Kolejne pary dostały w Częstochowie pieniądze na in vitro

Władzom Częstochowy udało się znaleźć pieniądze na dofinansowanie procedury in vitro dla kolejnych 32 par, a dzięki przesunięciu środków w budżecie, udało się zakwalifikować do programu dodatkowe 17 par z listy rezerwowej. 

W czerwcu wygasa rządowy program refundacji zabiegów in vitro. W zamian resort zdrowia zapowiedział otwarcie pierwszej w Polsce kliniki leczenia niepłodności, która mieścić się będzie w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi – o czym pisaliśmy TUTAJ. W klinice jednak o zabiegach in vitro mowy nie będzie.

Choć temat refundacji tej metody leczenia od wielu lat rodzi społeczno-polityczne kłótnie, w Częstochowie wzięto sprawy w swoje ręce i miasto rok temu ogłosiło swój własny program leczenia bezpłodności, dzięki któremu małżeństwa mogą liczyć na dofinansowanie zabiegu – wówczas 3 tys. złotych.

Właśnie władzom Częstochowy udało się znaleźć pieniądze na dofinansowanie procedury in vitro dla kolejnych 32 par, a dzięki przesunięciu środków w budżecie, udało się zakwalifikować do programu dodatkowe 17 par z listy rezerwowej. Pary te będą mogły już od przyszłego tygodnia zgłaszać się do wybranych przez siebie klinik realizujących częstochowski program in vitro. Program będzie kontynuowany także w przyszłym roku.

W obecnej edycji częstochowskiego programu dofinansowania zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego wiek kobiety kwalifikującej się do zabiegu został podniesiony do 40, a w uzasadnionych medycznie przypadkach nawet do 42 lat. Z dofinansowania mogą obecnie skorzystać – oprócz małżeństw – także pary żyjące w związkach partnerskich, a kwota dofinansowania w miejskim programie została podniesiona z 3 do 5 tysięcy złotych.

Więcej o częstochowskim programie znajdziecie na stronie miasta

Źródło: czestochowa.pl

 

 


Dziennikarka, redaktorka, graficzka. W serwisie www.plodnosc.pl odpowiada za redakcję artykułów w obszarze: niepłodność, leczenie niepłodności, in vitro, starania o ciążę. Redaktor naczelna Plodnosc.pl. Kontakt: agata.daniluk@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *