Zabrali in vitro, nie pozwalają na naprotechnologię. Ten list jest szokujący

No dobrze – nie możemy liczyć na rządowy program dofinansowujący in vitro, nie łapiemy się na in vitro refundowane przez samorząd Warszawy, to skorzystajmy chociaż z fundowanej przez Państwo naprotechnologii – pomyślała para młodych ludzi, która walczy z niepłodnością. Jak się okazuje – i to nie jest takie proste. Naprotechnologia też nie dla wszystkich?

List, który przeczytaliśmy w Wysokich Obcasach, szokuje. W zasadzie trudno uwierzyć, że w Polsce do tego stopnia posunięta jest nieprzychylność wobec niepłodnych, a i nie słyszeliśmy jeszcze o takim kuriozalnym przypadku. Jak się jednak okazuje, nie tylko in vitro jest w Polsce złe, ale także w staraniach naturalnych nie wszędzie znajdą pomoc pary, które pozostają w nieformalnych związkach. Para, która napisała ten list, została odrzucona przez Mazowiecki Szpital Bródnowski, który jest realizatorem Programu wsparcia leczenia niepłodności mieszkańców Województwa Mazowieckiego metodą naprotechnologii na lata 2017-2019. Dlaczego?

Naturalne starania o ciążę tylko po ślubie?

“Napisałam maila do szpitala, następnie zadzwoniłam. Uzyskałam informację, że mam czekać na kontakt i zostaniemy umówieni na pierwsze spotkanie z instruktorem Modelu Creightona. Po pewnym czasie odezwała się bardzo miła pani i zapytała mnie o dane oraz czy nadal jestem zainteresowana programem. I padło kolejne pytanie: czy mamy sformalizowany związek. No nie, przecież nigdzie nie ma mowy o tym, że trzeba być małżeństwem, wszędzie jest użyte słowo para. I na tym etapie już zostaliśmy odrzuceni z programu” – pisze Bezpłodna Warszawianka w liście do WO.

Jak czytamy dalej – instruktor rzeczywiście sprawdza, czy para to para na kocią łapę, czy para to para małżonków. Niepłodni muszą przedstawić obowiązkowo świadectwo ślubu jako jeden z dokumentów aplikacyjnych. Choć nigdzie nie jest napisane, że do programu prokreacyjnego (naprotechnologicznego) nie kwalifikują się pary w nieformalnych związkach, trzeba się jak widać liczyć z pytaniem o ten fakt, co więcej – mieć dowód.

Czy spotkaliście się z czymś takim? Jeśli tak – piszcie do nas.

 
Cały list możecie przeczytać na stronie Wysokich Obcasów >>> TUTAJ

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Jak tu począć? Specjalny poradnik dla tych, którzy pragną mieć dziecko

Źródło: Wysokie Obcasy/www.wysokieobcasy.pl

 

Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.
Komentarze: 1

Co Was tak szokuje w naprotechnologii ? To że wymagają małżeństw kościelnych? A co w tym takiego szokującego? Ludzie czy wy nie widzicie że dzisiejsze czasy pokazują nam na co dzień życie bez stresowe nie podoba ci się partner to go zmień, pokłóciłeś się z żoną to ją zostaw. Osoby które są połączone prawdziwym związkiem małżeńskim w kościele przed obliczem Boga potrafią walczyć o swój związek. A taka para która żyje na kocią łapę czy też ma cywilny no cóż nie podoba ci się to do widzenia i co wtedy mają powiedzieć dzieci poczęte z tego związku. Jaki przykład z was idzie na pewno nie godny naśladowania. Najprościej chcesz mieć dziecko no to IN VITRO nie ważne że nikt nie myśli o tobie i twoim zdrowiu o tym że nie możesz mieć dzieci z jakiejś konkretnej przyczyny liczy się tylko KASA i to duża. Naprotechnologia wyleczy przede wszystkim Ciebie a dopiero wtedy możesz się starać naturalnie o dziecko. Wielu lekarz mnie leczyło 8 lat tułałam się od kliniki do kliniki ale dopiero naprotechnologia wyjaśniła przyczynę naszych niepowodzeń. Kobiety nie bądźcie głupie i nie dajcie sobie wmówić że ostatnią waszą nadzieją to IN VITRO bo to jest kłamstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *