Dwoje dzieci urodziło się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Słupska w ramach miejskiego programu leczenia niepłodności. Kolejne radosne nowiny mogą pojawić się niebawem, bo następni pacjenci czekają na potwierdzenie wyników leczenia. Do tej pory w Słupsku ze wsparcia finansowego skorzystało już 11 par.
Chłopiec i dziewczynka – pierwsze dzieci z programu in vitro w Słupsku
Słupski program leczenia niepłodności wystartował w połowie 2018 roku. Na jego realizację miasto przeznaczyło 100 tys. złotych, co pozwała dofinansować do 20 zabiegów in vitro rocznie.
– Na przełomie czerwca i lipca urodziło się dwoje dzieci naszych pacjentek. To zdrowa dziewczynka i zdrowy chłopczyk – potwierdza z radością dr Agnieszka Januszkiewicz, ginekolog z Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA w Słupsku.
Rodzice obojga dzieci skorzystali ze słupskiego programu leczenia niepłodności. Dzięki temu, otrzymali wsparcie finansowe z Urzędu Miasta na wykonanie zabiegu in vitro. Wysokość dotacji do jednej procedury wynosi około 5 tys. zł.
– Dla naszych pacjentów to ogromna pomoc. Przykładowo para, której urodziło się dziecko, leczyła się w naszej Klinice od dwóch lat. W tym czasie przeszli kilka zabiegów inseminacji, niestety bez skutku. Mimo wskazań do procedury in vitro, pacjenci ze względów finansowanych długo nie podejmowali decyzji o takim leczeniu. Teraz, jak widać, cieszą się z upragnionego i zdrowego maluszka – mówi dr Januszkiewicz.
Program dofinansowania in vitro jest rozpisany do 2022 roku, co oznacza, że pary zmagające się z niepłodnością wciąż mogą się zapisywać. W związku z dużym zainteresowaniem pacjentów, do zespołu Kliniki dołączył nowy doświadczony specjalista, dr Izabela Wawrzyniak, która konsultuje pary z zaburzeniami płodności i pacjentki spodziewające się już potomstwa.
Refundacja in vitro w Słupsku – kto może skorzystać?
Warunkiem uczestnictwa w programie jest zamieszkanie przynajmniej od roku w Słupsku, zdiagnozowana niepłodność leczona przez minimum 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie lub istnienie bezpośrednich wskazań do zabiegu in vitro. Konieczne jest przejście kwalifikacji medycznej. W przeciwieństwie do programów miejskich w innych miastach, w Słupsku nie wprowadzono ograniczenia wiekowego dla pacjentów. Program miejski skierowany jest do par (kobieta i mężczyzna).
Pacjenci, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji o programie w INVICTA, mogą kontaktować się poprzez infolinię 58 58 58 800 lub odwiedzić stronę www.klinikainvicta.pl.
POLECAMY TAKŻE: Rusza refundacja in vitro dla wszystkich mieszkańców Mazowsza. Nie będzie górnej granicy wieku kobiety?

Dodaj komentarz