in vitro, niepłodność, niepłodność diagnoza, niepłodność przyczyny, leczenie niepłodności

Zamiast in vitro superklinika w Łodzi

W Łodzi powstaje pierwszy ośrodek leczenia niepłodności. Zostanie sfinansowany z rządowych pieniędzy, które były przeznaczone na in vitro.

Docelowo ma powstać po jednym ośrodku w województwie. Już wiadomo, że w pierwszej kolejności zostaną zaangażowane do współpracy szpitale w Warszawie, Poznaniu i na Śląsku.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi ma stać się ośrodkiem referencyjnym. To tu zostaną przygotowane standardy, stosowane w innych placówkach w Polsce.

Zdaniem dyrektora placówki, prof. Macieja Banacha, klinika jest na to gotowa zarówno od strony kadry, jak i zaplecza technicznego: „Mamy wybitnych specjalistów oraz prowadzimy kompleksową diagnostykę, która jest potrzebna przy diagnozowaniu niepłodności. Jak np. diagnostyka hormonalna, immunologiczna, genetyczna, ginekologiczna”. Już w grudniu przygotowano koncepcję założeń. Na potrzeby kliniki zostałaby wydzielona osobna przestrzeń. I jeżeliby była potrzeba, to osoba czy też para, u której by należało zdiagnozować przyczyny niepłodności, mogłyby zostać w szpitalu. Na miejscu zostanie wykonany szereg kompleksowych badań.

Oprócz leczenia łódzka placówka będzie prowadziła działalność edukacyjną, w ramach której odbywałyby się szkolenia dla personelu medycznego, a także dla pacjentów.

źródło: gazetaprawna.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *