Artykuł sponsorowany

Jak naturalnie poprawić jakość nasienia? A wiesz, czym jest traganek?

Niepłodność męska to głównie problemy z plemnikami. Istnieje aż 100 czynników mających negatywny wpływ na jakość nasienia. Jak sobie z tym radzić? Zacznij naturalnie!

Jeszcze do niedawna całkowitą winą za to obarczano wyłącznie kobiety. Teraz jednak wiadomo, że niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u płci pięknej. Niepłodność męska to nie powód, by zrezygnować z posiadania potomstwa. Sprawdź, jak sobie radzić z problemem i jak poprawić jakość nasienia.

Niepłodność męska – poznaj jej przyczyny

Mężczyzna wytwarza plemniki od okresu dojrzewania do końca życia. Z czasem jednak jakość nasienia zmienia się, co może mieć wpływ na zapłodnienie partnerki.

Wiek nie jest jednak bezpośrednią przyczyną złej jakości nasienia. Znane są przypadki, kiedy ojcami zostają nawet mężczyźni w starszym wieku. Na zaburzenia wytwarzania plemników wpływ mają liczne czynniki środowiskowe, cywilizacyjne i przede wszystkim sposób życia mężczyzny.

Zażywanie leków, choroby, nieprawidłowości w strukturze chromosomów, stres, przegrzewanie miejsc intymnych, zła dieta, nadmierne spożywanie alkoholu, palenie papierosów, siedzący tryb pracy, a nawet zbyt mała ilość snu czy zbyt intensywna aktywność fizyczna to tylko niektóre z przyczyn zaburzających płodność mężczyzny.

Niepłodność męska, czyli problem dowiedziony naukowo

Problem niepłodności dotyczy około 20% par w Polsce. Trudności z zajściem w ciążę pojawiają się tak samo często po stronie kobiet, jak i mężczyzn.

Jednak z badań społecznych, przeprowadzanych w ramach Rządowego Programu Leczenia Niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, wynika, że tylko 13 proc. mężczyzn skłonnych jest do wykonania badania nasienia, by sprawdzić jego jakość. Nieznacznie więcej, bo tylko 49 proc., poddałoby się takiemu badaniu po nieudanych próbach spłodzenia dziecka ze stałą partnerką.

Badania jakości nasienia

Jeśli po roku regularnych starań o dziecko nadal nie doszło do zapłodnienia, warto zastanowić się nad sprawdzeniem jakości spermy. Aby sprawdzić jakość nasienia, należy wykonać profesjonalne badania, tzw. spermogram. Pozwala on zbadać płodność mężczyzny. Do stwierdzenia zaburzeń męskiej płodności potrzeba przeprowadzić badanie przynajmniej dwa razy.

Spermogram ocenia nasienie pod względem objętości ejakulatu, jego zabarwienia, odczynu i lepkości oraz stężenia plemników, ich koncentracji, ruchliwości, budowy i żywotności. Badanie można wykonać prywatnie i państwowo  u androloga, urologa i w laboratoriach analitycznych.

Jak zwiększyć płodności mężczyzny?

Mężczyzna, który pragnie zostać ojcem, powinien znacząco zmienić swój tryb życia. Należy w miarę możliwości zredukować stres. Zrezygnować z używek, zmienić dietę na niskotłuszczową, wysokobiałkową, bogatą w produkty pełnoziarniste, owoce i warzywa.

Uzupełnieniem dobrze zbilansowanej diety mogą być tabletki na płodność dla mężczyzn. Powinien to być dobry suplement, np. Parenton, zawierający przede wszystkim cynk, selen, witaminę C i E.

Pierwsze dwa odpowiedzialne są za prawidłowe dojrzewanie plemników. Witamina C przedłuża żywotność i przeżywalność plemników. Witamina E zaś poprawia płodność.

Wybieraj suplementy oparte o naturalne składniki. Ich stosowanie jest skuteczne i bezpieczne dla zdrowia. Fot. Parenton

 

Tabletki na płodność dla mężczyzn powinny ponadto zawierać liczne minerały i mikroelementy, które nie są dostarczane z codzienną dietą. 

Panowie nie mogą zapominać także o zadbaniu o odpowiednią wagę i regularną aktywność fizyczną. Może wspólnie z partnerką?


Partnerem artykułu jest

Przeczytaj także:

Trenuj z Gosią: 5 ćwiczeń dla dwojga, które poprawią relacje i płodność!

 

 

Weź się w garść, skoro chcesz być ojcem! Tak poprawisz wyniki badań

 

 

Słabe nasienie? Te witaminy poprawią męską płodność i rozbudzą apetyt na seks

 

 

 

 

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *