Gameta Łódź jako pierwsza w Europie z Certyfikatem ESHRE!

Gameta Łódź w Rzgowie, jako pierwsza klinika  leczenia niepłodności w Europie, uzyskała Certyfikat Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii  (ESHRE)  przyznawany dla ośrodków zajmujących się  leczeniem  niepłodności. Gratulujemy!

ESHRE jest największym i najbardziej prestiżowym towarzystwem na świecie zajmującym się leczenie niepłodności. Certyfikat dobrych praktyk klinicznych jest przyznawany ośrodkowi,  który spełni ściśle określone  wymagania. Ocenie podlega ponad  kilkaset punktów  dotyczących między innymi: bezpieczeństwa, postępowania z pacjentem,  zarządzania kliniką a nawet kontrolą dostaw odczynników i innych produktów medycznych.

Klinika Leczenia Niepłodności Gameta w Rzgowie.

 

Dodatkowo w ramach certyfikacji kontrolowane są  procedury w ramach których funkcjonuje Klinika. Certyfikacja kończy się  niezapowiedzianą wizytą dwóch przedstawicieli ESHRE na miejscu w Klinice.

W skład zespołu certyfikującego wchodzi specjalnie przeszkolony, doświadczony  lekarz  oraz embriolog, którzy pochodzą z  dwóch różnych klinik  z innego kraju. Inspektorzy ESHRE na miejscu sprawdzają, czy klinika spełnią wszystkie wytyczne.

Certyfikacja ośrodków przez Europejskie Towarzystwo Rozrodu Człowieka i Embriologii stanowi innowacyjny program akredytacji, który rozpoczął się w 2019 r. Otrzymany Certyfikat  potwierdza wdrożenie i stosowanie bezpieczeństwa, procedur i kontroli jakości  zgodnie z wymaganiami tzw. dobrej praktyki klinicznej i rekomendacjami Towarzystwa.

Posiadanie przez klinikę Certyfikatu ESHRE zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i jakości pacjentom decydującym się na leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego.

Wybierając placówkę leczenia niepłodności, warto zwrócić na to uwagę – to gwarancja nie tylko bezpiecznego leczenia, ale i potwierdzonej skuteczności.

 

SPRAWDŹ TAKŻE: Klinika Leczenia Niepłodności GAMETA w Warszawie

Klinika Leczenia Niepłodności GAMETA w Warszawie

 

 

Karolina Wagner

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka Polonistyki na UW. Woli słuchać niż mówić, biegać niż siedzieć, medytować niż dywagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *