Program in vitro w Sopocie zaowocował urodzeniem małej Toli

Pierwsza sopocianka urodzona dzięki programowi in vitro!

Ma na imię Tola, przyszła na świat 5 kwietnia i jest pierwszym maluszkiem urodzonym dzięki sopockiemu programowi dofinansowania in vitro. Szczęśliwi rodzice od długiego czasu zmagali się z niepłodnością, a dzięki inicjatywie „Sopocianki” mogli spełnić swoje marzenia o dziecku! Samorząd kontynuuje program w 2023 r. i zachęca mieszkańców Sopotu do zgłaszania się po finansowe wsparcie.

Pierwsza sopocianka już na świecie!

Dofinansowanie in vitro w Sopocie ruszyło w 2022 roku. To część szerzej zakrojonego programu pod hasłem „Sopocianki” mającego na celu wspieranie kobiet i rodzin na trzech płaszczyznach: profilaktycznej, edukacyjnej i interwencyjnej.

Urodzona w kwietniu Tola jest pierwszym dzieckiem, które przyszło na świat dzięki dofinansowaniu in vitro w Sopocie. Jak poinformowała rodzina, mama i córeczka czują się dobrze.

Realizatorem programu „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców Gminy Miasta Sopotu w latach 2022-2025” jest klinika INVICTA. Placówka została wyłoniona w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta Sopotu.

Sopot jest dla nas ważnym miejscem, ponieważ to tu powstaje Europejskie Centrum Rodziny INVICTA, w ramach którego już wkrótce będziemy mogli zaoferować pacjentom z Polski i zagranicy dostęp do holistycznej opieki nad płodnością. Dlatego tym bardziej cieszę się, że Kliniki INVICTA zostały realizatorem miejskiego programu leczenia in vitro w Sopocie i że już teraz możemy pochwalić się pierwszym sukcesem. Wierzę, że dzięki inicjatywie Urzędu Miasta i wsparciu naszych ekspertów, będziemy mogli dalej pomagać mieszkankom i mieszkańcom Sopotu – powiedziała Dorota Białobrzeska-Łukaszuk, Prezes Zarządu Grupy INVICTA.

Klinika INVICTA zajmuje się kwalifikacją par i realizacją procedur zapłodnienia pozaustrojowego także w 2023 roku.

 

Wolne miejsca w programie in vitro w Sopocie!

Zarówno Urząd Miasta, jak i przedstawiciele kliniki zachęcają pary do skorzystania z programu „Sopocianki” i ujęte w nim dofinansowanie in vitro.

Z programu mogą korzystać pary pozostające w związku małżeńskim lub partnerskim, które mieszkają w Sopocie i rozliczają się tu z urzędem skarbowym. Wiek kobiety powinien mieścić się w granicach 20-40 lat. Ponadto warunkiem uczestnictwa jest bezskuteczne leczenie niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do programu lub stwierdzona przyczyna niepłodności.

Kwota dofinansowania wynosi 5 tys. zł. Każdego roku z programu in vitro w Sopocie może skorzystać 5 par. Choć nie jest to duża liczba, wciąż można zgłaszać się po wsparcie na 2023 rok!

Pary, które zgłaszają się do nas i chcą skorzystać z dofinansowania, muszą przejść przez etap kwalifikacji do leczenia oraz spełniać wymogi formalne. W Klinice INVICTA zapewniamy pacjentom wsparcie dedykowanego opiekuna, który dba o to, by wszystkie formalności zostały dopełnione i przeprowadza pacjentów przez ten proces – dodaje Dorota Białobrzeska-Łukaszuk.

 

Źródło:

https://www.eska.pl/trojmiasto/sopot-wspomaga-pary-w-leczeniu-nieplodnosci-pierwsze-narodziny-w-ramach-programu-in-vitro-aa-NkfC-LAnz-SWVs.html
https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,29690885,tola-pierwszym-dzieckiem-urodzonym-w-ramach-programu-in-vitro.html?disableRedirects=true

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Naukowcy opracowali nową metodę selekcji plemników. Czy wpłynie na skuteczność in vitro?

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji – miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały. W serwisie plodnosc.pl jest odpowiedzialna za obszar niepłodność, starania – dofinansowanie do in vitro, dieta propłodnościowa, dziecko, ciąża. Email: anna.kruk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *