Obudź w sobie życie – tak było na spotkaniu w Katowicach

Obudź w sobie życie – to cykl ogólnopolskich bezpłatnych spotkań dla kobiet starających się o dziecko. 2 marca odbyły się w Katowicach. Zobacz, jak wyglądają warsztaty Obudź w sobie życie oraz jak spotkanie oceniają kobiety. Kolejne spotkania 16 marca w Warszawie i 30 marca w Gdańsku – zapisy trwają.

Obudź w sobie życie – dlaczego warto tu być

„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć…” – to zdanie, które niegdyś wypowiedziała Coco Chanel, kobieta, która zanim osiągnęła sukces, musiała przejść bardzo trudną drogę prowadzącą z sierocińca, przez ulice i przytułki, jest dziś jedną z najczęściej cytowanych sentencji przez kobiety, dla których sukces to rodzina – pełna rodzina.

Klinika InviMed organizuje warsztaty dla par. Więcej na stronie InviMed w Katowicach TUTAJ

Kobiety, które z różnych powodów nie mogą mieć dziecka, latami walczą z niepłodnością, muszą mieć w sobie wiarę i siłę, by pokonywać niewyobrażalne dla wielu „spełnionych rodziców” etapy drogi do macierzyństwa. W Polsce co piąta para doświadcza niepłodności.

 „Nie mamy skrzydeł, ale mamy ręce, nogi i wielkie serce – jeśli będzie w nim miłość i wiara, że marzenie kiedyś się spełni, wszystko jest możliwe. Te skrzydła nam wyrastają powoli, ale są trwalsze i niezniszczalne – choć wielu próbuje nam je wciąż podcinać…” – mówiła jedna z uczestniczek spotkani„Obudź w sobie życie”, dziś szczęśliwa mama.

I dodaje: „Dzięki takiemu spotkaniu obudziłam w sobie życie i chęć do tego, by walczyć. Uwierzyłam, że lekarz nie jest moim wrogiem, że są specjaliści, którzy potrafią z czułością patrzeć na nasz problem, nie narzucają się, nie przekonują do jedynej słusznej ich zdaniem drogi. Na tym właśnie spotkaniu zobaczyłam też, że nie jestem sama. Że to, co się wydarzyło w moim życiu, nie jest wyjątkiem. Wyjątkowe spotkanie to za mało powiedziane. To czas, zaledwie jeden dzień, kiedy nagle czujesz przypływ świeżego powietrza i mimo że nie masz tych przysłowiowych skrzydeł, podrywasz się do lotu…”

Obudź w sobie życie – ponad 1000 kobiet uwierzyło, że warto walczyć o ciążę

Przez ostatnie lata w spotkaniach Obudź w sobie życie wzięło udział ponad 1000 kobiet, z których wiele dziś cieszy się macierzyństwem, a wiele rozpoczęło nową drogę leczenia i starań.

Panel merytoryczny z lekarzami z Kliniki InviMed. Dla niektórych to pierwsza fachowa konsultacja.

„Nie żałuję ani chwili, ani sekundy spędzonej z Wami. Dzięki wam wiem, że jestem wyjątkowa, silna i zasługuję na to, co najlepsze. Że mam prawo marzyć i robić wszystko, by to marzenie się spełniło. Dzięki wam mam odwagę podjąć leczenie, przed którym wcześniej uciekałam. Zrozumiałam wiele mechanizmów organizmu, które sprawiają, że mam chwilowe trudności. Chwilowe! Mocno wierzę, że niebawem dołączę do szczęśliwych mam” – takich wiadomości dostajemy po każdym spotkaniu mnóstwo.

– Jak czytam te wiadomości, radość i wzruszenie miesza się z jeszcze większym poczuciem odpowiedzialności – za obietnice, jakie dajemy kobietom, za to, by dostały dokładnie to, czego każda indywidualnie potrzebuje, za to, by wychodziły nie ze łzami załamania, a łzami radości i wiary, że właśnie coś nowego się zaczyna. Że udało im się przebudzić – obudzić w sobie życie, na razie to na poziomie serca i głowy, ale już za jakiś czas – to, o którym tak bardzo marzą – mówi Sylwia Bentkowska, pomysłodawczyni ogólnopolskich spotkań dla kobiet starających się o dziecko „Obudź w sobie życie”.

Beata Cenkalik, Dyrektor Kliniki InviMed w Katowicach, i Sylwia Bentkowska – pomysłodawczyni spotkania.

Obudź w sobie życie – wspólna misja 

I dodaje: „Nie byłoby tych spotkań, gdyby nie wsparcie i zaufanie, jakim nas obdarzyli wyjątkowi ludzie, specjaliści, firmy, które podjęły naszą misję. Jako pierwsza zaufała nam Klinika InviMed, która od lat jest w czołówce leczenia niepłodności w Polsce, która wykorzystuje najnowocześniejszą technologię i aparaturę, która może pochwalić się sukcesami w postaci niezliczonych już ciąż. To właśnie specjalistom z InviMed chcę serdecznie podziękować za wsparcie merytoryczne, finansowe i zaangażowanie na najwyższym poziomie. Leczenie niepłodności to dla tutejszych lekarzy, którzy są wybitnymi specjalistami, to nie biznes, a misja – czego dowodem jest ocena naszych uczestniczek, pochwały i prośby o pomoc w kontakcie z danym lekarzem…  – mówi Sylwia Bentkowska.

Obudź w sobie życie  – tak było 2 marca w Katowicach

2 marca spotkanie „Obudź w sobie życie” po raz kolejny odbyło się w Katowicach, i po raz kolejny pod patronatem Kliniki InviMed. Ponad 50 kobiet mogło spotkać się i w przestrzeni wzajemnego zrozumienia dzielić ze sobą zarówno emocjami związanymi z leczeniem i staraniem o ciążę, jak i w nieograniczony sposób czerpać wiedzę od najlepszych specjalistów. Wiedzę nie tylko medyczną, ale także tę, która pozwala na oddech psychiczny podczas trudnej walki z chorobą.

Jogę prowadziła Anna Michalec Certyfikowana Nauczycielka Kundalini Jogi, Technik Medytacyjnych oraz Jogi Nidry.

Uczestniczki mogły doświadczyć, czym jest joga i w jaki sposób pomaga w staraniach, poznały także techniki psychoterapeutyczne, które uwalniają głowę od stresu i złej samooceny podczas przedłużających niepowodzeń. Nie zabrakło także informacji o diecie, która pomaga kobiecej płodności wrócić na właściwy tor. 

Specjaliści z Kliniki InviMed w Katowicach.

Na zdjęciu: (od prawej) mgr Adrianna Barczyńska – dietetyk, specjalistka ds. żywienia, Beata Cenkalik – dyrektor InviMed w Katowicach, Aleksandra Janus – seksuolog położna, mgr inż. Małgorzata Żelechowska-Szachoń – embriolog, mgr inż. Robert Szachoń – kierownik laboratorium embriologicznego w Klinice Leczenia Niepłodności InviMed w Katowicach.

„To dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Co innego jest czytać mądre artykuły w gazetach czy internecie, a czym innym jest osobiste doświadczenie i spotkanie z ludźmi, którzy realnie są w stanie ci pomóc. Możliwość rozmowy, dopytania o twoją prywatną historię, uzyskanie indywidualnej porady. Szczerze mówiąc, nie sądziłam, że spotkanie z lekarzami może być tak pouczające, ale także tak pozytywnie ludzkie – z poczuciem humoru, z przymrużeniem oka momentami, a jednocześnie wypełnione empatią. Do takich ludzi chce się potem wracać…” – mówi jedna z uczestniczek ostatniego spotkania.

Kolejne spotkania z cyklu „Obudź w sobie życie” odbędą się 16 marca w Warszawie oraz 30 marca w Gdańsku. Wyślij zgłoszenie: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Szczególne podziękowania dla partnerów i sponsorów spotkania w Katowicach: Kliniki Leczenia Niepłodności InviMed w Katowicach, Przychodni specjalistycznej Medicover, PROfertil, Sylveco, Biolaven, Badamysie.pl.


GŁÓWNY PARTNER MERYTORYCZNY:

PARTNERZY WARSZTATÓW:

 

 

 

 

 

 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *