In vitro w Częstochowie. Rusza nabór wniosków – pary mają na to 3 godziny

W sobotę 10 lutego rusza nabór wniosków do Programu in vitro w Częstochowie. Pary, które się zakwalifikują, otrzymają dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł do jednej procedury. Nabór wniosków prowadzony będzie tylko w godzinach 9-12:00. Decyduje kolejność zgłoszeń.

In vitro w Częstochowie – nabór wniosków tylko przez 3 godziny

Częstochowa to pierwsze miasto w Polsce, które już w 2012 roku przyjęło program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla swoich mieszkańców. Była to pierwsza tego typu inicjatywa samorządu lokalnego w tej dziedzinie. Przyjęcie częstochowskiego programu  zapoczątkowało działania innych samorządów w zakresie stosowania procedury zapłodnienia pozaustrojowego.

Od 2012 r. w Częstochowie złożono blisko 400 wniosków o dofinansowanie takiego leczenia. Po weryfikacji, czekające na potomstwo pary przeszły ponad 300 procedur. Urodziło się już 79 dzieci, w tym 8 par bliźniaków.

Tegoroczny nabór par odbędzie się już po raz dwunasty. Program umożliwia zakwalifikowanym parom otrzymanie jednorazowego dofinansowania do in vitro w wysokości 5 tys. zł – pod warunkiem przeprowadzenie co najmniej jednej procedury. Resztę kosztów ponoszą pacjenci.

Pary zainteresowane takim wsparciem powinny złożyć wniosek w sobotę 10 lutego w Urzędzie Miasta przy ul. Śląskiej 11/13. Nabór zgłoszeń będzie odbywał się tylko w godzinach 9-12:00 – i jest to istotne, ponieważ będzie obowiązywała kolejność zgłoszeń.

Program In vitro w Częstochowie – jakie kryteria w 2024 r.

W tym roku ubiegające się o dofinansowanie in vitro pary muszą spełnić następujące warunki:

 • wiek kobiety mieści się w przedziale 20-40 lat w/g rocznika urodzenia – dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u pacjentek w wieku do 42 lat (wg rocznika urodzenia) jeżeli stężenie AMH jest powyżej 0,7 ng/ml,
 • pozostają w związku małżeńskim lub w związku partnerskim,
 • są mieszkańcami zameldowanymi w Częstochowie,
 • poddały się wcześniej leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem lub posiadają bezpośrednie wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego,
 • zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.

Miejskie programy in vitro w Polsce, które mają dla Ciebie środki finansowe

Kto jest realizatorem Programu in vitro w Częstochowie

Realizatorem Programu in vitro w Częstochowie są specjalistyczne ośrodki, które zapewniają możliwość takiego leczenia, dysponują odpowiednią, doświadczoną kadrą oraz odpowiednią aparaturą medyczną i w ostatnich latach wykonały co najmniej 200 programów zapłodnienia pozaustrojowego rocznie.

Realizatorami programu in vitro w Częstochowie są obecnie:

 • Provita Sp. z o.o. Katowice,
 • Medi Partner Sp. z o.o Warszawa,
 • Gyncentrum Sp. z o.o.,
 • Centrum Leczenia Niepłodności Novomedica Sp z o.o.,
 • Centrum Bocian Sp. z o.o. Sp.k.,
 • Gameta-Szpital Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.k.

Pary biorące udział w Programie same wybierają klinikę, z usług której chcą skorzystać. Wnioski o objęcie dofinansowaniem wraz z oświadczeniami dostępne są na stronie www.czestochowa.pl/in-vitro

 

Źródło: czestochowa.naszemiasto.pl

 

IN VITRO NO LIMIT! Zmiany w Programie in vitro we Wrocławiu. Nie 5 a 10 tys. i brak limitu miejsc

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *