Pokoloruj swój niepłodny świat

Pokoloruj swój (nie)płodny świat!

Energia jest wokół nas. Jest w różnych rzeczach. Także w kolorach. Możesz wykorzystać energię kolorów do zadbania o siebie, swoje zdrowie, płodność, a także psychikę. Niech kolory będą twoim kolejnym wsparciem w czasie leczenia niepłodności! Czy wiesz, który kolor pozytywnie wpływa na starania o dziecko?

Jestem zdania, że otacza nas energia. W sumie to ta wiara zaczęła się od tego, że dużo słyszałam o tym, że różne nadajniki, telewizory, potem telefony komórkowe emitują fale i te fale na nas, ludzi, wpływają.

Kiedyś, czytając o starych przedmiotach, antykach, dowiedziałam się, że drzemie w nich energia dawnych właścicieli i może ona oddziaływać na obecnych. Rola energii księżyca jest w ogóle niepodważalna (według mnie), bo ogólnie wiadomo, że przypływy i odpływy wody mają związek z fazami księżycowymi. Człowiek składa się w ponad 70% z wody, więc to, że księżyc ma na nas wpływ jest dla mnie oczywiste. Na pewno ma na mnie! Zwłaszcza sierpniowa pełnia… (to taki mój prywatny talizman do spełniania marzeń – wysłać życzenie Sierpniowej Pełni).

Ale wracajmy do energii

Oczywiście Słońce! To kwintesencja energii. Kiedy jest słoneczny, ciepły dzień czujemy przypływ życiowych sił. Jeśli w zimie są słoneczne dni – po prostu chłoniemy energię jak gąbka.

Szukajmy w życiu, w naszym otoczeniu rzeczy, które dostarczają nam energii niezbędnej do życia, działania, funkcjonowania – do cieszenia się życiem.

Bez tej energii popadamy w apatię, zniechęcenie, lenistwo, depresję. Jednym ze świetnych sposobów na dodanie energii życiu jest otaczanie się energetycznymi kolorami! Często pomalowanie paznokci na czerwono, założenie czerwonej bielizny potrafi dodać ponuremu dniu iskry radości!

Otaczanie się kolorami jasnymi, jaskrawymi, „żywymi” powoduje, że na twarzy częściej pojawia się uśmiech, a ciało czuje odprężenie. W kolorach jest zaklęta ukryta energia! Jak we wszystkim co nas otacza! Kolory wpływają na zmianę nastrojów i mogą mieć też wpływ na organizm. Konkretną barwę możesz wykorzystać w czasie leczenia niepłodności i czekania na dziecko!

Kolor może sprzyjać Twojej płodności!

Nawet wiem, jaki konkretnie:

Płodność=Pomarańczowy!

Według książki Suzy Chiazzari „Kolory w Twoim życiu” (wyd. Muza SA 1999) kolor pomarańczowy pobudza narządy płciowe. Zwiększa również odporność i przeciwdziała zatrzymywaniu płynów ustrojowych.

Przyjrzyjmy się jednak po kolei mocy energetycznej kolorów.

Czerwony – pobudza akcję serca, podnosi ciśnienie, sprzyja wytwarzaniu czerwonych ciałek krwi.

Kolor różowy (czyli czerwień zmieszana z bielą) pomaga rozluźnić mięśnie – to bardzo cenna wskazówka dla wszystkich zestresowanych!

Kolor żółty stymuluje mózg i dzięki temu jaśniej myślimy, łatwiej podejmujemy decyzje. Działa wzmacniająco na układ nerwowy.

Zielony to kolor… serca. Wzmacnia je w sensie fizycznym i emocjonalnym. Pobudza również przysadkę mózgową (a ta ma wpływ na hormony, a hormony mają wpływ na płodność!).

Kolor niebieski ma związek z tarczycą (!), działa uspokajająco na autonomiczny układ nerwowy.

Błękit reguluje sen a kolor ciemnoniebieski uśmierza ból.

Fioletowy (mój ulubiony) to kolor który wpływa na mózg i układ nerwowy, koi nerwy, tłumi głód i reguluje przemianę materii.

Kolory wpływają również na psychikę. Energia, którą emanują może zmieniać nasze nastroje i stany emocjonalne.

To świetne wyjście ewakuacyjne dla Ciebie jeśli poczujesz, że masz wszystkiego dość i nie masz już siły NIC robić, zmieniać. Wtedy wystarczy mieć pod ręką coś o określonym kolorze, coś co poprawi Twoje samopoczucie przez sam fakt patrzenia się na dany kolor. Prościej już chyba się nie da zamienić złości na śmiech!

Ale po kolei:

Czerwony jest pełen życia, silny, ciepły, wrażliwy, zdecydowany, również stanowczy, gniewny, niecierpliwy.

Pomarańczowy emanuje ciepłem, spokojem. Jest żarliwy, twórczy, podnosi na duchu, niesie śmiech i radość.

Żółty – szczęśliwy, jasny, pobudza do myślenia, optymistyczny, trzeźwo myślący.

Zielony wprowadza harmonię, relaksuje fizycznie i umysłowo, łagodzi, zapewnia równowagę, jest bezpieczny i dający zadowolenie.

Kolor niebieski oczyszcza i relaksuje, uspokaja psychicznie, niesie ciszę i mądrość. Ufny, wierny, pełen nadziei, daje przestrzeń kojarzącą się z bezkresem morza i nieba.

Kolor biały łagodzi rozpacz i wstrząsy emocjonalne. Chroni, przynosi spokój i dobre samopoczucie.

Czarny – tajemniczy i wspierający.

Złoty to kolor energii, inspiracji, działa na przygnębienie i wzmaga pewność siebie.

Energia jest wokół nas. Jest w różnych rzeczach. Także w kolorach. Możesz wykorzystać energię kolorów do zadbania o siebie, swoje zdrowie, płodność a także psychikę. Niech kolory będą Twoim kolejnym wsparciem w czasie leczenia niepłodności!

Możesz ubierać się w odpowiednie kolory (pomarańczowa bielizna lub pościel?), otaczać się nimi tak, żeby koiły ból i rozczarowanie, sprzyjały harmonii, odprężeniu, dobremu samopoczuciu.

Narysuj siebie i pokoloruj się tak, żeby energia konkretnych kolorów zadziałała na Ciebie i Twój organizm tak jak tego potrzebujesz.

Życzę inspirującej i kolorowej pracy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *