Warsztaty dla niepłodnych „Obudź w sobie życie” w Krakowie

Warsztaty dla osób starających się o dziecko organizujemy od 2017 roku i z każdym spotkaniem odnotowujemy coraz większą liczbę zainteresowanych kobiet, entuzjastycznych opinii, gorących podziękowań oraz informacji o… narodzonych dzieciach.  Nasze warsztaty wyposażają kobiety w niezwykle wartościową wiedzę, pozwalają skonsultować swój przypadek z najlepszymi w Polsce specjalistami, dają nową nadzieję i siłę do walki, a w efekcie wiele uczestniczek podejmuje wreszcie właściwą drogę leczenia i… zachodzi w ciążę. Tym razem zapraszamy na bezpłatne warsztaty Obudź w sobie życie do Krakowa 27 kwietnia.

Warsztaty „Obudź w sobie życie” w Krakowie

„Obudź w sobie życie” to wyjątkowe spotkanie dla kobiet borykających się z niepłodnością. Pomysłodawczynią i organizatorką warsztatów jest Sylwia Bentkowska, założycielka serwisu www.plodnosc.pl, która sama kiedyś wygrała z niepłodnością i teraz pragnie wspierać inne pary starające się o dziecko. 

Sylwia Bentkowska: „Gdy spotkanie opuszcza ostatnia uczestniczka, ukradkiem wycierając łzy i dziesiąty raz dziękując nam za taki dzień, czasem zdarza mi się samej uronić łzę. Każde takie spotkanie to dla mnie osobiste przeżycie – nie tylko dlatego, że pragnę, by kobiety, które nam zaufały, dostały podczas jednego dnia maksymalnie dużo wiedzy, wsparcia, atmosfery bliskości i zrozumienia, ale także dlatego, że w ich oczach znów widzę to, co sama czułam kilka lat temu. Nie muszę czytać, czym jest niepłodność i nie muszę już pytać, jak sobie z nią poradzić…

Doskonale wiem, jak choroba zmienia życie, jak bardzo niszczy emocje, jak bardzo zaburza poczucie własnej wartości, jak bardzo boli.  I jak bardzo wycofuje z życia, blokuje normalne odruchy, zabiera radość z sytuacji, które powinny cieszyć. Mnie się udało pokonać niepłodność – mam synka, najcudowniejszy skarb, dzięki któremu każda przeciwność codzienności staje się dziś drobnostką. Mam wszystko, czego pragnęłam – to niezrozumiałe dla kogoś, dla kogo macierzyństwo to po prostu kolejny etap życia. Dla nas, niepłodnych, to bitwa, z której niekiedy trudno wyjść cało bez pomocy innych ludzi. 

Dlatego właśnie powstały spotkania Obudź w sobie życie, które mają pomagać podnieść się kobietom po kolejnym ciosie, po kolejny nieudanym miesiącu starań, po latach starań… Mają dodać siły, podpowiedzieć z pomocą najlepszych specjalistów skuteczną strategię, opatrzyć poranioną psychikę…”

 

Podczas 8 godzin warsztatów uczestniczki mają okazję wysłuchać wykładów najlepszych specjalistów z zakresu medycyny rozrodu – ginekologa i embriologa. Lekarze nie tylko omawiają problemy z płodnością, ale też służą pomocą każdej uczestniczce, odpowiadając na ich pytania.

Podczas warsztatów masz niepowtarzalną okazję skonsultować swój przypadek – nasi specjaliści odniosą się do każdego zapytania uczestniczek. Służą także pomocą po skończonym panelu merytorycznym.

Co jeszcze będzie się działo podczas warsztatów?

>> Poznasz i wysłuchasz najlepszych specjalistów zajmujących się leczeniem niepłodności;

>> Zainspirujesz się nowymi rozwiązaniami pomagającymi wesprzeć płodność;

>> Będziesz uczestniczyć w praktycznej części spotkania, podczas którego coach, seksuolog i psychiatra będą pracowali na głębokich emocjach uczestniczek, pomogą odkryć skrywane obawy i lęki oraz to, jak im przeciwdziałać, zapewnią olbrzymią dawkę wsparcia, wyposażą w nowe pokłady siły, energii do działania, a także skupią się na zapomnianej często kobiecości.

>> Zjesz pyszny obiad w towarzystwie pozostałych uczestniczek, podczas którego jest czas na niezobowiązujące rozmowy, chwilę rozluźnienia i nawiązywanie znajomości.

>> Wypijesz dobrą kawę, zjesz ciastko, poznasz ludzi, którzy będą cię rozumieć jak nikt inny.

 

>>Warsztaty odbędą się 27 kwietnia w Krakowie – zapisy TUTAJ<<

 

Wiedza, siła i poczucie zrozumienia – to dają warsztaty „Obudź w sobie życie”

Możemy długo pisać o tym, jak wiele dają kobietom warsztaty „Obudź w sobie życie”. Jak silne wychodzą po całym dniu z nami, jak na nowo zyskują energię do dalszej walki, znowu widzą sens dążyć do swojego marzenia, nawiązują przyjaźnie, wzajemnie się wspierają i edukują – tłumaczy organizatorka warsztatów Sylwia Bentkowska – Najlepiej jednak niech przemówią one same:

Dzień dobry, 

Długo się zbieram do odpowiedzi, ponieważ było dużo wrażeń, a powrót do rzeczywistości był szybki i trudny. Na warsztatach poczułam się bezpiecznie, czułam zrozumienie i jedność z innymi uczestniczkami. Zrozumiałam, że mimo mojego zaprzeczania samej przed sobą jestem mocno zaangażowana w walkę z niepłodnością, żeby nie powiedzieć całkowicie nią pochłonięta.

Kluczowe było odpowiedzieć sobie na pytanie, co dalej po przyjściu upragnionego dziecka na świat?, a właściwie zdanie sobie sprawy, że nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć. Poczułam przerażenie, ale uświadomiłam sobie jak zapominam o całym innym świecie, mojej miłości, wszystkich innych ludziach, zwykłych rzeczach, które po prostu lubię robić i sprawiają mi przyjemność…

Poza tym rzeczywiście wyniosłam energię do dalszej walki i mam nadzieję, że wiedza, która zdobyłam, pozwoli mi inaczej się ustawić do problemu niż dotychczas i bardziej skupić na sobie.

Wspominając nasze spotkanie, myślałam sobie, że to „najbardziej owocne szkolenie na jakimkolwiek w życiu byłam” i równocześnie najbardziej intensywne siedem godzin mojego życia w przeciągu ostatnich paru lat. Jestem ogromnie wdzięczna za możliwość uczestniczenia w nim. Także poziom organizacji mnie zachwycił. Osoby prowadzące oraz samo w sobie miejsce dla mnie, która przyjechała z Wrocławia to dodatkowy atut. Oczywiście najważniejsze były wszystkie osoby uczestniczące tworzące tę niesamowitą atmosferę.

Dziękuję serdecznie raz jeszcze i podkreślam, że sens takich działań jest nieoceniony.
Iwona”

 

 

Najlepsi specjaliści – lista prelegentów

Organizatorka warsztatów Sylwia Bentkowska tym razem na spotkanie „Obudź w sobie życie” w roli patrona merytorycznego zaprosiła Centrum Medyczne Macierzyństwo z Krakowa. Jest to nie tylko najlepsza klinika leczenia niepłodności w Małopolsce, ale też pierwszy ośrodek diagnostyki i leczenia niepłodności w Małopolsce. Klinika może pochwalić się niezwykle dużą skutecznością w leczeniu – ponad 50% pacjentek zachodzi w ciążę w ramach jednego cyklu leczenia.

Podczas krakowskiego spotkania 27 kwietnia wystąpią:

Lek. med. Krzysztof Mirocki

Absolwent Collegium Medicum UJ, specjalista ginekolog-położnik z bardzo dużym doświadczeniem. Przez 11 lat pracował w Szpitalu Specjalistycznym im. G. Narutowicza w Krakowie na Oddziale Ginekologii, Położnictwa i Patologii Ciąży zdobywając doświadczenie ginekologiczne i położnicze, od 10 lat niesie pomoc pacjentom Centrum Medycznego Macierzyństwo. Posiada szeroką wiedzę i praktykę zawodową z zakresu ultrasonografii. Zdobył certyfikat Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz certyfikat The Fetal Medicine Foundation w Londynie. W kontaktach z pacjentami wyznaje zasadę, że fachowość powinna iść w parze z opieką. Wyznaje zasadę, że dla powodzenia leczenia para musi mieć wsparcie w lekarzu przez cały czas jego trwania.

Mgr Mariola Wantuch

Kierownik zespołu pielęgniarek i położnych w Centrum Medycznym Macierzyństwo. Absolwentka wydziału Nauk o Zdrowiu kierunek Pielęgniarstwo na Akademii Świętokrzyskiej im. J. Kochanowskiego w Kielcach, ukończyła także studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie i Organizacja w Służbie Zdrowia na Akademii Świętokrzyskiej oraz studia podyplomowe w Instytucie Ekonomii i Zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie kierunek Zarządzanie i Audyt.

Dr Marta Sikora-Polaczek

Kierownik pracowni embriologicznej w Centrum Medycznym Macierzyństwo. Od 10 lat zajmuje się tu embriologią, cały czas poszerzając swoją wiedze podczas międzynarodowych konferencji i szkoleń. We wrześniu 2014 roku ukończyła zorganizowany przez Oxford Fertility Unit indywidualny program szkoleniowy „IVF Laboratory Management and Quality Control”. Studia skończyła na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego w Zakładzie Embriologii broniąc prace: licencjacką dotyczącą mechanizmów zapłodnienia oraz  magisterską dotyczącą regulacji pierwszych podziałów zarodkowych.

Dr Maja Herman

Psychiatra, psychoterapeuta, specjalista terapii środowiskowej, hipnoterapeutka, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Neuropsychiatrycznego, pracownik naukowo-dydaktyczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, współzałożycielka Instytutu Amici, ekspert Dzień Dobry TVN.

Monika Staruch

Seksuolog kliniczny, psycholog. Pierwszy w Polsce psycholog, który zdobył prestiżowy, Międzynarodowy Certyfikat Seksuologiczny – EFS-ESSM Certified Psycho-Sexologist (ECPS). Swój staż kliniczny odbyła w Zakładzie Seksuologii, Psychiatrii i Psychoterapii SPSK im. Prof. W. Orłowskiego oraz w Poradni Seksuologii i Patologii Współżycia w I Klinice Psychiatrycznej w Warszawie. Obecnie Monika Staruch jest w trakcie przygotowywania rozprawy doktorskiej na temat: “Seksualność i regulacja emocjonalna u kobiet leczonych z powodu niepłodności oraz ich zmiany w czasie leczenia metodą pozaustrojowego zapłodnienia”. Na co dzień pracuje i wykłada na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, w Klinice Ginekologii i Położnictwa oraz w Klinice Psychiatrii WUM. Na stałe współpracuje z telewizją TVN jako ekspert w programach takich jak: Dzień Dobry TVN oraz brała udział w dwóch edycjach „Ślubu od pierwszego wejrzenia”.

Joanna Płuciennik

Coach wprowadzi uczestniczki w dobry nastrój i udowodni, jak nie dać się pokonać destrukcyjnym myślom, a także jak nie poddawać się po ciężkich doświadczeniach, które czekają na drodze walki o Nowe Życie.

Warsztat „Obudź w sobie życie” – zapisz się!

Udział w warsztatach „Obudź w sobie życie” jest bezpłatny, jednak liczba dostępnych miejsc jest ograniczona, więc konieczna jest rejestracja. O możliwości wzięcia udziału w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga! Jeśli przed warsztatem dowiesz się, że nie będziesz mogła w nim uczestniczyć, poinformuj nas o tym. Dzięki temu z twojego miejsca będzie mogła skorzystać inna kobieta, która tego potrzebuje.


Warsztaty „Obudź w sobie życie” organizowane są dla kobiet starających się o dziecko.

27 kwietnia 2019 r. (na zapisy czekamy do 26 kwietnia)

godziny: 10:00–18:00

Hotel Galaxy****, ul. Gęsia 22 a, Kraków

Zapisy na warsztat: wypełnij formularz zgłoszeniowy


 

GŁÓWNY PARTNER MERYTORYCZNY:

Centrum Medyczne

 

Partnerzy warsztatów:

 

 

 

 

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *