Gameta Łódź jako pierwsza w Europie z Certyfikatem ESHRE!

Gameta Łódź w Rzgowie, jako pierwsza klinika  leczenia niepłodności w Europie, uzyskała Certyfikat Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii  (ESHRE)  przyznawany dla ośrodków zajmujących się  leczeniem  niepłodności. Gratulujemy!

ESHRE jest największym i najbardziej prestiżowym towarzystwem na świecie zajmującym się leczenie niepłodności. Certyfikat dobrych praktyk klinicznych jest przyznawany ośrodkowi,  który spełni ściśle określone  wymagania. Ocenie podlega ponad  kilkaset punktów  dotyczących między innymi: bezpieczeństwa, postępowania z pacjentem,  zarządzania kliniką a nawet kontrolą dostaw odczynników i innych produktów medycznych.

Klinika Leczenia Niepłodności Gameta w Rzgowie.

 

Dodatkowo w ramach certyfikacji kontrolowane są  procedury w ramach których funkcjonuje Klinika. Certyfikacja kończy się  niezapowiedzianą wizytą dwóch przedstawicieli ESHRE na miejscu w Klinice.

W skład zespołu certyfikującego wchodzi specjalnie przeszkolony, doświadczony  lekarz  oraz embriolog, którzy pochodzą z  dwóch różnych klinik  z innego kraju. Inspektorzy ESHRE na miejscu sprawdzają, czy klinika spełnią wszystkie wytyczne.

Certyfikacja ośrodków przez Europejskie Towarzystwo Rozrodu Człowieka i Embriologii stanowi innowacyjny program akredytacji, który rozpoczął się w 2019 r. Otrzymany Certyfikat  potwierdza wdrożenie i stosowanie bezpieczeństwa, procedur i kontroli jakości  zgodnie z wymaganiami tzw. dobrej praktyki klinicznej i rekomendacjami Towarzystwa.

Posiadanie przez klinikę Certyfikatu ESHRE zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i jakości pacjentom decydującym się na leczenie niepłodności metodami rozrodu wspomaganego.

Wybierając placówkę leczenia niepłodności, warto zwrócić na to uwagę – to gwarancja nie tylko bezpiecznego leczenia, ale i potwierdzonej skuteczności.

 

SPRAWDŹ TAKŻE: Klinika Leczenia Niepłodności GAMETA w Warszawie

Klinika Leczenia Niepłodności GAMETA w Warszawie

 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *