Kalkulator idealnej wagi

 

 

KALKULATOR IDEALNEJ WAGIcm


Jeśli zastanawiasz się, czy Twoja waga jest prawidłowa, jest sposób, aby dowiedzieć się tego w sposób dokładny, a nie tylko na podstawie subiektywnego odczucia czy rozmiaru spodni. Na całym świecie przyjęto jeden system BMI, a w obliczeniu pomoże kalkulator BMI.

Kalkulator BMI – co to jest?

Kalkulator BMI to narzędzie dla wszystkich, którzy zastanawiają się, jak sprawdzić czy mam nadwagę. Nie potrzeba tu skomplikowanych wyliczeń, wystarczą dwie dane: waga i wzrost. Kalkulator BMI na ich podstawie wyliczy twoje BMI i zinterpretuje wynik: niedowaga, waga prawidłowa lub nadwaga. BMI kalkulator pozwala oszacować, czy waga jest prawidłowa, a to ważna informacja dla Ciebie – jeśli kalkulator BMI wskaże, że masz nadwagę, warto wprowadzić zmiany w swoim trybie życia.

Kalkulator BMI – nadwaga, niedowaga

Nadwaga zaczyna się od BMI większego niż 25. Jeśli wynik nieco przekracza 25 to najprawdopodobniej wystarczy wprowadzenie drobnych zmian – zmniejszenie porcji, ograniczenie cukru w diecie, spożywanie mniej przetworzonych produktów i dań na rzecz warzyw i owoców oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Na początek wystarczą spacery lub skakanka w domu.

Jeśli kalkulator bmi online wskaże wartość dużo powyżej granicznej liczby 25, to sygnał, ze problem jest poważny i najlepiej skonsultować się ze specjalistami.

Dobrym pierwszym krokiem jest wizyta u dietetyka i trenera personalnego. Dietetyk powinien zlecić podstawowe badania i dobrać najlepszą kaloryczność diety i jej rodzaj. Trener wskaże ćwiczenia dostosowane do wagi – jeśli nadwaga jest spora należy zacząć od ćwiczeń mniej intensywnych, nie obciążąjących stawów. Jeśli kalkulator bmi wskaże znaczną niedowagę, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Będąc w ciąży absolutnie nie powinnaś się odchudzać – przyjdzie na to czas po ciąży i połogu. Jednak to nie znaczy, że trzeba jeść bez ograniczeń – kalkulator bmi w ciąży pokaże, czy prawidłowo przybierasz na wadze. Pamiętaj przy tym, że każda ciąża i każda kobieta jest inna: jedna przytyje 10 kg, druga 20 kg.

Co to jest wskaźniki BMI?

Wskaźnik BMI (ang. Body mass index), inaczej wskaźnik Queteleta II to współczynnik, który pomaga sprawdzić, czy proporcje wzrostu do wagi są prawidłowe. Uzyskuje się go przez podzielenie masy ciała (podanej w kilogramach) przez wzrost do kwadratu (podany w metrach). Podstawowa klasyfikacja wartości BMI to:

< 18,5 – niedowaga

18,5–24,99 – wartość prawidłową

≥ 25,0 – nadwaga

BMI kalkulator online pozwoli uzyskać odpowiedź na pytanie „czy mam nadwagę” w sposób dużo prostszy, bez obliczeń, bez dzielenia, bez matematyki – potrzebne jest tylko wpisanie wagi i wzrostu.