refundacja in vitro warszawa nieplodnirazem

Wiemy, jakie kliniki będą realizowały program refundacji in vitro w Warszawie!

Warszawa przyłączyła się do samorządowego programu refundacji in vitro. Ogłoszono wyniki konkursu na realizatora stołecznego programu ivf. Które kliniki wygrały?

Refundacja in vitro z urzędu miasta

Po wprowadzeniu programu prokreacyjnego przez ministerstwo, który nie zakłada leczenia niepłodności poprzez in vitro, samorządy niektórych miast w Polsce zdecydowały się na pomoc niepłodny z budżetów samorządowych. Swoje programy realizują już m.in. Częstochowa, Łódź i Sosnowiec, a niedawno dołączyła do nich także Warszawa. Aby rozpocząć realizację programu, miasto rozpisało konkurs dla klinik, które chciałyby realizować go w swoich placówkach. 

Do konkursu zgłosiły się kliniki:

  1. Centrum Bocian sp z o. o. sp.k.
  2. FeritMedica Centrum Płodności sp. z o.o. sp.k.
  3. Invicta sp.z o.o.
  4. Invimed-T sp. z o.o.
  5. Przychodnia Lekarska „nOvum” 
  6. Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego sp. z o.o.

Komisja konkursowa na realizatorów programu wybrała wszystkie z 6 placówek, które wzięły udział w konkursie. Taki wybór wpływa korzystnie na krótszy czas oczekiwania pary do przyjęcia i realizacji procedury. Ponadto daje również wybór osobom starającym się i podjęcie samodzielnej decyzji, z której kliniki będą chcieli skorzystać.  

Refundacja in vitro w Warszawie – szczegóły 

8 czerwca br. Warszawa przyjęła Program Polityki Zdrowotnej „Stołeczna kampania na rzecz wspierania osób dotkniętych niepłodnością z wykorzystaniem metod zapłodnienia pozaustrojowego w latach 2017 – 2019”. Tym samym umożliwia to warszawskim parom staranie się o dofinansowanie procedury zapłodnienia in vitro w wysokości do 80% kosztów zabiegu (do 5 000 zł za jedną procedurę).

Aby móc skorzystać z programu, pary muszą spełniać także dodatkowe kryteria m.in.:

  • wiek kobiety mieści się w przedziale 25-40 lat,
  • para pozostaje w związku małżeńskim lub nieformalnym,
  • w dniu kwalifikacji do programu para zamieszkuje na terenie Warszawy przynajmniej od dwóch lat,
  • para nie uczestniczyła lub uczestniczyła maksymalnie w 2 zabiegach zapłodnienia pozaustrojowego w innych programach finansowanych ze środków publicznych (wówczas przysługuje 1 próba),
  • rezerwa jajnikowa mierzona stężeniem AMH wynosi powyżej 0,7 ng/ml.

W programie mogą wziąć udział także kobiety w wieku 18-40 lat borykające się z chorobą nowotworową, u których należy zastosować terapię gonadotoksyczną. Kobiety te powinny zamieszkiwać na terenie Warszawy przynajmniej od dwóch lat. Zamrożenie komórek jajowych umożliwi im podjęcie starań o ciążę po wyleczeniu choroby.

więcej informacji: www.um.warszawa.pl/invitro/


Polecamy także:

Koniec z finansowaniem in vitro przez samorządy? PiS wprowadza pilnie ustawę!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *