Częstochowa zwiększyła finansowanie in vitro i ogłosiła dodatkowy nabór par

Częstochowa zwiększyła finansowanie in vitro i ogłosiła dodatkowy nabór par

Program “Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego dla Mieszkańców Miasta Częstochowy” cieszy się wielkim zainteresowaniem niepłodnych częstochowian. Prezydent miasta ogłosił dodatkową kwalifikację par oraz zwiększył finansowanie.

Częstochowa już szósty rok finansuje zabiegi in vitro swoim mieszkańcom – była pierwszym miastem, które zdecydowało się na samorządowy program pomocy niepłodnym. Pary, które do tej pory z takiej możliwości, doczekały się 35 dzieci.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem obecną edycją programu in vitro, prezydent miasta ogłosił dodatkowy nabór i kwalifikację par.

Przeczytaj: Program in vitro w Warszawie – jaka skuteczność?

Jak powiedział rzecznik Urzędu Miasta w Częstochowie Włodzimierz Tutaj: “Zainteresowanie programem w ostatnim naborze było duże, władze miasta zwiększyły nawet finansowanie. Dwie pary jednak zrezygnowały, bo paniom udało się zajść w ciążę w sposób naturalny. Były też przypadki, kiedy zastosowanie metody wykluczył lekarz. Trzeba pamiętać, że to właśnie lekarze podejmują ostateczną decyzję o kwalifikacji danej pary, a są to specjaliści z dobrych ośrodków, z dużym doświadczeniem, bo takie zostały wybrane do realizacji programu. W ten sposób zwolniło się kilka miejsc”.

Przeczytaj: Mezoterapia jajników zwiększa szansę na powodzenie in vitro

Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i w tej, o dofinansowanie mogą ubiegać się zarówno pary w związkach małżeńskich, jak i tych nieformalnych. Kryterium niezmiennym pozostaje także wiek kobiety – od 20 do 40 lat (w uzasadnionych przypadkach medycznych – 42 lata). Parom zakwalifikowanym do procedury przysługiwać będzie jednorazowe finansowanie w wysokości 5 tys. złotych. Pozostałe koszty pokryją z własnej kieszeni. 

Wnioski o dofinansowanie wraz z oświadczeniami można pobrać na stronie www.czestochowa.pl. Należy je składać w dniach od 12 do 14 września w Wydziale Zdrowia Urzędu Miasta.

Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Realizatorami programu in vitro w Częstochowie są kliniki leczenia niepłodności: InviMed w Katowicach, Provita w Katowicach oraz Gyncentrum w Katowicach.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kolejne województwo uruchamia program in vitro. Ma ruszyć we wrześniu

Kolejne województwo uruchamia program in vitro. Ma ruszyć we wrześniu

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *