Klinika leczenia niepłodności OVIklinika

Bezpłatne in vitro w nowej klinice leczenia niepłodności w Warszawie

OVIklinika Grupa Angelius to nowoczesne centrum leczenia niepłodności w Warszawie. Ośrodek został założony przez prof. dr hab. Piotra Laudańskiego i dr hab. Piotra Pierzyńskiego, uznanych specjalistów medycyny rozrodu z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu niepłodności, wyniesionym z najlepszych ośrodków w kraju i za granicą, m.in. w Londynie. W OVIklinice można skorzystać ze stołecznego programu refundacji in vitro dla mieszkańców Warszawy (realizatorem jest partner strategiczny OVIkliniki – Grupa Angelius).

OVIklinika działa w strategicznym partnerstwie z centrum leczenia niepłodności Angelius – jednym z najbardziej znanych ośrodków w Polsce, działającym w Katowicach od ponad 15 lat. Angelius jako pierwszy w Polsce wdrożył zapłodnienie metodą IMSI i witryfikację metodą Kuwayamy oraz posiada wszelkie niezbędne certyfikaty i pozwolenia na przeprowadzanie procedur zapłodnienia pozaustrojowego. Razem z OVIkliniką należą do Grupy Angelius, w skład której wchodzą m.in. szpital, dział badań klinicznych, laboratoria specjalistyczne, apteka i inne jednostki medyczne. Angelius jest także ośrodkiem szkoleniowym w obszarze medycyny rozrodu.

OVIklinika i Angelius połączyły swoje siły, w tym kompetencje, kadrę i miejsce, by zapewnić pacjentom OVIkliniki ekspercką wiedzę, specjalistyczną diagnostykę, wsparcie oraz leczenie nowoczesnymi metodami przy użyciu najnowszego sprzętu. Sama klinika została gruntownie przebudowana i zaprojektowana tak, by zagwarantować komfortowe warunki. W laboratorium embriologicznym oraz salach zabiegowych jest najwyższej klasy czystość powietrza, dzięki innowacyjnemu systemowi wentylacji i klimatyzacji.  

Refundacja in vitro w OVIklinice – dla kogo, ile zabiegów, gdzie się zgłosić?

Od stycznia w OVIklinice można skorzystać ze stołecznego programu refundacji in vitro dla mieszkańców Warszawy, którego miejskim realizatorem został Angelius. Pary, które zdecydują się na leczenie w OVIklinice i zakwalifikują się do programu mają zapewnione bezpłatne procedury objęte zakresem refundacji, co oznacza brak konieczności dopłaty do kwoty pokrywanej przez miasto.

Dodatkowo, w ramach promocji czasowej, OVIklinika oferuje bezpłatnie:

  • pierwszą konsultację profesorską,
  • badania AMH
  • badanie fragmentacji DNA plemników (szczegóły w regulaminie na www.oviklinika.pl).

Refundacja przysługuje max. do 3 zabiegów, jeżeli wskutek pierwszego lub drugiego nie doszło do urodzenia dziecka.

Bezpłatne in vitro dla mieszkańców Warszawy w OVIklinice – szczegóły TUTAJ.

\

Co wchodzi w skład dofinansowania do in vitro?

Dofinansowanie od miasta stołecznego Warszawy obejmuje wyłącznie poniższe procedury:

  • stymulację mnogiego jajeczkowania wraz z monitorowaniem,
  • wykonanie punkcji pęcherzyków jajnikowych,
  • wykonanie znieczulenia ogólnego podczas punkcji,
  • pobranie nasienia i przygotowanie plemników do zapłodnienia,
  • zapłodnienie pozaustrojowe i nadzór nad rozwojem zarodków in vitro,
  • transfer zarodków do jamy macicy,
  • zapłodnienie pozaustrojowe i nadzór nad rozwojem zarodków in vitro,
  • kriokonserwację zarodków z zachowanym potencjałem rozwojowym nietransferowanych do jamy macicy.

Dofinansowanie do in vitro – jakie kryteria musi spełniać para?

Para musi spełniać następujące kryteria, aby została zakwalifikowana do programu:

  • wiek kobiety mieści się w przedziale 25 – 40 lat,
  • rezerwa jajnikowa mierzona stężeniem AMH wynosi powyżej 0,7 ng/ml,
  • para została zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez realizatorów Programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii (istnieją pierwotne wskazania do leczenia metodą pozaustrojowego zapłodnienia lub inne metody leczenia, rekomendowane przez PTMRiE zakończyły się niepowodzeniem) i ustawą z dnia 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności,
  • para pozostaje w związku małżeńskim lub w związku nieformalnym (o jakim mowa w definicji dawstwa partnerskiego, zawartej w art. 2 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności),
  • w dniu kwalifikacji do Programu para zamieszkuje na terenie Warszawy od dwóch lat.

Sama kwalifikacja odbywa się podczas wizyty w OVIklinice, jeżeli zainteresowana para dostarczy wszelkie niezbędne badania oraz podpisze oświadczenia potwierdzające spełnienie warunków udziału. Jeżeli Pacjenci nie posiadają niezbędnych badań określonych w ustawie o leczeniu niepłodności – można je wykonać w OVIklinice. Dodatkowo można skorzystać z bezpłatnych badań promocyjnych.

Program nie dofinansowuje:

– leków, które w większości są refundowane,

– badań laboratoryjnych wymaganych ustawą o leczeniu niepłodności, np. badania nasienia, AMH

– procedur związanych z kriotransferem i przechowywaniem zamrożonych zarodków,

– dodatkowych procedur embriologicznych, które mogą wynikać z indywidualnego stanu zdrowia Pacjentów, a ich wykonanie będzie niezbędne do maksymalizacji szans na powodzenie procedur.

Wizyty można rezerwować pod nr tel.  22 112 56 00 lub pod specjalnym numerem dla par zainteresowanych programem: 695 995 595. Więcej informacji na www.oviklinika.pl

 

ZAŁOŻYCIELE OVIKLINIKI

dr hab. Piotr Pierzyński

prof. dr hab. Piotr Laudański

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POLECAMY TAKŻE:

 

In vitro: Zobacz to, czego na co dzień nie można zobaczyć. Tak rodzi się nowe życie (cz.I)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Polonistka, redaktorka i korektorka językowa. Specjalizuje się w artykułach z obszarów tematycznych: Ciąża, Dziecko, Pielęgnacja Dziecka, Rozwój Dziecka, a także Starania o ciążę, Niepłodność. Od 10 lat tworzy materiały edukacyjne do internetu. Pisała m.in. dla serwisów Rankomat.pl, Allegro.pl, 2Drink.pl, Naoko-store.pl, Skincarelovers.pl, Szafawpigulce.pl. Kontakt: agnieszka.banasiak@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *