7 książek, dzięki którym inaczej spojrzysz na niepłodność i brak dziecka

Trzy oblicza macierzyństwa

352x500

Babyville, Jane Green, Wydawnictwo Zysk i S-ka

Trzy historie, trzy kobiety, trzy spojrzenia na macierzyństwo. Które jest twoje?

Julia usilnie stara się zajść w ciążę, mimo że w jej związku, po czterech latach, zaczyna się coś psuć. Czy dziecko może być spoiwem? Czy to dobry sposób na przedłużenie związku? I czy Julia na pewno jest gotowa na ciążę, skoro zamiast zasięgać po porady u lekarzy, odprawia czary.  Ta książka i ta historia może pomóc odpowiedzieć sobie albo uświadomić, że czasem niewłaściwy partner lub nieodpowiedni czas albo nasze nastawienie stają na przeszkodzie w osiągnięciu celu.

Maeve to druga bohaterka. Singielka z wyboru, za wszelką cenę unikająca zaangażowania w związki oraz kłopotów w postaci dziecka, ale która będzie musiała zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia, gdy okaże się, że jest w ciąży. Tylko czy pozwoli swojemu dziecku przyjść na świat?

Samantha z kolei to zamężna młoda mama, wręcz zakręcona na punkcie swojego dziecka. Kobieta przestaje widzieć wszystko i wszystkich – jej świat skurczył się do dziecięcego pokoju. Czy zostanie na koniec sama?

Choć powieść podzielona jest na trzy oddzielne części, dopiero po zakończeniu lektury mamy pełny obraz tego, co chciała przekazać autorka. A chciała pokazać, jak wiele może zmienić dziecko i jak bardzo wyobrażenia mogą odbiegać od rzeczywistości.

 


Dziennikarka, life coach, redaktor naczelna Plodnosc.pl. Pisząc o psychologii i zdrowym stylu życia, pamięta, że szczęściu trzeba trochę pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *