Narodowy Program Prokreacyjny koszt, in vitro, Jarosław Pinkas, Narodowy Program Prokreacyjny szczegóły, niepłodność, niepłodność leczenie

Narodowy Program Prokreacyjny zastępuje refundację in vitro

Już w ciągu najbliższych dwóch miesięcy Ministerstwo Zdrowia planuje start pierwszej części Narodowego Programu Prokreacyjnego, opartego na edukacji, profilaktyce i diagnostyce.

Koszt I etapu Narodowego Programu Prokreacyjnego

Narodowy Program Prokreacyjny ma kosztować kilka milionów złotych. Zostaną one przeznaczone na kampanię edukacyjną, materiały dla szkół, studentów i spoty reklamowe. Celem nowego programu jest przede wszystkim edukacja.

Zdaniem wiceministra zdrowia Jarosława Pinkasa: „To powinna być wiedza, co zrobić, żeby nie mieć problemu z płodnością, w dużej mierze powinno to dotyczyć mężczyzn, którzy mają z tym problem. Chodzi o fatalny styl życia, ubierania się, choćby w obcisłą bieliznę, nieprzestrzeganie pewnych racjonalnych zasad dbania o siebie.

Koszt II etapu Narodowego Programu Prokreacyjnego

Drugi etap, który ma ruszyć w czerwcu, pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych. Pochodzą one z zaplanowanego przez poprzedni rząd budżetu na refundację in vitro. W ramach tej części programu mają zacząć działalność kliniki referencyjne, które będą stosowały uznane na świecie metody diagnostyczne i terapeutyczne. Ministerstwo nie wyklucza całkowicie możliwości stosowania zabiegu in vitro. Wiadomo jednak, że nie będzie on finansowany ze środków państwowych.

źródło: wprost.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *