Prof. Rafał Kurzawa nowym Prezesem Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii

Podczas odbywającego się w miniony weekend pod hasłem „Epistemologia ART – jak zwiększyć skuteczność i bezpieczeństwo leczenia niepłodności?” Sympozjum Naukowego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii 2020 wybrano nowe władze Towarzystwa. Na czele Zarządu PTMRiE stanął szczeciński specjalista, współzałożyciel Centrum Ginekologii i Leczenia Niepłodności Vitrolive – prof. Rafał Kurzawa.

Pozycję Wiceprezesa objął Konsultant krajowy w dziedzinie endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, prof. Robert Spaczyński z Poznania. Członkami Zarządu przez następną kadencję będą: lek. Katarzyna Kozioł (Past Prezes stowarzyszenia), dr Joanna Liss, dr Agnieszka Nowak, prof. Krzysztof Łukaszuk oraz Dyrektor ds. jakości z lokalnego ośrodka leczenia niepłodności partnerskiej Vitrolive – dr Anna Janicka.

Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i Embriologii zrzesza specjalistów wielu grup zawodowych zajmujących się profilaktyką i leczeniem niepłodności oraz pracą naukową w tej dziedzinie. Jego celem jest wyznaczanie standardów leczenia niepłodności, wydawanie rekomendacji w zakresie leczenia technikami medycznie wspomaganej prokreacji, wsparcie merytoryczne oraz kontrola nad etyką pracy klinik.

Działania podejmowane przez Towarzystwo wykonywane są z troską o najwyższą jakość usług medycznych świadczonych w Polsce i mają zarówno podnosić kwalifikacje zawodowe specjalistów, jak i chronić interesy pacjentów.

Prof. Rafał Kurzawa, Dyrektor Medyczny The Fertility Partnership Polska.

Profesor Rafał Kurzawa to ginekolog-położnik, specjalista w obszarze endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, a także embriologii klinicznej. Pełni funkcję Kierownika Katedry i Zakładu Ginekologii i Zdrowia Prokreacyjnego PUM w Szczecinie. W 2008 roku założył Centrum Ginekologii i Leczenia Niepłodności Vitrolive w Szczecinie. Po włączeniu kliniki do grypy The Fertility Partership został powołany na Dyrektora Medycznego The Fertility Partnership w Polsce. Profesor od lat aktywnie działał we władzach Towarzystwa pełniąc funkcję Wiceprezesa. Jego nowa rola to olbrzymia duma, ale i nadzieja, że jakość leczenia niepłodności i dostępność do terapii w Polsce będzie stale rosła.

Klinika Vitrolive angażuje się w działania edukacyjne oraz pomaga praktycznie walczyć z niepłodnością. Przez cały okres trwania ogólnopolskiego Programu Ministerstwa Zdrowia pn. „Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016″ Vitrolive pozostawało jego realizatorem, wykonując zabiegi in vitro finansowane z państwowych środków publicznych.

Dodatkowo Vitrolive prowadzi leczenie mieszkańców Szczecina, Kołobrzegu i Gminy Nowogard w ramach lokalnych programów polityki zdrowotnej dot. leczenia niepłodności metodą IVF. W zeszłym tygodniu klinika uruchomiła wraz ze swoim  siostrzanym ośrodkiem CM Macierzyństwo z Krakowa kampanię „Zadbaj o swoją płodność” z The Fertility Partnership Polska, która ma za zadanie proaktywnie szerzyć zasady profilaktyki zdrowia reprodukcyjnego.

Dla obserwatorów swoich social mediów The Fertility Partnership Polska przygotowało vouchery na bezpłatne konsultacje do lekarzy Vitrolive i CM Macierzyństwo oraz pakiety bezpłatnych badań AMH i badań nasienia. Działaniom kampanii “Zadbaj o swoją płodność” zaplanowanym na 10 kolejnych tygodni patronują Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji NASZ BOCIAN oraz Fundacja PoMOC dla Płodności.

Źródło: Informacja prasowa Vitrolive

 

 

 

 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *