Dni Zdrowia na Targówku: Kluczem do macierzyństwa jest płodność – spotkanie dla starających się o ciążę

Dni Zdrowia na Targówku to bezpłatne badania diagnostyczne, porady lekarzy, konsultacje specjalistyczne – w tym roku także w zakresie leczenia niepłodności. Przyjdź i dowiedz się, jak dbać o płodność i co zrobić, gdy pojawiają się problemy z zajściem w ciążę.

To już kolejna edycja dzielnicowych Dni Zdrowia na Targówku w Warszawie. Podczas tegorocznej edycji, oprócz możliwości skorzystania z bezpłatnych konsultacji lekarskich i możliwości wykonania badań, np. cytologii, HCV, badania wzroku czy znamion i pieprzyków, 10 kwietnia odbędzie się wykład poświęcony płodności.

Współorganizatorem wykładu i panelu „Kluczem do macierzyństwa jest płodność” jest serwis Plodnosc.pl. Jego założycielka, Sylwia Bentkowska, od wielu lat aktywnie wspiera niepłodne pary i budzi świadomość na temat niepłodności jako choroby.

Płodność jest kluczem do macierzyństwa

– Ja sama, jako osoba, która doświadczyła trudności w staraniach o dziecko, na początku nic nie wiedziałam o takiej chorobie. Uczyłam się od lekarzy, znajomych, którzy gdzieś coś słyszeli. Robiłam rozeznanie w terenie. Im więcej o tym wszystkim czytałam, tym mocniej czułam, że sami możemy sobie z tym nie poradzić. I że zamiast cierpliwie czekać, czas zacząć działać i skonsultować problem z lekarzem – mówi Sylwia Bentkowska.

I dodaje: – Odwaga, aby o tym mówić jako o chorobie, przyszła dopiero w momencie, kiedy miałam już sporo wiedzy na ten temat i gdy już wiedziałam, że nie jest to nienormalne ani rzadkie – i że nie jestem sama z takim problemem. Mnie się udało zajść w ciążę, ale mam świadomość, że par, które wciąż nie wiedzą, co z tym fantem zrobić, jest wciąż bardzo wiele. Właśnie dlatego powstał serwis Plodnosc.pl – bo to płodność jest kluczem do macierzyństwa, oraz cykl ogólnopolskich spotkań dla kobiet starających się o dziecko „Obudź w sobie życie”.

Spotkanie w ramach Dni Zdrowia na Targówku to także kroczek w budowaniu świadomości, że niepłodność się leczy, a najważniejsze – że to choroba, której nie należy się wstydzić i o której należy mówić. Mam nadzieję, że pary, które przyjdą na spotkanie na Targówku, dowiedzą się czegoś, co pozwoli im podjąć dalsze kroki w kierunku spełnienia marzeń o macierzyństwie.

Dni Zdrowia na Targówku – spotkanie na temat niepłodności

W spotkaniu „Kluczem do macierzyństwa jest płodność” wezmą udział dr Maja Herman – psychiatra i psychoterapeutka, która na co dzień pracuje z parami doświadczającymi niepłodności, seksuolog kliniczny Monika Staruch, oraz znakomity specjalista w zakresie leczenia niepłodności dr Tomasz Rokicki z Kliniki InviMed w Warszawie. Będzie to także okazja do spotkania z Sylwią Bentkowską, założycielką serwisu plodnosc.pl

Szczegółowy harmonogram Dni Zdrowia na Targówku 2019 znajduje się TUTAJ

Spotkanie  „Kluczem do macierzyństwa jest płodność” odbędzie się 10 kwietnia w godzinach 17:00 – 20:00 w Przychodni SZPZLO Warszawa – Targówek, ul. Poborzańska 6. Udział jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja TUTAJ

→ Link do wydarzenia na Facebooku

 

 

POLECAMY TAKŻE: OBUDŹ W SOBIE ŻYCIE – spotkanie dla kobiet starających się o dziecko. KRAKÓW, 27 kwietnia 2019

Warsztaty dla niepłodnych „Obudź w sobie życie” w Krakowie

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *