Rusza nabór wniosków o dofinansowanie in vitro w Częstochowie. Znamy datę i kryteria kwalifikacji par

Rusza nabór wniosków o dofinansowanie in vitro w Częstochowie. Znamy datę i kryteria kwalifikacji par

Rusza nabór wniosków o refundację in vitro w ramach Programu in vitro w Częstochowie. Sprawdź kryteria kwalifikacji i pobierz odpowiednie dokumenty.

Częstochowa była pierwszym miastem, które wprowadziło program dofinansowania leczenia niepłodności za pomocą in vitro. Zabiegi finansowane są już od siedmiu lat i właśnie rusza nabór w ramach trzeciej edycji programu na lata 2018-2020.

Złóż wniosek o refundację in vitro

Od 2012 r. dzięki dofinansowaniu miasta w Częstochowie urodziło się 39 dzieci – 20 dziewczynek i 19 chłopców – w tym cztery pary bliźniąt. W 2019 roku na świat przyjść ma kolejna siódemka. Parom, które doczekały się dzieci, częstochowska firma Deltim dodatkowo nieodpłatnie przekazała wózki.

Właśnie rusza nabór kolejnych par. Wnioski można składać tylko do 9 lutego 2019 r., od godz. 9.00 do 12.00 w holu głównym Urzędu Miasta Częstochowy, na parterze, przy ul. Śląskiej 11/13.

Uczestnikom programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu in vitro w wysokości do 5000 zł, pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty procedury ponoszą pacjenci.
Przy naborze wniosków decyduje kolejność zgłoszeń.

In vitro w Częstochowie – kryteria naboru

Do programu będą zakwalifikowane pary, które spełnią wyznaczone kryteria, a są nimi:

  • wiek kobiety w przedziale 20-40 lat w/g rocznika urodzenia – dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u pacjentek w wieku do 42 lat (wg rocznika urodzenia) jeżeli stężenie AMH jest powyżej 0,7 ng/ml,
  • para jest w związku małżeńskim lub w związku partnerskim,
  • para mieszka w Częstochowie,
  • para poddała się wcześniej leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem lub posiada bezpośrednie wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego,
  • para została zakwalifikowana do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.

Program in vitro w Częstochowie realizują:

CENTRUM MEDYCZNE ANGELIUS PROVITA Katowice, ul. Fabryczna 13D
CENTRUM LECZENIA NIEPŁODNOŚCI NOVOMEDICA Mysłowice, ul. Ks. N. Bończyka 34
CENTRUM BOCIAN Sp. z o.o. Białystok ul. Akademicka 26

Sprawdź miejsca realizacji świadczeń TUTAJ
Wnioski można pobrać TUTAJ

Źródło: czestochowa.pl

PRZECZYTAJ: PiS zabrało pieniądze na in vitro w województwie łódzkim. 3 miliony złotych dostanie CZMP

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *