Dni Zdrowia na Targówku: Kluczem do macierzyństwa jest płodność – spotkanie dla starających się o ciążę

Dni Zdrowia na Targówku to bezpłatne badania diagnostyczne, porady lekarzy, konsultacje specjalistyczne – w tym roku także w zakresie leczenia niepłodności. Przyjdź i dowiedz się, jak dbać o płodność i co zrobić, gdy pojawiają się problemy z zajściem w ciążę.

To już kolejna edycja dzielnicowych Dni Zdrowia na Targówku w Warszawie. Podczas tegorocznej edycji, oprócz możliwości skorzystania z bezpłatnych konsultacji lekarskich i możliwości wykonania badań, np. cytologii, HCV, badania wzroku czy znamion i pieprzyków, 10 kwietnia odbędzie się wykład poświęcony płodności.

Współorganizatorem wykładu i panelu „Kluczem do macierzyństwa jest płodność” jest serwis Plodnosc.pl. Jego założycielka, Sylwia Bentkowska, od wielu lat aktywnie wspiera niepłodne pary i budzi świadomość na temat niepłodności jako choroby.

Płodność jest kluczem do macierzyństwa

– Ja sama, jako osoba, która doświadczyła trudności w staraniach o dziecko, na początku nic nie wiedziałam o takiej chorobie. Uczyłam się od lekarzy, znajomych, którzy gdzieś coś słyszeli. Robiłam rozeznanie w terenie. Im więcej o tym wszystkim czytałam, tym mocniej czułam, że sami możemy sobie z tym nie poradzić. I że zamiast cierpliwie czekać, czas zacząć działać i skonsultować problem z lekarzem – mówi Sylwia Bentkowska.

I dodaje: – Odwaga, aby o tym mówić jako o chorobie, przyszła dopiero w momencie, kiedy miałam już sporo wiedzy na ten temat i gdy już wiedziałam, że nie jest to nienormalne ani rzadkie – i że nie jestem sama z takim problemem. Mnie się udało zajść w ciążę, ale mam świadomość, że par, które wciąż nie wiedzą, co z tym fantem zrobić, jest wciąż bardzo wiele. Właśnie dlatego powstał serwis Plodnosc.pl – bo to płodność jest kluczem do macierzyństwa, oraz cykl ogólnopolskich spotkań dla kobiet starających się o dziecko „Obudź w sobie życie”.

Spotkanie w ramach Dni Zdrowia na Targówku to także kroczek w budowaniu świadomości, że niepłodność się leczy, a najważniejsze – że to choroba, której nie należy się wstydzić i o której należy mówić. Mam nadzieję, że pary, które przyjdą na spotkanie na Targówku, dowiedzą się czegoś, co pozwoli im podjąć dalsze kroki w kierunku spełnienia marzeń o macierzyństwie.

Dni Zdrowia na Targówku – spotkanie na temat niepłodności

W spotkaniu „Kluczem do macierzyństwa jest płodność” wezmą udział dr Maja Herman – psychiatra i psychoterapeutka, która na co dzień pracuje z parami doświadczającymi niepłodności, seksuolog kliniczny Monika Staruch, oraz znakomity specjalista w zakresie leczenia niepłodności dr Tomasz Rokicki z Kliniki InviMed w Warszawie. Będzie to także okazja do spotkania z Sylwią Bentkowską, założycielką serwisu plodnosc.pl

Szczegółowy harmonogram Dni Zdrowia na Targówku 2019 znajduje się TUTAJ

Spotkanie  „Kluczem do macierzyństwa jest płodność” odbędzie się 10 kwietnia w godzinach 17:00 – 20:00 w Przychodni SZPZLO Warszawa – Targówek, ul. Poborzańska 6. Udział jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja TUTAJ

→ Link do wydarzenia na Facebooku

 

 

POLECAMY TAKŻE: OBUDŹ W SOBIE ŻYCIE – spotkanie dla kobiet starających się o dziecko. KRAKÓW, 27 kwietnia 2019

Warsztaty dla niepłodnych „Obudź w sobie życie” w Krakowie

 

Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *