Dofinansowanie in vitro w Rzeszowie - dzieci

Ruszyły zapisy na dofinansowanie in vitro w Rzeszowie! Sprawdź, do której kliniki się zgłosić

Od 9 stycznia 2023 r. możesz już wnioskować o dofinansowanie in vitro w Rzeszowie. Na tę informację już od lat czekało wiele rodzin. Miasto w drodze konkursu wybrało klinikę, której powierzyło kwalifikację par i realizację procedur. Sprawdź, jak skorzystać ze wsparcia!

Dofinansowanie in vitro w Rzeszowie – pionier na ścianie wschodniej

Rzeszów jest pierwszym miastem nie tylko na Podkarpaciu, ale na całej ścianie wschodniej, które przeznaczyło samorządowe środki na wspieranie par, dla których jedyną szansą na upragnione potomstwo jest metoda zapłodnienia pozaustrojowego. Po tym, jak w październiku ubiegłego roku program dofinansowanie in vitro w Rzeszowie zostało przyjęte przez radnych, musiał jeszcze zyskać pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT).

Pod koniec listopada ogłoszony został konkurs na realizatora programu – placówkę medyczną, która zajmie się kwalifikacją par i przeprowadzaniem samych procedur. Miasto wybrało jedną klinikę spośród trzech zgłoszeń. Pozostałe nie spełniły kryteriów formalnych.

Wiele małżeństw, związków partnerskich czekało na tę szansę, odkąd w Polsce, niestety, z powodów ideologicznych, rząd zabrał taką możliwość naszym obywatelom – mówił prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek na listopadowym spotkaniu, podczas którego ogłoszono start programu dofinansowania.

Program dofinansowania in vitro zwyciężył również w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim, co daje niepłodnym parom dodatkowe 50 tys. zł wsparcia. Z inicjatywą wyszła współprzewodnicząca Nowej Lewicy, Patrycja Pawlak-Kamińska.

Gdzie zgłosić się po wsparcie

Dofinansowanie in vitro w Rzeszowie realizuje klinika PARENS. Aby skorzystać ze wsparcia, zgłoś się bezpośrednio do placówki:

PARENS Sp. z o.o. Centrum Leczenia Niepłodności

Podwisłocze 21

35-309 Rzeszów 

Godziny otwarcia:

pon. – pt.: 8:00 – 18:00

Dane kontaktowe:

Tel: 509 108 109

e-mail: parensrzeszow@parens.pl

 

Do programu zostaną zakwalifikowane małżeństwa lub pary, które mieszkają i płacą podatki w Rzeszowie od minimum 3 miesięcy. Wiek kobiety nie może przekraczać 40 lat, warunkowo – do 42 roku życia. Para nie może brać udziału w innym tego typu programie finansowanym ze środków publicznych.

Pierwszeństwo zyskują pary ze schorzeniem wymagającym leczenia gonadotoksycznego, przede wszystkim z chorobami nowotworowymi.

Każda zakwalifikowana para może liczyć na wsparcie w wysokości 5.000 zł do jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Program potrwa od 9 stycznia 2023 r. aż do 31 grudnia 2025 roku. W tym czasie na wspieranie niepłodnych par miasto przeznaczy 650 tys. zł. Szacuje się, że z dofinansowania skorzysta około 40 par rocznie.

 

Źródło:

https://rzeszow-news.pl/rzeszow-rozpoczyna-program-in-vitro-miasto-wybralo-klinike/
https://www.rmf24.pl/regiony/rzeszow/news-od-stycznia-w-rzeszowie-ruszy-program-in-vitro,nId,6505015#crp_state=1

 

ZOBACZ TAKŻE:

Marcelina Zawisza, Lewica: Diagnostyka i leczenie niepłodności to ogromna luka w systemie ochrony zdrowia

 

 


Dziennikarka i redaktorka. Z wykształcenia filolożka, z pasji – miłośniczka polskich jezior i amatorka Nordic Walking. W rzadkich chwilach między pracą a rodziną pochłania literaturę XIX-wieczną i norweskie kryminały. W serwisie plodnosc.pl jest odpowiedzialna za obszar niepłodność, starania – dofinansowanie do in vitro, dieta propłodnościowa, dziecko, ciąża. Email: anna.kruk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *