Dofinansowanie in vitro w gminie Puszczykowo

Kolejna gmina wspiera niepłodne pary! Dofinansowanie in vitro w gminie Puszczykowo

Tylko we wrześniu aż 6 gmin i miast z Wielkopolski zdecydowało się przeznaczyć dodatkowe środki na wsparcie par, dla których jedyną szansą na ciążę jest zapłodnienie pozaustrojowe! Tym razem to dofinansowanie in vitro w gminie Puszczykowo. Sprawdź, na jaką refundację możesz liczyć i gdzie zgłosić się do programu.

Dofinansowanie in vitro w gminie Puszczykowo

Wsparcie do 5.000 zł dla każdej niepłodnej pary, która pozytywnie przejdzie kwalifikację – takie są założenia „Programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego”. Tym razem środki z budżetu miasta przeznaczyła na taką refundację gmina Puszczykowo.

Zabezpieczona kwota wynosi 50.000 zł. Pozwoli ona na wsparcie 10 par starających się o ciążę, dla których istnieją wskazania do zapłodnienia in vitro. Każda z nich może skorzystać maksymalnie z 3 procedur – pod warunkiem dostępności miejsc oraz kolejnej pozytywnej kwalifikacji medycznej.

Po dofinansowanie in vitro w gminie Puszczykowo trzeba zgłaszać się do kliniki leczenia niepłodności InviMed w Poznaniu, z siedzibą przy ul. Abp A. Baraniaka 88 E. W tym celu wystarczy wypełnić formularz dostępny online na stronie placówki. Lekarz przeprowadzi procedurę kwalifikacyjną pary – na taką wizytę należy wziąć posiadaną dokumentację medyczną. Ważne też, aby oboje partnerów – mężczyzna i kobieta – stawiło się na umówione spotkanie.

Kto skorzysta ze wsparcia

Dofinansowanie in vitro w gminie Puszczykowo ma standardowe wymagania. Podstawowym jest zamieszkanie na terenie gminy. Wsparcie przeznaczone jest dla par, które w ciągu 3 lat poprzedzających zgłoszenie nie korzystały z podobnego programu finansowanego ze środków publicznych.

Z programu skorzystają osoby w przedziale wiekowym 25-40 lat. Konieczne jest posiadanie dokumentacji medycznej potwierdzającej istnienie bezwzględnej przyczyny niepłodności lub nieskutecznego leczenia niepłodności (zgodnego z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej) w okresie 12 miesięcy przed zgłoszeniem, wraz ze wskazaniami do in vitro.

Dofinansowanie in vitro w Wielkopolsce przynosi piękne efekty. Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o pierwszym maleństwie urodzonym dzięki programowi in vitro w Gorzowie Wielkopolskim. Wciąż też słyszymy o nowych miastach i gminach, które dokładają swoją „cegiełkę” do wsparcia par bardzo pragnących mieć potomstwo. Dofinansowanie in vitro w gminie Puszczykowo z pewnością również przyniesie wspaniałe rezultaty!

Informacje na temat dofinansowania in vitro w gminie Puszczykowo i innych rejonach województwa wielkopolskiego można też uzyskać dzwoniąc na Infolinię: 500 900 888.

 

Źródło:
https://www.lepszypoznan.pl/puszczykowo-dofinansuje-in-vitro-29-09-2022.html

 

ZOBACZ TAKŻE:

Warsztaty stacjonarne „Obudź w sobie życie”. Tym razem budzimy do życia w Poznaniu!

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji – miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały. W serwisie plodnosc.pl jest odpowiedzialna za obszar niepłodność, starania – dofinansowanie do in vitro, dieta propłodnościowa, dziecko, ciąża. Email: anna.kruk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *