Dofinansowanie in vitro w Świdnicy zaowocowało bliźniakami

Pierwsze dzieci urodzone dzięki dofinansowaniu in vitro w Świdnicy. Powitaliśmy urocze bliźniaki!

Dwaj zdrowi chłopcy – bliźniacy – przyszli na świat pod koniec 2021 roku. To pierwsze dzieci urodzone dzięki dofinansowaniu in vitro w Świdnicy. W styczniu kolejni szczęśliwi rodzice spodziewają się maleństwa! Rozpoczęty w listopadzie 2020 r. program finansowany przez Gminę Miasto Świdnica będzie kontynuowany do końca 2023 roku. Sprawdź, czy możesz z niego skorzystać!

Dofinansowanie in vitro w Świdnicy

Wszystko zaczęło się 11 lutego 2020 r., kiedy to świdniczanka Anna Gromek skierowała do Urzędu Miejskiego petycję z podpisami 842 mieszkańców. Inicjatywa obywatelska dotyczyła wdrożenia miejskiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro. Za przyjęciem programu polityki zdrowotnej „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców Gminy Miasto Świdnica na lata 2020-2023” głosowało większość uczestników spotkania Rady Miejskiej, które odbyło się 25 września 2020 r. Z kolei 2 listopada wyłoniono realizatora – Klinikę Leczenia Niepłodności Invicta w Wrocławiu.

Na zainteresowanie nie trzeba było długo czekać. Po dofinansowanie in vitro w Świdnicy zgłosiło się 38 par. W połowie 2021 r. oficjalnie poinformowano o dwóch pierwszych ciążach będących efektem leczenia z finansowym wsparciem władz miasta. Na przełomie listopada i grudnia 2021 r. świat powitały pierwsze maluchy – dwóch zdrowych chłopców.

POLECAMY:

Dzieci z in vitro mówią o in vitro i zawstydzają wielu dorosłych

Dzieci z in vitro mówią o in vitro i zawstydzają wielu dorosłych

Jak skorzystać z dofinansowania

Aż do grudnia 2023 r. program dofinansowania in vitro w Świdnicy realizować będzie klinika Invicta. To do niej muszą zgłosić się pary chcące skorzystać ze wsparcia finansowego. Wymagania nie różnią się zasadniczo od tych wprowadzanych standardowo w takich przypadkach.

W programie może wziąć udział para, u której stwierdzono przyczynę niepłodności lub która nieskutecznie leczy się od minimum 12 miesięcy. Warunkiem jest zamieszkanie i zameldowanie na terenie Gminy Miasto Świdnica od minimum 12 miesięcy w chwili zgłoszenia do programu. Wiek kobiety nie może przekroczyć 40, a wiek mężczyzny – 50 lat.

Kwota dofinansowania in vitro w Świdnicy wynosi do 5.000 zł na parę. Obejmuje procedurę z wykorzystaniem gamet własnych, komórki dawczyni, nasienia dawcy lub z adopcją zarodka.

 

Źródło:
https://www.klinikainvicta.pl/leczenie-nieplodnosci/programy-in-vitro/program-in-vitro-w-gminie-miasto-swidnica/

https://mojaswidnica.pl/na-swiat-przyszly-blizniaki-wszystko-dzieki-metodzie-in-vitro/

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: 

Czy in vitro wpływa na zdrowie psychiczne dzieci? Jest nowe badanie

Czy in vitro wpływa na zdrowie psychiczne dzieci? Jest nowe badanie

 

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji – miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały. W serwisie plodnosc.pl jest odpowiedzialna za obszar niepłodność, starania – dofinansowanie do in vitro, dieta propłodnościowa, dziecko, ciąża. Email: anna.kruk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *