Na dobry początek lata – spotkanie dla niepłodnych par

Klinika InviMed w Katowicach zaprasza na spotkanie z embriologami

W poniedziałek 17 czerwca 2019 roku w klinice InviMed Katowice odbędzie się spotkanie z embriologami. Prelegentami będą starszy embriolog, kierownik laboratorium Robert Szachoń oraz embriolog Katarzyna Tatar, którzy opowiedzą leczącym niepłodność parom o swojej pracy, selekcji nasienia i skuteczności technik wspomaganego rozrodu. Dla wielu uczestników spotkania to może być dobry początek spełnienia marzeń o rodzicielstwie. 

Początek lata to dobra okazja, by skupić się na początku drogi do rodzicielstwa. Dla wielu par, na początku była diagnostyka, leczenie, inseminacje, in vitro… a dopiero później ciąża zakończona szczęśliwym rozwiązaniem.

Znawcami dobrych początków w ramach technik wspomaganego rozrodu są mgr inż. Robert Szachoń oraz mgr Katarzyna Tatar. Na spotkaniu „Wiosenne początki” to właśnie oni będą naszymi przewodnikami po skomplikowanym świecie embriologii.

Z embriologicznego punktu widzenia

Dla embriologów początkiem pracy, której celem będzie uzyskanie ciąży, jest badanie nasienia, które każda para powinna wykonać już na początku diagnostyki przyczyn niepłodności. Potem, w zależności od procedury, jest przygotowanie nasienia do inseminacji (IUI) lub selekcja plemników do in vitro (IVF). Następnie, w tym drugim przypadku – zapłodnienie in vitro (klasyczne IVF, ICSI, IMSI, PICSI, hbIMSI), hodowla zarodków, ocena zarodków, przygotowanie do transferu jednego lub dwóch najlepiej rokujących zarodków i witryfikacja pozostałych. 

W przypadku leczenia niepłodności metodami zapłodnienia pozaustrojowego trudno jest być bliżej początku nowego życia niż embriolog. W InviMed Katowice to pole ekspertyzy Roberta Szachonia – starszego embriologa i kierownika laboratorium oraz Katarzyny Tatar – embriologa.

Plan spotkania z embriologami oraz formularz zgłoszeniowy na stronie >>> InviMed  >>> https://bit.ly/2WvlVjN

 

 


POLECAMY TAKŻE: Inseminacja – czy to ma sens? 21 pytań na temat inseminacji

Inseminacja – czy to ma sens? 21 pytań na temat inseminacji

 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *