Na dobry początek lata – spotkanie dla niepłodnych par

Klinika InviMed w Katowicach zaprasza na spotkanie z embriologami

W poniedziałek 17 czerwca 2019 roku w klinice InviMed Katowice odbędzie się spotkanie z embriologami. Prelegentami będą starszy embriolog, kierownik laboratorium Robert Szachoń oraz embriolog Katarzyna Tatar, którzy opowiedzą leczącym niepłodność parom o swojej pracy, selekcji nasienia i skuteczności technik wspomaganego rozrodu. Dla wielu uczestników spotkania to może być dobry początek spełnienia marzeń o rodzicielstwie. 

Początek lata to dobra okazja, by skupić się na początku drogi do rodzicielstwa. Dla wielu par, na początku była diagnostyka, leczenie, inseminacje, in vitro… a dopiero później ciąża zakończona szczęśliwym rozwiązaniem.

Znawcami dobrych początków w ramach technik wspomaganego rozrodu są mgr inż. Robert Szachoń oraz mgr Katarzyna Tatar. Na spotkaniu „Wiosenne początki” to właśnie oni będą naszymi przewodnikami po skomplikowanym świecie embriologii.

Z embriologicznego punktu widzenia

Dla embriologów początkiem pracy, której celem będzie uzyskanie ciąży, jest badanie nasienia, które każda para powinna wykonać już na początku diagnostyki przyczyn niepłodności. Potem, w zależności od procedury, jest przygotowanie nasienia do inseminacji (IUI) lub selekcja plemników do in vitro (IVF). Następnie, w tym drugim przypadku – zapłodnienie in vitro (klasyczne IVF, ICSI, IMSI, PICSI, hbIMSI), hodowla zarodków, ocena zarodków, przygotowanie do transferu jednego lub dwóch najlepiej rokujących zarodków i witryfikacja pozostałych. 

W przypadku leczenia niepłodności metodami zapłodnienia pozaustrojowego trudno jest być bliżej początku nowego życia niż embriolog. W InviMed Katowice to pole ekspertyzy Roberta Szachonia – starszego embriologa i kierownika laboratorium oraz Katarzyny Tatar – embriologa.

Plan spotkania z embriologami oraz formularz zgłoszeniowy na stronie >>> InviMed  >>> https://bit.ly/2WvlVjN

 

 


POLECAMY TAKŻE: Inseminacja – czy to ma sens? 21 pytań na temat inseminacji

Inseminacja – czy to ma sens? 21 pytań na temat inseminacji

 

 


Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *