on podstawową temperaturę ciała z dokładnością do 0,01 °C.

 

5. Test owulacyjny

Test owulacyjny, umożliwia określenie momentu owulacji. W pobranej próbce moczu, mierzy się poziom hormonu LH, który przed owulacją gwałtownie wzrasta.

 

6. Prowadzenie kalendarzyka owulacyjnego

Kalendarzyk dni płodnych, jest stosowany do planowania rodziny, niż jako metoda antykoncepcji. Prowadzenie obserwacji fizjologii swojego ciała (tutaj można więcej o tym przeczytać: https://plodnosc.pl/jak-wyliczyc-owulacje-2/) daje lepszą orientację i poznanie własnego rytmu płodności. Aby skutecznie wyznaczyć dni płodne zaleca się obserwować swój organizm w okresie długofalowym. 

 

Na rynku sa dostępne różne aplikacje, które z powodzeniem zastępują tradycyjną kartę i długopis.

Przykładowa aplikacja kalendarza owulacyjnego: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.popularapp.periodcalendar&hl=pl

Przykładowa karta obserwacyjna: www.npr.pl_karta_obserwacji_cyklu (1)

 

7. Conceive Plus

Jego formuła opierająca się na jonach magnezowych oraz wapniowych, które są niezbędne do przedłużenia żywotności oraz zwiększenia ruchliwości plemników.

 

8.Suplementy diety.

 Które posiadają komplet witaminy i składniki mineralne potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, zwłaszcza gdy zapadnie decyzja o poczęciu potomka. Przykładowe witaminy: Fertilman+Fertilcare (dla niego i dla niej). 

 

9.  Zioła

  1. zioła o. Grzegorza Sroki na płodność– pobudzają pracę jajników, zalecane zwłaszcza w cyklach bezowulacyjnych, poprawiają jakość i ilość śluzu. Można je kupić bez większego problemu w sklepie zielarskim, internecie lub lepszych aptekach. W skład mieszanki wchodzą zioła: lebiodka, koszyczek rumianku, macierzanka, pokrzywa, dziurawiec, rdest ptasi, ruta, nagietek i nostrzyk.Na allegro można już kupić 100g w cenie ok 5,50 zł. Wystarczy łyżeczkę ziół zalać szklanką wrzącej wody, naparzać pół godziny, odcedzić, pić szklankę naparu przed snem.
  2. zioła o. Klimuszko– mieszanka na niepłodność u kobiet, działa regulująco na układ hormonalny kobiety, wzmaga wydolność jajeczkowania. W skład jakościowy wchodzą: szyszka chmielu, ziele przywrotnika, ziele krwawnika, liść ruty, ziele nostrzyka, kwiat lawendy, kłącze tataraku, kwiat nagietka, owoc dzikiej róży. Zioła można nabyć w sklepach zielarskich lub w internecie. Średnia cena za opakowanie 450g to ok 44 zł. (opakowanie starcza na jeden miesiąc kuracji). Sposób przygotowania jest prosty: jedną łyżkę stołową ziół zalać jedną szklanką wrzątku, odstawić na 3 godziny. Przecedzić, lekko podgrzać, nie gotować, pić 3 razy dziennie szklankę przed jedzeniem, nie słodzić. Zioła za każdym razem zaparzać świeże, pić spokojnie z wiarą w ich skuteczność- tak mawiał Ojciec Klimuszko. Przechowywać je w suchym i ciemnym miejscu.

 

10. Inne naturalne metody wspomagania płodności

Na śluz – śluz płodny jest niezbędny w procesie zapłodnienia, dlatego bardzo ważne jest, by był on odpowiedniej jakości i ilości.  Niedobory śluzu występują bardzo często jako efekt uboczny terapii hormonalnej (np. po zażywaniu Clostilbegyt). Na zwiększenie ilości dobrego śluzu zalecane są kapsułki zawierające olej z wiesiołka. Najwięcej znajdziemy go w preparacie Oeparol (ok. 510 mg). Należy go przyjmować do 3 razy po 2 kapsułki na dobę od początku cyklu tylko do owulacji. Ważne, aby po owulacji nie spożywać olejku, gdyż wiesiołek, może powodować skurcze macicy, a w związku z tym mógłby niekorzystnie wpływać w przypadku gdyby doszło do zagnieżdżenia. Kolejnym preparatem poprawiającym jakość i ilość śluzu jest olej z siemienia lnianego lub siemię lniane (proszek bądź ziarenka) – rozgotowane i pite w formie napoju. Dobrym środkiem na poprawę jakość śluzu jest również magnez. Aby dobrze się wchłaniał należy go spożywać razem z vit. B6

 

Na prolaktynę – prolaktyna jest uznawana za najczęstszą przyczynę niepłodności, ale zarazem jest też najlżejszą przeszkodą do usunięcia. Jego wysoki poziom blokuję owulację, często także obniża progesteron – hormon niezbędny w II fazie cyklu dla rozwoju zarodka. Prolaktyna to “hormonem stresu” – jej poziom podnosi się w sytuacjach dla nas nieprzyjemnych. Zatem osoby starające się o potomstwo, potrzebny jest spokój i unikanie stresowych sytuacji. Leczenie wysokiej prolaktyny jest  proste. Polega na podawaniu leków obniżających poziom tego hormonu ( lekarz zapewne przepisze Bromocorn i Bromergon – tanie i zbijają prolaktynę w ciągu 2 miesięcy). Niestety  leki te powodują często złe samopoczucie (mdłości, bólu głowy, rozbicie, rozdrażnienie). Naturalnym lekiem po który możemy sięgnąć jest tutaj Castagnus. Zawiera on wyciąg z niepokalanka mnisiego. Który jest dostępny bez recepty. Działa on też kojąco na napięcie przedmiesiączkowe i reguluje cykle.

 

Na endometrium- endometrium to wyściółka macicy, która ułatwia zagnieżdżenie się zarodka. Naturalnym wspomagaczem jego wzrostu są ryby, orzechy oraz migdały.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *