Rusza nabór wniosków o dofinansowanie in vitro w Częstochowie. Znamy datę i kryteria kwalifikacji par

Rusza nabór wniosków o dofinansowanie in vitro w Częstochowie. Znamy datę i kryteria kwalifikacji par

Rusza nabór wniosków o refundację in vitro w ramach Programu in vitro w Częstochowie. Sprawdź kryteria kwalifikacji i pobierz odpowiednie dokumenty.

Częstochowa była pierwszym miastem, które wprowadziło program dofinansowania leczenia niepłodności za pomocą in vitro. Zabiegi finansowane są już od siedmiu lat i właśnie rusza nabór w ramach trzeciej edycji programu na lata 2018-2020.

Złóż wniosek o refundację in vitro

Od 2012 r. dzięki dofinansowaniu miasta w Częstochowie urodziło się 39 dzieci – 20 dziewczynek i 19 chłopców – w tym cztery pary bliźniąt. W 2019 roku na świat przyjść ma kolejna siódemka. Parom, które doczekały się dzieci, częstochowska firma Deltim dodatkowo nieodpłatnie przekazała wózki.

Właśnie rusza nabór kolejnych par. Wnioski można składać tylko do 9 lutego 2019 r., od godz. 9.00 do 12.00 w holu głównym Urzędu Miasta Częstochowy, na parterze, przy ul. Śląskiej 11/13.

Uczestnikom programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu in vitro w wysokości do 5000 zł, pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty procedury ponoszą pacjenci.
Przy naborze wniosków decyduje kolejność zgłoszeń.

In vitro w Częstochowie – kryteria naboru

Do programu będą zakwalifikowane pary, które spełnią wyznaczone kryteria, a są nimi:

  • wiek kobiety w przedziale 20-40 lat w/g rocznika urodzenia – dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u pacjentek w wieku do 42 lat (wg rocznika urodzenia) jeżeli stężenie AMH jest powyżej 0,7 ng/ml,
  • para jest w związku małżeńskim lub w związku partnerskim,
  • para mieszka w Częstochowie,
  • para poddała się wcześniej leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem lub posiada bezpośrednie wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego,
  • para została zakwalifikowana do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.

Program in vitro w Częstochowie realizują:

CENTRUM MEDYCZNE ANGELIUS PROVITA Katowice, ul. Fabryczna 13D
CENTRUM LECZENIA NIEPŁODNOŚCI NOVOMEDICA Mysłowice, ul. Ks. N. Bończyka 34
CENTRUM BOCIAN Sp. z o.o. Białystok ul. Akademicka 26

Sprawdź miejsca realizacji świadczeń TUTAJ
Wnioski można pobrać TUTAJ

Źródło: czestochowa.pl

PRZECZYTAJ: PiS zabrało pieniądze na in vitro w województwie łódzkim. 3 miliony złotych dostanie CZMP

 


Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *