Warsztaty z psychologiem

Odstresuj się podczas starań o dziecko! Warsztat z psychologiem w InviMed w Poznaniu

Stres to nieodłączny element prawie każdego procesu leczenia niepłodności. Może pojawić się w różnych momentach – na początku, w trakcie i pod koniec leczenia. Niestety nie należy do sprzymierzeńców terapii, a wręcz przeciwnie – może utrudniać starania o dziecko.

 

Liczne badania wskazują, że długotrwale utrzymujące się stany napięcia emocjonalnego mogą prowadzić do hiperprolaktynemii u kobiet oraz przyczyniać się do nieprawidłowych wyników parametrów nasienia u mężczyzn. Jednak o ile stres pojawia się niezależnie od naszej woli i na wiele wydarzeń w naszym życiu nie mamy wpływu, tak to jakie mamy nastawienie do danej sytuacji oraz jakie stosujemy strategie radzenia sobie z trudnościami zależy już całkowicie od nas.

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatu o stresie, którego celem nie jest jego unikanie, ale nauczenie się odpowiedniego sposobu zarządzania nim.

Co zyskam biorąc udział w warsztacie?

  • Dowiesz się czym jest stres i w jaki sposób oddziałuje na nasz organizm od strony fizjologicznej
  • Uzyskasz wiedzę jaka jest rola stresu w leczeniu zaburzeń płodności
  • Nauczysz się w jaki sposób zmieniać przekonania i podejście do różnych sytuacji stresogennych
  • Dowiesz się jakie strategie zmniejszają napięcie i pomagają w lepszym radzeniu sobie w trudnych sytuacjach

Jaki jest koszt udziału?

Udział w spotkaniu  jest całkowicie BEZPŁATNY.

Jak mogę się zapisać?

Jeśli jesteś zainteresowana/ny udziałem w warsztacie, wystarczy wysłać maila na adres: agata.juruc@invimed.pl i poczekać na informację zwrotną. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.  Zapraszamy zarówno osoby indywidualne jak i pary.

Warsztaty poprowadzi nasza doświadczona psycholożka i psychoterapeutka – dr n. med. Agata Juruć.

 

 

 

Źródło: Informacja Kliniki InviMed

https://www.invimed.pl/odstresuj-sie-warsztat-z-psychologiem-dla-pacjentow-invimed-w-poznaniu?fbclid=IwAR2RaNjGuRqyiW1bEPWnFto57rhWkiUBkV2FfGoQElxC6HFQeINmS_sE5z0

 


Polonistka, dziennikarka, redaktorka. Specjalizuje się w tematyce: ciąża, parenting, niepłodność, dieta propłodnościowa. Email: redakcja@brubenpolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *