Książka to zawsze dobry prezent – najlepsze książki dla 2-, 3- i 4-latków

Gdy już naprawdę nie wiadomo, co kupić dziecku na prezent, warto postawić na klasyczne rozwiązania i pomysły. Książka to prezent wyjątkowy. Niektóre z książek zapadają w serca i umysły tak bardzo, że po dekadach wciąż je pamiętamy. Ilu z nas wciąż przechowuje na półkach swoje ukochane książki z dzieciństwa. Pogniecione, pozaginane, ale najlepsze z możliwych, bo pamiętające beztroski czas dzieciństwa. Dzisiaj wybór książek dla dzieci jest tak szeroki, że z łatwością znajdą się książki dla 2-,3- i 4-latków. Książki, które będą rozwijać, edukować, absorbować i fascynować. Sprawdzamy najlepsze propozycje księgarni.

 

Książki dla 2-latków

Wielka księga emocji

To cudowna książka, która uczy najmłodszych, że nie ma złych albo dobrych emocji, każda emocja jest właściwa, bo ją czujemy. Ważniejsze jest to, że nie zawsze okazuje się je w dobry sposób i we właściwym miejscu. Książka stworzona z myślą o 2-latkach, które zwykle kipią od nadmiaru emocji, ale zazwyczaj nie potrafią ich zrozumieć, a tym bardziej nazwać.

Książka będzie też dobra dla starszych dzieci, które nie radzą sobie z emocjami. To doskonałe wprowadzenie w emocje oraz pretekst do rozmowy na ich temat.

Książka dostępna m.in. TUTAJ

 

Naciśnij mnie

To genialna książka, która ma niewiele słów, ale jednocześnie świetnie rozwija maluchy. Na kartach książki znajdują się kropki i krótkie polecenia. Dziecko wykonuje je, np. potrząsa książką, naciska kropki, dmucha, a na następnej stronie widzi rezultat swoich działań. Książka pobudza kreatywność, uczy przyczynowo-skutkowości, tłumaczy zjawiska i najważniejsze – bawi najmłodszych.

Książka dostępna m.in. TUTAJ

 

Zagadki dla dzieci

Maluszki uwielbiają zagadki, a krótkie rymowanki, gdzie należy dopowiedzieć ostatnie słowo, dodatkowo zachęca je do mówienia i poszerza zasób słów. Zagadki dla dzieci przedstawiają sprzęty codziennego użytku, a krótka rymowanka opowiada do czego służą. Książka, która bawi i rozwija.

Książka dostępna m.in. TUTAJ

 

Książki dla 3-latków

Magia mojego imienia

A gdyby tak podarować dziecku książkę, w której bohaterem będzie… ona samo. Personalizowane książki to pomysł dla starszych dzieci, które już więcej rozumieją. 3-latek powinien już mieć świadomość, o co chodzi, a jednocześnie będzie zachwycony, że ma książka jest o nim. Magia mojego imienia to pomysł, aby z każdej literki składającej się na imię dziecka stworzyć osobną historię. Bohaterem każdej historii będzie oczywiście dziecko.

Książka dostępna m.in. TUTAJ  

 

Rok w przedszkolu

 3 lata to moment, gdy dziecko zaczyna swoją przygodę ze żłobkiem. O tym, jak trudny i pełen emocji jest to czas, wie każda rodzina. Niektóre maluchy idą do przedszkola jakby chodziły tam całe życie, inne potrzebują więcej wsparcia i opieki ze strony rodziców. Książka „Rok w przedszkolu” to 12 kart, które ukazują codzienne życie w przedszkolu miesiąc po miesiącu. Poznajemy dzieci, przedszkolną kotkę Felkę, wychowawczynię Panią Anię, oglądamy salę zabaw, która zmienia się w zależności od tego, co robią dzieci i jakie święta przypada danego dnia. Książka doskonale przybliży życie przedszkolne, pozwoli oswoić świat bez mamy i taty i będzie pożyteczna pomocą w tym wyjątkowym czasie przedszkolnym.

Książka dostępna m.in. TUTAJ

 

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

Historia zagubionych w pralce skarpetek w domu Małej Be. Skarpetek, które przecież gdzieś są, ale nikt ich nie może znaleźć. Okazuje się, że zagubione skarpetki mają niesamowite przygody i prowadzą fascynujące życie poza pralką i komodą ze skarpetami. Książka humorystyczna, oryginalna i wzbudzająca uśmiech na niejeden małej buzi.

Książka dostępna m.in. TUTAJ

 

Książki dla 4-latków

Miłość

Książka filozofki Astrid Desbordes to bestseller ostatnich lat. W prosty i piękny sposób opowiada, czym jest miłość matki do dziecka. Każda rozkładówka przedstawia sytuacje z codziennego życia, które są pełne miłości i troski o najbliższych. Pozycja obowiązkowa.

Książka dostępna m.in. TUTAJ

 

Na tropie angielskich słówek

4 lata to dobry wiek, aby zacząć poznawać język angielski. Nawet w przedszkolach dzieci mają już zajęcia z języka angielskiego, więc wskazane, aby zabawy w domu pozwalały pogłębiać tę wiedzę. „Na tropie angielskich słówek” to rodzaj słownika, w którym to nie słowa, ale ilustracje pełnią najważniejszą rolę. Każda z 12 kart jest bogato ilustrowana i przedstawia fascynująca światy, czasem prawdziwe, a czasem zmyślone. Angielskie słowa i proste zdania umieszczone są na planszach, aby oddziaływały na umysł malucha na zasadzie skojarzeń w sposób intuicyjny.

Książka dostępna m.in. TUTAJ

Wielka księga ssaków

W książce znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań, dotyczących ssaków: dlaczego wilk wyje do księżyca? Czy lis rzeczywiście jest sprytny? Czy hieny potrafią się śmiać? Dlaczego hipopotamy kochają wodę? Książka jest nie tylko pięknie ilustrowana, ale też bardzo rozwija wiedzę o zwierzętach. Wyselekcjonowane zostały tylko najciekawsze informacje o danym gatunku ssaka i przedstawione w sposób zwięzły i ciekawy. Żadnych suchych faktów i nudnego wykładu. Same fascynujące dla 4-latka informacje, które z pewnością pobudzą jego fantazję.

Książka dostępna m.in. TUTAJ

 

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *